Stromečky

o zahradní železnici

Stromečky

Příspěvekod lokomotiva-g » stř 25. čer 2014 22:56:51

Prosím o radu, jaké malé listnaté stromečky sázíte okolo tratě?
lokomotiva-g
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 28. kvě 2014 19:42:22

Re: Stromečky

Příspěvekod GKarel » pát 27. čer 2014 10:21:32

Dobré jsou třeba buksus, mají drobné lístky a můžou se všelijak zastřihávat. Ale v podstatě se dá pracovat úplně se vším, co má drobnější listy. Taky záleží na prostředí
a půdě v jaké bude rostlina žít, aby se dobře ujala. Já některé stromy zasadím i s květináčem aby se moc nezakořenily, rostou potom pomaleji a jsou menší.
GKarel
 
Příspěvky: 223
Registrován: sob 16. bře 2013 16:19:16

Re: Stromečky

Příspěvekod digitalista » sob 28. čer 2014 21:39:38

Cokoliv, ale chce to stříhat, stříhat, stříhat.................................
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Re: Stromečky

Příspěvekod G_Zahrada » stř 02. črc 2014 7:46:31

....a zase stříhat a stříhat a stříhat (a drátovat) nebo pokud to chcete časově rychleji, tak platit platit a platit. Koukal jsem, že některé tyhle rostlinné zákrsky jsou nákladnější než samotné modely LGB. :idea:
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: Stromečky

Příspěvekod Rupert von Kracmar » ned 15. lis 2015 22:53:18

GKarel píše:Dobré jsou třeba buksus, mají drobné lístky a můžou se všelijak zastřihávat. Ale v podstatě se dá pracovat úplně se vším, co má drobnější listy. Taky záleží na prostředí
a půdě v jaké bude rostlina žít, aby se dobře ujala. Já některé stromy zasadím i s květináčem aby se moc nezakořenily, rostou potom pomaleji a jsou menší.

Karle, můžeš se podělit se svými zkušenostmi , jaké stromy jsi zasadil i s květináčem a jak ti prosperují? Vytahuješ je z kolejiště ven? Přesazuješ je někdy či plánuješ to? Jak velký květináč? Poraď mi, inspiruj nás.
Co se týče toho buksusu tak viděl jsem fotky kolejiště celého vpodstatě z buksusu. Trať byla vedena na betonových vyšších náspech a buksusem byla vytvořena krajina. Před kolejí byl buksus jakoby v příkupu a vrchol byl tak v úrovni koleje, vzadu pak tvořil kopce s vegetací. Vypadalo to dobře.
Zahradník
- byl to divný zahradník, co vypěstoval, to sněd
Rupert von Kracmar
 
Příspěvky: 25
Registrován: pát 07. lis 2014 16:08:11
Bydliště: kroměřížsko

Re: Stromečky

Příspěvekod GKarel » pon 16. lis 2015 19:35:19

V podstatě to byla taková zkouška, viděl jsem někde, že to tak zasadili. Já už dneska ani nevím, co tam vlastně mám, ale nejzajímavější je lípa v květináči. Když se
dobře zastřihává, tak to vypadá pěkně. Sice jak byla menší, tak měla drobnější listy než teď, ale i tak je to zajímavé. Ono jde opravdu pracovat úplně se vším, teď
tam mám i malou břízu bez květináče a zkouším, jak to s ní půjde. Na takové experimenty jsou nejlepší náletové rostliny, jsou nezničitelné a odolné.
GKarel
 
Příspěvky: 223
Registrován: sob 16. bře 2013 16:19:16


Zpět na Jiné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků



Sponzor fóra je firma Vlaky Zezulka


Blog Zahradní železnice blog-zahardni-zeleznice