Kolik nás je?

o zahradní železnici

Kolik nás je?

Příspěvekod G_Zahrada » pát 22. lis 2013 9:46:10

Kolik nás "zahradníků" vlastně je? Jak jsem již uvedl statisticky to vychází okolo 98-112 lidí. :P Mezi "zahradníky" nezařazuji "vitrýnaře", kteří mají své modelové miláčky pouze ve vitrýně a nejezdí s nimi. Osobně to odhahuji na 80 lidí. :P Kolega Digitalista uvádí svoji databázi 240 uživatelů.
Jak to tedy je: Kolik je provozujících uživatelů zahradní železnice ? :?
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: Kolik nás je?

Příspěvekod Vlaky Zezulka » pát 22. lis 2013 17:55:17

Já taky znám pár :?: lidí který mají na zahradě jen ovál o délce asi 10 m jen pro děti na hraní. :P
Vlaky Zezulka
Administrátor
 
Příspěvky: 151
Registrován: sob 02. bře 2013 1:08:38
Bydliště: Běleč nad orlicí 115

Re: Kolik nás je?

Příspěvekod G_Zahrada » pát 22. lis 2013 19:23:54

10m není až tak málo. Ty můžeme taky zařadit mezi uživatele - takže to bude asi ta 100. :P :idea:
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: Kolik nás je?

Příspěvekod digitalista » pát 22. lis 2013 21:29:08

G_zahrada to přesně vystihl ještě na starém vláknu LGB. Problémem není ani tak cena modelů, ale kolejiva ! Ty, co mají ovál 10 m bych vůbec nezatracoval. Pokud nemám kapsy plné peněz, tak to nejde tak rychle. Pokud chci jezdit, tak koupím za cca 20 000,- tři startsety (použité klidně čtyři) a mám do začátku vystaráno. Ale po čem budu jezdit ??? Ze tří kruhů R1 toho moc nepostavím. Poměrově vzato, za 20 000,- toho moc nepostavím. V momentu, kdy do budoucna bych chtěl dlouhé vozy, nemám vlastně vůbec nic, protože R1 jsou nepoužitelné zrovna tak jako R1 vyhybky.
K té moji "databázi" - neznámz ní nikoho, kdo by měl Géčko jen ve vitríně. Proč o sobě nevíme ? Ne každý má zájem se někde prezentovat. Myslím, že některé důvody nemusím uvádět.
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Re: Kolik nás je?

Příspěvekod GKarel » pát 22. lis 2013 22:46:10

Já znám osobně jen tři Géčkaře ,v mém širokém okolí dokonce nikoho. Ten počet 240 Géčkařů to mě teda překvapilo. Já dělám i velikost HO a cena modelů
v této velikosti se rychle blíží ceně těch obyčejnějších v Géčku. Pravdou je mnohem vyšší cena G kolejiva. Postavit tak 200m tratě o třech nádražích v Géčku
to už je balík.
GKarel
 
Příspěvky: 223
Registrován: sob 16. bře 2013 16:19:16

Re: Kolik nás je?

Příspěvekod G_Zahrada » sob 23. lis 2013 10:35:33

GKarel píše:Já znám osobně jen tři Géčkaře ,v mém širokém okolí dokonce nikoho. Ten počet 240 Géčkařů to mě teda překvapilo.

digitalista píše:K té moji "databázi" - neznám z ní nikoho, kdo by měl Géčko jen ve vitríně.

Skutečně? Tak to je opravdu zajímavý údaj, který se vymyká všem představám (když odečtu restauraci Výtopnu-jinak nic proti ní). :idea:

digitalista píše:Proč o sobě nevíme ? Ne každý má zájem se někde prezentovat. Myslím, že některé důvody nemusím uvádět.

No to je pravda zejména v době kdy se zřejmě začínají pojídat kočky a psi. :idea:

GKarel píše:Postavit tak 200m tratě o třech nádražích v Géčku to už je balík.

No právě. Moje maličkost začínala rokem zahradní železnce-2003. Na obrázcích je vidět náhrada za kolejivo LGB (Piko, Thiel, Train-line45 a Lebu se nedodávalo). Jsou to mosazné hranoly spojené pražci z tvrzeného polystyrenu. Takže to vypadá jako kolejová silnice. :lol: Každopádně jsou tyto koleje vhodné zejména do vysoké trávy - nedochází k zalézání travních stonků do náprav a převodovek vozidel. :idea:
Takhle to nějak celé začínalo. :lol:
Další obrázky s "kolejovou silnicí" jsou roce 2004 :P

GKarel píše:Já dělám i velikost HO a cena modelů v této velikosti se rychle blíží ceně těch obyčejnějších v Géčku.

Taky děláte HO? Koukal jsem do Zerby-Ben-model Praha a nestačil jsem žasnout nad cenami zejména u Roca. BR295 už za 2000,- peněz bez devalvace. :? Moje maličkost ji nakupovala před čtyřmi lety za cca 1300-1400 (v bazaru za 1100).
I jiné modely podražily. Např.: BR110.1 DB cca o 1500,-. I nové LGB ve start-setu je proti tomu mnohem levnější a mohu přitom jezdit i zaprášeném nebo vlhkém protředí. :idea:
Myslím, že "G" na zahradě nebo na půdě má "velkou" budoucnost. :idea:
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad


Zpět na Jiné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron


Sponzor fóra je firma Vlaky Zezulka


Blog Zahradní železnice blog-zahardni-zeleznice