Stavby, figurky -ZIMA

o zahradní železnici

Stavby, figurky -ZIMA

Příspěvekod Fantomik » sob 16. led 2021 19:44:46

Jak nakládáte se stavbami a figurkami v zimě? Předpokládám, že stavby jsou v zimním období v pohodě, ale co figurky? Sbíráte? Nebo je máte nějak napevno fixované "v terénu"?
Fantomik
 
Příspěvky: 76
Registrován: pon 05. srp 2019 19:35:34

Re: Stavby, figurky -ZIMA

Příspěvekod nadkachna » stř 20. led 2021 13:29:40

Stavby prostě musí být udělané tak, aby vydržely různé rozmary počasí. Jejich přenášení si nějak nedovedu představit a určitě by mě to nebavilo :mrgreen:
Figurky bez fixování dlouho nepostojí. Mám od dětí u tratě jednoho s krupáčem a permanentně u té práce leží na boku :-)
nadkachna
 
Příspěvky: 160
Registrován: sob 27. pro 2014 18:42:00

Re: Stavby, figurky -ZIMA

Příspěvekod GKarel » pon 25. led 2021 11:59:48

Já mám stavby taky všechny venku, ty tovární se trošku rozpadají a je třeba je sem tam repasovat. Ale ty co jsem stavěl sám, ty překvapivě drží dobře. Mám trvale venku asi tři figurky tak šest let a za tu dobu jen vybledly od slunce.
Myslím, že obecně venku všechno trpí víc sluncem, než zimou a mrazem.
GKarel
 
Příspěvky: 223
Registrován: sob 16. bře 2013 16:19:16

Re: Stavby, figurky -ZIMA

Příspěvekod Fantomik » pon 25. led 2021 17:53:56

nadkachna píše: Mám od dětí u tratě jednoho s krupáčem a permanentně u té práce leží na boku :-)
Když se mu nechce kopat... :mrgreen:


Takže stavby venku určitě. Figurky asi posbírat, nebo dobře zafixovat (i z důvodu větru). A teď ještě jedna otázka. Měl jsem položené jedno nádraží venku a pěkně se mi zevnitř orosilo. Jak řešíte schování např. výhybkových dekodérů, aby nenabraly vlhkost?
Fantomik
 
Příspěvky: 76
Registrován: pon 05. srp 2019 19:35:34

Re: Stavby, figurky -ZIMA

Příspěvekod GKarel » pon 25. led 2021 18:13:23

Už mi jeden výhybkový dekodér zničili i mravenci, udělaly si na něm mraveniště... Ale vlhko by tomu nemělo vadit, mám venku krabice od vratných smyček, už asi osm let. A teprve asi před třemi lety jsem je zabalil do igelitového sáčku,
i když jsou schované ve stavbě. Každopádně, čím více budou dekodéry venku chráněné, tím líp.
GKarel
 
Příspěvky: 223
Registrován: sob 16. bře 2013 16:19:16

Re: Stavby, figurky -ZIMA

Příspěvekod nadkachna » stř 27. led 2021 9:02:26

Jeden výhybkový dekoder mám Massoth 8156101 - ten je přichycen na strop nádraží v přízemí dvoupodlažní budovy a zatím stále šlape. Zbylé dva jsou od DCCdoma, tedy pouze holé plošňáky, a ty jsem ukryl do takových těch plastových potravinových boxů, co mají např. v Lidlu. Výstupy kabelů a víko jsem pak zafixoval tavnou pistolí. To víko, jak jsem později zjistil, je ale potřeba kompletně objet, ne pouze lokálně nabodovat. Vlivem tepla se ten plast víka zdeformoval, dovnitř se dostala vlhkost + hmyz a přestal fungovat. S ohledem na cenu těch dekodérů to zas takový katastrofa nebyla, ale teď už jsou řádně zabezpečené.
nadkachna
 
Příspěvky: 160
Registrován: sob 27. pro 2014 18:42:00


Zpět na Jiné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron


Sponzor fóra je firma Vlaky Zezulka


Blog Zahradní železnice blog-zahardni-zeleznice