Tráva v kolejišti - v kolejích

o zahradní železnici

Tráva v kolejišti - v kolejích

Příspěvekod G_Zahrada » čtv 30. kvě 2013 16:26:54

Tak tady máme novou sezónu a s ní náletové traviny. Jak to čistíte? Někdo "zabetonuje" celé kolejiště s armovací mříží a zasype to štěrkem, nicméně příroda má značnou sílu a i do toho štěrku se dostanou náletová semínka a postupně to vyroste. :?
Během času i občas ten beton zestárne a může i prasknout - zejména máme-li pod ním sílící kořeny stromů.
První a druhé sezony na zahradních kolejištích bývají bez problémů neboť tráva z náletových semen nestačí vzejít. Ale po dvou a více letech příroda neustále pracuje (na rozdíl od člověka), kořeny stromů sílí, náletová semena klíčí a tráva vesele roste. :roll:
Jak řešíte odstraňování náletové (prorůstající) trávy na kolejišti. Nějakou chemií nebo prostým vytrháváním?
Naposledy upravil G_Zahrada dne pát 28. čer 2013 21:46:23, celkově upraveno 1
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: Tráva v kolejišti - v kolejích

Příspěvekod GKarel » pát 31. kvě 2013 21:55:21

Já trávu, hlavně na jaře kdy tráva nejvíc roste, vytrhávám a potom v létě jednou ročně v místech kde se chytá nejvíce popráším Roundupem . Tak to dělám asi třetí
rok a trávy mám v kolejišti minimum. A to mám více jak polovinu tratě postavenou na hlíně ve štěrkovém loži. Já teď bojuji z mravenci, těm potvorám se v kolejích
nějak líbí a je jich tam každý rok čím dál víc.
GKarel
 
Příspěvky: 223
Registrován: sob 16. bře 2013 16:19:16

Re: Tráva v kolejišti - v kolejích

Příspěvekod Vlaky Zezulka » sob 01. čer 2013 15:42:05

Letos tráva roste jako z vody :? Jinak ji vytrhávám a 2 ročně to beru chemií. A letos opravdu se mravencům v kolejišti daří.
mravence.JPG
P1070388.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Vlaky Zezulka
Administrátor
 
Příspěvky: 151
Registrován: sob 02. bře 2013 1:08:38
Bydliště: Běleč nad orlicí 115

Re: Tráva v kolejišti - v kolejích

Příspěvekod G_Zahrada » ned 02. čer 2013 9:32:28

Je,je tohle nemám. Asi je to tím ježkem, popřípadě jarními krtky.
Chemií jsem to upravoval jednou a lehce jsem přiotrávil část stromu, ale tráva rostla vesele dál. :(
Jinak se celkem osvědčilo staré PVC - linoleum (nemyslím to 50 a 60-tých let - to shnije). To drží travní rostlinstvo oddělené pěkně od zakořenění. :P
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: Tráva v kolejišti - v kolejích

Příspěvekod digitalista » úte 27. srp 2013 12:01:37

Vytrhat a Roundup nebo Dominátor.
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Re: Tráva v kolejišti - v kolejích

Příspěvekod G_Zahrada » úte 27. srp 2013 17:00:12

Jéje další chemik, já bych to radši nejprve zabetonoval s armovací mříží a pak zasypal štěrkem. Mám pocit, že ta chemie nějak nepůsobí na trávu, ale spíš má tendenci působit jinde. :?
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: Tráva v kolejišti - v kolejích

Příspěvekod digitalista » stř 28. srp 2013 8:52:39

Právě v tom štěrku se nejvíce drží náletový plevel. Co se týká chemie, tak se jedná o několik rostlin, které konkrétně stříknu, nebo štětečkem natřu, žádné plošné použití.
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Re: Tráva v kolejišti - v kolejích

Příspěvekod G_Zahrada » stř 28. srp 2013 12:51:39

Mňo ja to vyhrabávám malými hrabítky. Ta chemie se pak stříká na rostliny (listoví a stonkoví) nebo na zůstavší kořínky?
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: Tráva v kolejišti - v kolejích

Příspěvekod Vlaky Zezulka » čtv 29. srp 2013 18:37:08

Já také nejvíce trávu vytrhávám a stříhám.
Vlaky Zezulka
Administrátor
 
Příspěvky: 151
Registrován: sob 02. bře 2013 1:08:38
Bydliště: Běleč nad orlicí 115

Re: Tráva v kolejišti - v kolejích

Příspěvekod digitalista » čtv 29. srp 2013 22:25:09

G_Zahrada píše:
digitalista píše:Právě v tom štěrku se nejvíce drží náletový plevel. Co se týká chemie, tak se jedná o několik rostlin, které konkrétně stříknu, nebo štětečkem natřu, žádné plošné použití.

Mňo ja to vyhrabávám malými hrabítky. Ta chemie se pak stříká na rostliny (listoví a stonkoví) nebo na zůstavší kořínky?


Stříkání chemie - spíše bych to nazval lokální aplikací. Mám několik průměrů plastových trubek z PET lahví. Tu nasadím na rostlinu a dovnitř ji "fouknu"
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Další

Zpět na Jiné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron


Sponzor fóra je firma Vlaky Zezulka


Blog Zahradní železnice blog-zahardni-zeleznice