Normální rozchod 1:22,5 = rozchod 64mm

o zahradní železnici

Normální rozchod 1:22,5 = rozchod 64mm

Příspěvekod radek » čtv 01. led 2015 16:36:37

Pánové, věnujete se tomu někdo? Třeba i okrajově?

Přijde mi to dokonalé, a je škoda, že u nás se v tomto oboru nic neděje. Kdo nevíte o co jde, můžete kouknout na http://www.spur-ii.de/. Je tam i galerie obrázků.
V tomto oboru byla delší dobu jedničkou firma Magnus, která dělala i úpravy vozidel LGB a stavěla i svoje modely ve velikosti IIm. Bohužel na konci loňského roku ohlásila konec.
radek
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon 19. kvě 2014 12:52:25

Re: Normální rozchod 1:22,5 = rozchod 64mm

Příspěvekod G_Zahrada » čtv 01. led 2015 19:55:57

Jo tak tuhle webovou adresu jsem hledal - ztratil jsem totiž jejich propagační letáček - dík za ni. Jsou to pěkné modely. Viděl jsem to ve Feldbahn-museum Pirna. Spolek Modellbahn Dresden IIe (IIf) jezdí na modulech na "600 mm" od Regnera.
A proč se u nás nic neděje - jednak je nás statisticky málo obyvatel. Mnozí už máme poměrně lacinější LGB na zahradě nebo i např. HO(HOe) doma a hlavně je vysoká umělá nezaměstnanost, (když jsem chtěl v Praze řízek v automatu-bufetu, tak jsem se nemohl domluvit česky) - takže lidi šetří na topení, svícení a žvanec, protože na tyhle "hračky" už nejsou prostředky (navíc to vychází ještě o něco dráž než LGB). Koneckonců, že i ta výše jmenovaná firma zaměřená na německého zákazníka ukončila činnost o lecčems vypovídá a nové prodejní ceny v domácích velikostech HO, TT a HOe jsou také docela zajímavé. Když to vidím, tak jsem docela rád, že už další modely pořizovat nepotřebuju a další výrobní firmy modelů asi budou končit (loni Vollmer, Magnus, Roco se cca. před 2 roky se potácelo). :idea:
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad


Zpět na Jiné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron


Sponzor fóra je firma Vlaky Zezulka


Blog Zahradní železnice blog-zahardni-zeleznice