Dekodéry Uhlenbrock

Massoth, PIKO, LGB

Dekodéry Uhlenbrock

Příspěvekod GKarel » ned 06. zář 2015 17:05:52

Zdravím všechny. Po různých negativních ohlasech na dekodéry Uhlenbrock, o kterých jsem se různě dočetl, jsem se rozhodl je vyzkoušet. U dekodérů Uhlenbrock je
totiž zajímavá pořizovací cena a to i v malých i velkých měřítkách. Uhlendbrock nevyrábí pro velká měřítka lokomotivní a zvukový dekodér v jednom. Lokomotivní
dekodér je samostatně a zvukový modul se připojuje přes SUSI připojení k dekodéru. Zvukový modul Intellisound, je shodný pro modely malých i velkých měřítek a lze
je v podstatě připojit na jakýkoliv lokomotivní dekodér s výstupem SUSI. Moje osobní zkušenost je však taková, že nejlépe funguje s lok. dekodérem Uhlenbrock.
Programování lok. dekodéru Uhlendbrock je podobné, jako u jiných dekodérů. Jinak je to však u zvukového modulu Intellisound, tam se hodnoty mění přes hodně
vysoké CV a to 900 a výš. Když jsem měl zvukový modul zapojen s dekodérem Massoth XL, nešlo mi ničím dostupným se dostat na tak vysoké CV. Ale při spojení s
dekodérem Uhlenbrock, jsem se programovacím modulem Massoth na vysoké CV dostal a mohl je změnit. Nikde jsem se také nedověděl, jestli jde k lokomotivnímu
dekodéru připojit kondenzátor proti výpadkům proudu. Tak jsem to zkusil a funguje to, jako u dekodéru Massoth. U zvukového modulu je na připojení kondenzátoru
proti výpadkům dokonce návod na připojení, tam to taky není problém.
Dekodér a zvukový modul jsem namontoval do lokomotivy LGB BR 101 a další do motorového vozu PIKO, kde to sedne vše na chlup, protože s jeho montáží PIKO
počítá. Zkušenosti z provozu zatím sbírám, ale zatím vše funguje bez problémů. Jezdím digitál od LGB MZS III a paradoxně nejhůř s touto centrálou spolupracují
dekodéry od Massoth, nechápu proč tomu tak je.
GKarel
 
Příspěvky: 223
Registrován: sob 16. bře 2013 16:19:16

Re: Dekodéry Uhlenbrock

Příspěvekod radek » stř 07. říj 2015 14:42:26

Dovolil bych si dotaz trošku mimo téma - co je myšleno tím: paradoxně nejhůř s touto centrálou spolupracují
dekodéry od Massoth???
radek
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon 19. kvě 2014 12:52:25

Re: Dekodéry Uhlenbrock

Příspěvekod GKarel » čtv 08. říj 2015 18:11:17

Myslím tím, neustálé vypadávání zvuku a někdy taky podivná reakce na spouštění zvuků. Třeba, že se spustí dva zvuky přes sebe a nebo se spustí úplně jiný zvuk, než
který zrovna spouštím. Nejdřív jsem si myslel, že je to zastaralou technikou centrály LGB, ale dekodéry jiných firem fungují normálně. Možná je problém v mém
nastavení dekodérů Massoth, ale už jsem vyzkoušel spoustu přenastavení a změna žádná. Zajímavé je, že originál zvukové mašiny LGB fungují bez problémů.
GKarel
 
Příspěvky: 223
Registrován: sob 16. bře 2013 16:19:16

Re: Dekodéry Uhlenbrock

Příspěvekod radek » pát 09. říj 2015 13:10:26

No, provozuji centrálu massoth (ne LGB) s dekodéry massoth a tyto jevy nepozoruji, i když jezdim na kolejisti, kde je hodne necistot.
Ale stava se mi, ze nekdy nektere vystupy dekoderu (pozorovaljsem to na automatických spřáhlech) nefunguji a pomuze central stop/start systemu, nebo zvednout masinu z koleji = tedy vlastne vypnuti dekoderu. Se zvuky jsem mel problém se zapnutim jen jednou a taky to vyresilo vypnuti.
Jen mne zajímalo, zda Vas pripad není stejny...
radek
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon 19. kvě 2014 12:52:25

Re: Dekodéry Uhlenbrock

Příspěvekod GKarel » sob 10. říj 2015 10:18:14

Ono, ne vždycky se ten problém s vypínáním zvuku objeví. Ale když to začne blbnout, tak to taky tak dělám, buď nadzvednout mašinu s kolejí a nebo restart centrály.
Massoth centrála by s tím, ale problém mít neměla, protože když jsem zkoušel mašinu s dekodérem Massoth v provozu na centrále Massoth, tak to fungovalo perfektně.
Problém bude hlavně při provozu centrály LGB a dekodérů Massoth. Ono je to v podstatě jedno, ostatní dekodéry fungují normálně.
Ale jenom mě zaráží to, že Massoth byl dvorní dodavatel pro LGB a proto by to mělo vzájemně fungovat nejlépe.
GKarel
 
Příspěvky: 223
Registrován: sob 16. bře 2013 16:19:16


Zpět na Digitalizace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron


Sponzor fóra je firma Vlaky Zezulka


Blog Zahradní železnice blog-zahardni-zeleznice