Mosty pro zahradní železnici

o zahradní železnici

Mosty pro zahradní železnici

Příspěvekod Vlaky Zezulka » úte 04. bře 2014 15:34:42

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Vlaky Zezulka
Administrátor
 
Příspěvky: 151
Registrován: sob 02. bře 2013 1:08:38
Bydliště: Běleč nad orlicí 115

Re: Mosty pro zahradní železnici

Příspěvekod GKarel » úte 04. bře 2014 16:14:37

Tak to je paráda. Škoda že jsem něco takového neviděl dřív, stavěl bych úplně jinak. To je švýcarská horská trať jak má být a ta video je taky super.
GKarel
 
Příspěvky: 223
Registrován: sob 16. bře 2013 16:19:16

Re: Mosty pro zahradní železnici

Příspěvekod G_Zahrada » stř 05. bře 2014 14:30:02

Mňo já myslím, že to Vaše zahradní kolejiště je lepší než tohle. :? Připadá mi, že je tam příliš moc betonu. Navíc mám pocit, že to nemá pořádné základy (železo-beton), takže to může ujet. :?
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: Mosty pro zahradní železnici

Příspěvekod GKarel » stř 05. bře 2014 19:27:25

Je to poměrně nová stavba, takže po několika letech to bude asi vypadat trochu jinak a sem tam možná i něco praskne. Ale jinak jsem viděl tuto stavbu na ještě jiných fórech, kde bylo více fotek a základy byly udělány poměrně slušně. Ale ta kombinace betonu, s tou pravou švýcarskou loukou, je fantastická.
GKarel
 
Příspěvky: 223
Registrován: sob 16. bře 2013 16:19:16

Re: Mosty pro zahradní železnici

Příspěvekod GKarel » čtv 06. bře 2014 10:42:23

A ještě něco k člověku který to všechno staví. Jmenuje se Bruno Pedrini je to kněží a je od narození hluchý. Začal stavět v květnu 2012 a staví to z přáteli a z různých
darů. No klobouk dolů.
GKarel
 
Příspěvky: 223
Registrován: sob 16. bře 2013 16:19:16

Re: Mosty pro zahradní železnici

Příspěvekod G_Zahrada » čtv 06. bře 2014 15:40:01

GKarel píše:Je to poměrně nová stavba, takže po několika letech to bude asi vypadat trochu jinak a sem tam možná i něco praskne. Ale jinak jsem viděl tuto stavbu na ještě jiných fórech, kde bylo více fotek a základy byly udělány poměrně slušně. Ale ta kombinace betonu, s tou pravou švýcarskou loukou, je fantastická.

Mňo tady je anglický komentář k zemnímu založení mostů. Když tak ještě originál:

Good point about the foundations, Gregh. As far as I could see, the bridges where just set down onto the ground. I also did not see any rebars poking out of the work in progress. I will let you all know in a few years how it held up. The next spring after the alpine winter will be interesting too.

Volně toto přeloženo z mojí mizerné angličtiny: V základech je málo betonu a docela chybí ocelová armatura (jak základech, tak v mostech). O dalším působení přírody bude informovat. Už se těší na letošní jaro a zajímá jej jak to dopadlo.

Tady je také fotogalerie na Facebook-u. Snaha se cení, ale jestli je stavitel pan padre, tak se za něj budu modlit aby mu to neujelo a nepopraskalo. Právě z těchto důvodů (nutno použít ocelovou armaturu jak na stavbu, tak do základů) jsem toto na zahradě nestavěl, i když jsem mohl. Byl bych rád aby se toto nebralo jako kritika, nýbrž jako konstatování, že příroda má ve svých živlech strašnou sílu. :idea:
Co, ale obdivuju mnohem víc je fakt, že má padre Pedrini koleje venku, bez plotu a že to nemá nikdo potřebu ukrást a dát do sběru, aby měl na živobytí a také to, že se tam sečou meze u silnice. :idea:
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: Mosty pro zahradní železnici

Příspěvekod GKarel » čtv 06. bře 2014 17:08:56

Ty koleje jenom tak volně přístupné, máte pravdu je to zvláštní, ale asi se tam nekrade. Takových volně přístupných kolejišť jsem, ale viděl v Evropě víc.
GKarel
 
Příspěvky: 223
Registrován: sob 16. bře 2013 16:19:16

Re: Mosty pro zahradní železnici

Příspěvekod Vlaky Zezulka » pát 09. kvě 2014 7:38:07

Pánové prosím o radu čím lepit polystyren? Ale aby slep rychle držel a byl pevný!!
Vlaky Zezulka
Administrátor
 
Příspěvky: 151
Registrován: sob 02. bře 2013 1:08:38
Bydliště: Běleč nad orlicí 115

Re: Mosty pro zahradní železnici

Příspěvekod G_Zahrada » pát 09. kvě 2014 8:04:13

Zkuste to víc upřesnit....... Je škoda, že jste smazal ty bezvozidlové a bezkolejové rozpočty.......
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: Mosty pro zahradní železnici

Příspěvekod digitalista » pát 09. kvě 2014 11:47:53

Vlaky Zezulka píše:Pánové prosím o radu čím lepit polystyren? Ale aby slep rychle držel a byl pevný!!


Já jsem tunel lepil lepidlem na fasádu, když se polystyrem použije na zateplení.
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Další

Zpět na Jiné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron


Sponzor fóra je firma Vlaky Zezulka


Blog Zahradní železnice blog-zahardni-zeleznice