Kovová kola na vozy

o zahradní železnici

Kovová kola na vozy

Příspěvekod GKarel » ned 31. bře 2013 11:56:05

Já používám kovová kola LGB, Reko LGB, Piko a USA Trains. LGB kola nové i Reko překvapivě dost šmajdají. Celkem slušné i s ohledem na cenu jsou kola Piko ještě
ty starší s osoustruženým obvodem, mají pěkný matný povrch a na vozech vypadají realisticky. Reko LGB mají vlastně kovovou obruč nalisovanou na osoustružené
standardní plastové kola LGB. Výhoda je hmotnost, nevýhoda je že většina kol trochu šmajdá, ale to i originál kovová kola LGB. Kola USA Trains jsou těžká a
mají trochu menší průměr, hodí se spíše na nákladní vozy. Zajímalo by mě jak jsou na tom kola Bachmann.
GKarel
 
Příspěvky: 223
Registrován: sob 16. bře 2013 16:19:16

Re: Kovová kola na vozy

Příspěvekod G_Zahrada » čtv 03. říj 2013 14:39:24

Používám kola LGB plastová loukoťová nebo plná s kuličkovými ložisky a se sbíráním (anebo vlastní). Jednou jsem použil kola Train-Line nebo to byl Bachman (už si to přesně nepamatuji) s kuličkovými ložisky a nebylo to ono jako u LGB. Kuličková ložiska měla větší odpory než u LGB a pořizovací cena byla zhruba stejná (rozdíl cca do 100 Kč za pár).
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: Kovová kola na vozy

Příspěvekod digitalista » sob 05. říj 2013 22:27:59

Zdravím,
že šmajdají LGB reko kola je fakt. vždycky jsem ale měl možnost si vybrat. U originálů to je ale průser. Člověk je koupí nová, zabalená, skoro dvakrát tak drahá a výsledek mizerný.Může mi někdo vysvětlit, jak je to možný, že ty dříve vyrobená, ať samostatně koupená nebo na modelech ( i z Číny) jsou v pohodě ?
Jaké máte ale zkušenosti s ložiskovými koly ?
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Re: Kovová kola na vozy

Příspěvekod G_Zahrada » ned 06. říj 2013 5:39:38

U mě dobrý (LGB a vlastní) - Např. Balmú má ložisková kola LGB....... :idea:
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad


Zpět na Jiné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron


Sponzor fóra je firma Vlaky Zezulka


Blog Zahradní železnice blog-zahardni-zeleznice