U37.0

Pochlubte se jak tvoříte a přetváříte :-)

U37.0

Příspěvekod G_Zahrada » úte 08. črc 2014 14:49:02

Po červencovém ježdění s modelem LGB U37.0 na zahradní železnici mohu s potěšením konstatovat, že se jeho přestavba povedla a model dosahuje požadovaných parametrů. Pro příznivce digitálu mám do jisté míry špatnou zprávu, neboť dovažovaný materiál modelu zabral místo pro zvukový reproduktor a dekodér. A abych nekončil tuto zprávu úplně pesimisticky - možná po dalších úpravach, by se dekodér do modelu asi vešel, ale zvukový reproduktor nikoli. Takže zvuk tady u tohoto modelu umístit do zvukového vozu LGB. :idea:
Přestavba modelu byla zmíněna na stránce úzkokolejného železničního blogu. Pokud chcete přestavbu provést zanechte SZ na tomto foru nebo na tel. kontaktu na stránkách zahradní železnice v sekci prodej modelů. :geek:
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: U37.0

Příspěvekod pepaamisa » úte 08. črc 2014 17:58:41

No a nevešel by se reproduktor někam do kabiny? Mám to tak v BR 80. Reproduktor je za fírou a zvukový dekodér (ještě ten původní LGB samostatný) přilepený na oboustranné lepící pásce zespodu na střeše. Není 1,2kg moc, neodprdne to uložení náprav?
pepaamisa
 
Příspěvky: 49
Registrován: ned 19. led 2014 14:53:19

Re: U37.0

Příspěvekod G_Zahrada » úte 08. črc 2014 18:55:30

pepaamisa píše:No a nevešel by se reproduktor někam do kabiny? Mám to tak v BR 80. Reproduktor je za fírou a zvukový dekodér (ještě ten původní LGB samostatný) přilepený na oboustranné lepící pásce zespodu na střeše.

BR80 má pevné dveře. U37.0 je má otevírací (jako jedna z mála u LGB) a střecha kabiny je tady nosný prvek a navíc je dost tenká (nevystužená) a při demontáži skříně se to celé kroutí a prohýbá (jinými slovy - místo na lomové poškození při úpravách) - takže "do toho bych nešel ani jako divák". :idea: U U25.0 je reprák taky v boudě (pevné dveře), ale tady raději (U37.0) bych se přimloumval za ten zvukový vůz.
pepaamisa píše: Není 1,2kg moc, neodprdne to uložení náprav?

Nevím přesně co máte na mysli? - Zda nepraskne spojnice nebo zda se nevydřou nápravová ložiska? :oops:
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: U37.0

Příspěvekod digitalista » úte 08. črc 2014 22:02:39

G_Zahrada píše:
pepaamisa píše:No a nevešel by se reproduktor někam do kabiny? Mám to tak v BR 80. Reproduktor je za fírou a zvukový dekodér (ještě ten původní LGB samostatný) přilepený na oboustranné lepící pásce zespodu na střeše.

BR80 má pevné dveře. U37.0 je má otevírací (jako jedna z mála u LGB) a střecha kabiny je tady nosný prvek a navíc je dost tenká (nevystužená) a při demontáži skříně se to celé kroutí a prohýbá (jinými slovy - místo na lomové poškození při úpravách) - takže "do toho bych nešel ani jako divák". :idea: U U25.0 je reprák taky v boudě (pevné dveře), ale tady raději (U37.0) bych se přimloumval za ten zvukový vůz.
pepaamisa píše: Není 1,2kg moc, neodprdne to uložení náprav?

Nevím přesně co máte na mysli? - Zda nepraskne spojnice nebo zda se nevydřou nápravová ložiska? :oops:


Nevím, co se vám kroutí, kotel je zvlášt a bouda taky a jsou bytelné...............

jinak repro v kabině jsem taky viděl i se zvukovým dekodérem. Pokud máte loko s bednou na uhlí vzadu, není problém umístit zvuk i tam.
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Re: U37.0

Příspěvekod G_Zahrada » úte 08. črc 2014 22:40:54

digitalista píše:Nevím, co se vám kroutí, kotel je zvlášt a bouda taky a jsou bytelné...............

To možná jo, ale hodně blbě se to dává dohromady - kotel a bouda a pořádně to nedrží při rozebrání (6-ry ruce) .............. :mrgreen:
digitalista píše:jinak repro v kabině jsem taky viděl i se zvukovým dekodérem. Pokud máte loko s bednou na uhlí vzadu, není problém umístit zvuk i tam.

Právě "bednu s uhlím" u U37.0 vzadu bohužel nemám - tak jak je to na fotkách (poslední foto v první řadě)....... :? Takže tady v tomto případě to bohužel asi nepůjde navíc je tam tišťák pro zadní osvětlení podle tohohle schématu. :? :mrgreen:
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: U37.0

Příspěvekod digitalista » stř 09. črc 2014 8:59:23

G_Zahrada píše:
digitalista píše:Nevím, co se vám kroutí, kotel je zvlášt a bouda taky a jsou bytelné...............

To možná jo, ale hodně blbě se to dává dohromady - kotel a bouda a pořádně to nedrží při rozebrání (6-ry ruce) .............. :mrgreen:
digitalista píše:jinak repro v kabině jsem taky viděl i se zvukovým dekodérem. Pokud máte loko s bednou na uhlí vzadu, není problém umístit zvuk i tam.

Právě "bednu s uhlím" u U37.0 vzadu bohužel nemám - tak jak je to na fotkách (poslední foto v první řadě)....... :? Takže tady v tomto případě to bohužel asi nepůjde navíc je tam tišťák pro zadní osvětlení podle tohohle schématu. :? :mrgreen:


Pokud se budeme bavit o Účku, které je na schematu, tak není co řešit.......tam se v pohodě dekoder i zvuk vejde...........i reprák.
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Re: U37.0

Příspěvekod G_Zahrada » stř 09. črc 2014 9:15:59

digitalista píše:Pokud se budeme bavit o Účku, které je na schematu, tak není co řešit.......tam se v pohodě dekoder i zvuk vejde...........i reprák.

Ach jo, ale předek na schématu je navíc doplněn dalším balastem (ta díra na reprák v továrním balastu je zalitá dalším balastem). :?
Je to tady v nabídce místního prodeje :idea:
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: U37.0

Příspěvekod digitalista » stř 09. črc 2014 22:33:13

G_Zahrada píše:
digitalista píše:Pokud se budeme bavit o Účku, které je na schematu, tak není co řešit.......tam se v pohodě dekoder i zvuk vejde...........i reprák.

Ach jo, ale předek na schématu je navíc doplněn dalším balastem (ta díra na reprák v továrním balastu je zalitá dalším balastem). :?
Je to tady v nabídce místního prodeje :idea:


Nevím, jaké máte stoupání a co s účkem taháte, mě další závaží připadá zbytečné.............................
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Re: U37.0

Příspěvekod G_Zahrada » čtv 10. črc 2014 8:06:15

digitalista píše:Nevím, jaké máte stoupání a co s účkem taháte, mě další závaží připadá zbytečné.............................

Celý problém je zhruba popsán na stránce modelů a předloh parních loko. Stoupání trati je 5-6%. A je to dojisté míry podobné zdejší "formulaci o kolejivu" že, jsou ti co čistí a jsou ti co jezdí - jsou ti co mají U37.0 odstavenou na manipulační koleji nebo ve vitríně a pak jsou ti co s ní jezdí. Moje maličkost se snaží být v té druhé skupině. Takže proto jsem provedl dané úpravy bez nichž by se tohle účko s vlakem ani nepohnulo. Původně jsem vlastnil dva kusy tohoto modelu, ale jeden z nich jsem pro tyto problémy nakonec prodal jeho původnímu majiteli, který si jej hýčká a oprašuje doma ve vitríně (konečně co taky s modelem, který není schopen jízdy). :P :lol: :lol: :lol:
Jinak jsem se koukal na Vaše stránky a úplně stejný model jako má moje maličkost nabízíte k prodeji. Až budu jezdit můžete se s ním (máte jej stejně v analogu) stavit, abyste se sám přesvědčil jaké "psí kusy" na Brněnském kolejišti vyvádí. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
PS: Ten doplněný balast má dnes i ta kolegova "vitrínovka". :P :lol:
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: U37.0

Příspěvekod digitalista » čtv 10. črc 2014 9:13:05

G_Zahrada píše:
digitalista píše:Nevím, jaké máte stoupání a co s účkem taháte, mě další závaží připadá zbytečné.............................

Celý problém je zhruba popsán na stránce modelů a předloh parních loko. Stoupání trati je 5-6%. A je to dojisté míry podobné zdejší "formulaci o kolejivu" že, jsou ti co čistí a jsou ti co jezdí - jsou ti co mají U37.0 odstavenou na manipulační koleji nebo ve vitríně a pak jsou ti co s ní jezdí. Moje maličkost se snaží být v té druhé skupině. Takže proto jsem provedl dané úpravy bez nichž by se tohle účko s vlakem ani nepohnulo. Původně jsem vlastnil dva kusy tohoto modelu, ale jeden z nich jsem pro tyto problémy nakonec prodal jeho původnímu majiteli, který si jej hýčká a oprašuje doma ve vitríně (konečně co taky s modelem, který není schopen jízdy). :P :lol: :lol: :lol:
Jinak jsem se koukal na Vaše stránky a úplně stejný model jako má moje maličkost nabízíte k prodeji. Až budu jezdit můžete se s ním (máte jej stejně v analogu) stavit, abyste se sám přesvědčil jaké "psí kusy" na Brněnském kolejišti vyvádí. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
PS: Ten doplněný balast má dnes i ta kolegova "vitrínovka". :P :lol:


Nebudu taky polemizovat jestli 5 - 6 % je moc (doporučuje se 2 - 3 %). Tady poprvé čtu, že jsou u Účka problémy s jízdními vlastnostmi a tažnou silou. Myslím, že hmotnost 2.67 kg (moje jsem zvážil) je dostačující. Je fakt, že starší modely neměly ještě odpruženou prostřední nápravu na pojezdu a pokud někde zůstala loko viset a bandážovaná náprava byla ve vzduchu, tak klouzlo......
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Další

Zpět na Stavby, přestavby a úpravy vozidel

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků



Sponzor fóra je firma Vlaky Zezulka


Blog Zahradní železnice blog-zahardni-zeleznice