Opravy od Massoth

Massoth, PIKO, LGB

Re: Opravy od Massoth

Příspěvekod GKarel » pát 30. kvě 2014 21:58:42

Ten Cv list originálních zvukových mašin od LGB by mě taky zajímal. Když tu elektroniku pro LGB vyrábí Massoth, proč je to teda tak odlišné od jejich dekodérů.
GKarel
 
Příspěvky: 223
Registrován: sob 16. bře 2013 16:19:16

Re: Opravy od Massoth

Příspěvekod radek » pát 11. črc 2014 12:44:28

Digitalizoval jsem teď Massothem 5 lokomotiv (3x XLS, 2x nejjednodušší dekodér) a jeden z těch nezvukových blbnul při programování, asi na 3x se mi do něj podařilo dostat všechna potřebná nastavení, ale po puštění lokomotivy na koleje dekodér zasmrděl a bylo po něm. Ještě že pan Zezulka je seriózní obchodník, dekodér mi ihned vyměnil za nový. - To jen k tématu spolehlivosti Masotha.

Ale jiná věc, co se mi občas stane - tak 1x za dva dny mi přestane na některém z dekodérů něco fungovat, je to náhodné, prostě přestanou jít zvuky, nebo spínat spřáhla. není to závislé na konkrétní lokomotivě nebo ovladači, je to skutečně naprosto náhodné. Pomůže tvrdý STOP z ovladače a po nahození proudu už to funguje. Nevíte, čím by to mohlo být? Děkuji.
radek
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon 19. kvě 2014 12:52:25

Re: Opravy od Massoth

Příspěvekod GKarel » ned 13. črc 2014 9:58:15

Taky mě někdy dekodéry zlobí, ale nejméně mašiny, kde jsou originální dekodéry a zvuky. U Massoth zvukových dekodérů se mi často stává, že zmáčknu nějaký zvuk,
třeba F2 a zhasnou mi světla, nebo se spustí úplně jiný zvuk. Ale je zajímavé, že třeba jeden den funguje vše perfektně, ale druhý den třeba pořád vypadávají zvuky.
Ale hodně často pomůže restartovat centrálu, většinou se to zlepší. Z vlastní zkušenosti bych, ale řekl, že dekodéry ESU jsou v tomto ohledu spolehlivější. Ono, ale
asi nic není dokonalé, aby to fungovalo bezchybně.
GKarel
 
Příspěvky: 223
Registrován: sob 16. bře 2013 16:19:16

Re: Opravy od Massoth

Příspěvekod digitalista » pon 14. črc 2014 9:06:40

GKarle a radku, ujistěte se, jestli nemáte v kolejišti zapojenou nějakou "kapacitu" (kondenzátor, nebo něco podobného). Kondenzátor veškerou střídavinu zkratuje, popř. může ovlivnit její průběh.
Ovládáte sériovými pulsy nebo paralelními ?
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Re: Opravy od Massoth

Příspěvekod radek » pon 14. črc 2014 12:33:03

V kolejisti mam zapojeny jen dve vratne smycky od Massoth. O zadnem kondenzatoru nevim. (Ale mam v planu jej pridat do vozidel k dekoderu, ale to by pokud jsem to dobře pochopil mělo byt k tomu uzpusobeno. Soudim, ze to jste asi nemyslel svoji otázkou.)
Seriove / paralelni pulzy - nevim, centrálu mi prednastavil pan Zuzlka, jsem v tomto oboru zacatecnik.
radek
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon 19. kvě 2014 12:52:25

Re: Opravy od Massoth

Příspěvekod G_Zahrada » čtv 04. pro 2014 12:17:24

digitalista píše:GKarle a radku, ujistěte se, jestli nemáte v kolejišti zapojenou nějakou "kapacitu" (kondenzátor, nebo něco podobného). Kondenzátor veškerou střídavinu zkratuje, popř. může ovlivnit její průběh.
Ovládáte sériovými pulsy nebo paralelními ?

Eh Vy šprýmaři..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Předchozí

Zpět na Digitalizace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron


Sponzor fóra je firma Vlaky Zezulka


Blog Zahradní železnice blog-zahardni-zeleznice