Digitalizace Massoth loko Steinz

Massoth, PIKO, LGB

Re: Digitalizace Massoth

Příspěvekod G_Zahrada » stř 21. led 2015 9:18:45

Vlaky Zezulka píše:Použita draží varianta pomocného zdroje Micro od Massoth. Opravdu vydří nabitý přes 15 s. Jízda přes výhybky bez problému na ovladači navoleno jen na číslo 1

Více fotek http://www.vlakyzezulka.cz/blog/digitalizace-lokomotivy-steinz/


Pěkné. Jen je potřeba možná doplnit v popisu stránek blogu, že starší verze loko. U25.0 má již nový standartní podvozek LGB vyráběný po roce 1998. :idea: Možná je to další meziprodukt U25.0 Steinz.
Ten starší model U25.0 Steinz je z E-bay nebo odjinud? Koupil jste ho tak jak je nebo jste ho předělával (krom smozřejmě digitalizace)?
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: Digitalizace Massoth loko Steinz

Příspěvekod trainafey » stř 20. kvě 2015 13:02:30

parádně udělaná přestavba. Velice se mi líbí citlivost zásahů do celkového designu.
trainafey
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon 02. bře 2015 17:09:43

Re: Digitalizace Massoth loko Steinz

Příspěvekod Vlaky Zezulka » pát 29. kvě 2015 22:57:20

Jedna fotka s dekodérem LS před montáží, je tam všude málo místa

WP_20150529_002.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Vlaky Zezulka
Administrátor
 
Příspěvky: 151
Registrován: sob 02. bře 2013 1:08:38
Bydliště: Běleč nad orlicí 115

Re: Digitalizace Massoth loko Steinz

Příspěvekod Acibuk01 » čtv 15. zář 2016 20:51:48

Zdravím kolegy zahradníky,

mám v plánu digitalizovat svoji Steinzku z letos zakoupeného start setu a nejsem si jistý ohledně zvuků. Prostudoval jsem různé návody, ale nikde jsem nenašel jasnou informaci, co má vliv na nabídku zvuků lokomotivy (například zvuk parní píšťaly) - zda typ dekodéru nebo reproduktor. Pouze pan Šiler píše ve svém návodu, že "zvukový modul nemá ani pískání ani zvuk stroje".
Zatím jsem digitalizoval modely H0e a tam jsem tento problém neřešil - reproduktor se do nich jednoduše nevešel. Dokážete mi prosím poradit, co ovlivňuje nabídku zvuků, zda dekodér nebo reproduktor?

Děkuji předem.
Acibuk01
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 06. zář 2016 22:43:51

Re: Digitalizace Massoth loko Steinz

Příspěvekod nadkachna » pát 16. zář 2016 7:52:24

Celkem logicky dekodér, resp. zvukový projekt v něm nahraný. Ten si lze při koupi zvolit přímo pro daný typ lokomotivy (pokud je v nabídce daného výrobce), individuálně jej následně upravovat či si dokonce vytvářet vlastní (viz. např. http://www.jacek-modely.cz/). Reproduktor jen reprodukuje to, co do něj dekodér posílá. V kostce řečeno, zvukový dekodér je hardware, zvukový projekt software.
nadkachna
 
Příspěvky: 160
Registrován: sob 27. pro 2014 18:42:00

Re: Digitalizace Massoth loko Steinz

Příspěvekod Acibuk01 » pát 16. zář 2016 19:42:21

Oki, teď je to jasné, díky za vysvětlení ;)
Acibuk01
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 06. zář 2016 22:43:51

Re: Digitalizace Massoth loko Steinz

Příspěvekod GKarel » pát 26. led 2018 17:31:36

Udělal jsem u jedné Steinzky kombinaci dekodéru Massoth L a zvukového susi modulu Uhlendbrock. Montáž byla jednoduchá, jen jsem ze střechy vyndal
originální jednoduchý zvukový modul, který je pevně spojen s reprákem a vložil jiný reprák průměr 57 mm. Do susi zásuvky připojil zvukový modul Uhlendbrock a
spojil reprák ze susi modulem. Funguje to dobře a plnohodnotné ozvučení je zajímavé, protože jsem měl v obou Steinzkách jen dekodér Massoth L a stávající origo
jednoduchý zvuk. Zvukový susi modul je malý, tak jsem ho nalepil oboustrannou páskou na vypínače originální základní elektronické desky, hned za dekodérem
Massoth. Veškerá zapojení a elektronika je tím pádem v originálním stavu a není třeba nic stříhat a upravovat. Na fotce je vidět i umístění kondenzátoru a malý
vypínač kondenzátoru na podlaze. http://www.mkmodel.ic.cz/galerie/main.p ... ght.png_RD
GKarel
 
Příspěvky: 223
Registrován: sob 16. bře 2013 16:19:16

Re: Digitalizace Massoth loko Steinz

Příspěvekod drvota@vpt.cz » úte 13. úno 2018 10:04:28

Zdravím vás, mám na vás dotaz
Gčkem se zatím zabývam jen velmi krátce cca 3 měsíce. Provedl jsem synovi digitalizaci Toytrainu 90470 s dekoderem Massoth emotion L.
Zajímalo by mne jeslti je možné Lko doplnit nějakým zvukovým modulem/dekodérem. Zaujala mne poznámka o připojení susi modulu Uhlendbrock.
Můžete mi říci jaký je to typ a kde je možné ho případně sehnat. Nebo jeslti mi doporučíte nějaký jiný.Říkal jsem si i,že pro ten Toy train by stačil i starý analogový zvuk, ale to se sehnat si nedá. Mám syna ještě malého, tak by mu zatím stačilo cokoli. Ale pokud nebude jiná možnost tak dgitální.
Mám LGB MZSIII a Digimax USB modul, aby bylo čím programovat. Četl jsem i jaké jsou problémy s programováním zvukového modulu Uhlendbrock napojeného na Massoth. Nyní plánuji provézt digitalizaci poměrně hodně starého LGB 2090 a uvažuji o kombinaci Massoth emotion L nebo Uhlendbrock 77100/77500 (musím ještě změřit potřebný odběr) + zvuk a zde se můj problém opakuje.
Co by jste mi doporučili?
drvota@vpt.cz
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 12. úno 2018 15:35:57

Re: Digitalizace Massoth loko Steinz

Příspěvekod GKarel » stř 14. úno 2018 18:39:33

Zdravím vás. Já používám zvukový modul Uhlenbrock Intellisound 3, je hodně malý a dá se použít na všechna měřítka modelové železnice. Stával do tisíce korun a
teď cena lehce přeskočila tisícovku, cena je i s nahráním libovolného zvuku, podle databáze na stránkách Uhlenbrock. Změny cv jsou od 900 a výše a programovací
moduly je načíst umí. Ale v praxi jde hlavně o hlasitost, zbytek ani není třeba moc měnit. Ale jak jsem již někde psal, mě to šlo pouze, když jsem použil oba dekodéry
od Uhlenbrocku, Reproduktor je možné použít jakýkoliv, hraje to úplně se vším i s reprákem vykuchaným ze starého počítače.
Dekodér pro jízdu mám zatím jen 77500, má 3A je vhodný na dvoumotorové mašiny a funguje bezvadně. 77100 má 1,8A a to by mělo stačit na jednomotorové mašiny, ale ještě jsem ho neotestoval. Měl by být na drátech, ten větší je šroubovací, líp se s ním pracuje, rozdíl v ceně minimální.
Dekodéry kupuji různě některé jsem koupil u Daleckého, další u Modely Modra. Ceny jsou hodně zajímavé a na spoustu obyčejných mašin to úplně stačí.
A ještě jedna maličkost, dekodéry mi přišly z návodem v češtině, v géčku věc téměř nevídaná... Na odkaze je 77500 a to malé je Intellisound 3.

http://www.mkmodel.ic.cz/galerie/main.p ... ght.png_RD
GKarel
 
Příspěvky: 223
Registrován: sob 16. bře 2013 16:19:16

Předchozí

Zpět na Digitalizace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron


Sponzor fóra je firma Vlaky Zezulka


Blog Zahradní železnice blog-zahardni-zeleznice