LGB start set - kouřový generáto

LGB start set - kouřový generáto

Příspěvekod nadkachna » ned 28. pro 2014 13:33:21

Ježíšek nám letos donesl analogový start set LGB (72403) s parní loko Stainz a já bych měl na případné znalé pár dotazů. U setu je uváděno, že loko kouří, součástí je i lahvička s olejem, ale nepřišel jsem na to, jak to celé spustit. Po nalití do kouřového generátoru se nic neděje a kromě přepínače vypínajícího zvuk jsem žádný další nenašel.

Druhý dotaz se týká sběru proudu. Na výhybkách Piko loko v místě platové srdcovky při nižších rychlostech často cuká. Je chyba ve výhybkách, analogovém napájení nebo v malé loko, která je ale většinou vychvalována jako spolehlivá?
nadkachna
 
Příspěvky: 160
Registrován: sob 27. pro 2014 18:42:00

Re: LGB start set

Příspěvekod G_Zahrada » úte 30. pro 2014 20:30:40

nadkachna píše:Ježíšek nám letos donesl analogový start set LGB (72403) s parní loko Stainz a já bych měl na případné znalé pár dotazů. U setu je uváděno, že loko kouří, součástí je i lahvička s olejem, ale nepřišel jsem na to, jak to celé spustit. Po nalití do kouřového generátoru se nic neděje a kromě přepínače vypínajícího zvuk jsem žádný další nenašel.

Ahoj Nadkachno,
Moje maličkost odbrousila mřížku, která je na báni komína a zůstal zde kruhový otvor, kterým se nechá lépe plnit kouřící kapalinou. Vybroušení mřížky horního krytu komína se chystá na stránce loko. U25.0. Aby kouřový generátor generoval dým - nesmí se utopit. Osobně doporučuji otočit otevřenou lahvičku s kapalinou a 2x chrstnout (né víc) olej do generátoru. Generátor funguje při napájení 8-10V regulátoru. Při nižším napětí generátor přestává generovat dým (analog). U DCC toto by mělo jít pak nastavit na dekodéru. :?: Tady pak kontaktovat sekci DCC-digitalizaci zahradní železnice.

nadkachna píše:Druhý dotaz se týká sběru proudu. Na výhybkách Piko loko v místě platové srdcovky při nižších rychlostech často cuká. Je chyba ve výhybkách, analogovém napájení nebo v malé loko, která je ale většinou vychvalována jako spolehlivá?

Výhybky Piko neužívám - nevím kde může být problém. Na výhybkách LGB problémy loko. U25.0 Steinz nemá. Pokud by příčina byla v napájení (délka plastové srdcovky) je možno spojit galvanicky lokomotivu s prvním přivěšeným vozem, který má sbírací dvojkolí. (Řada kolegů to tak řeší). :idea:
Takže hodně úspěchů s modelem "Na věčné časy a nikdy jinak". :lol:
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: LGB start set

Příspěvekod nadkachna » stř 31. pro 2014 14:56:37

Je pravda, že jsem generátor plnil až po hrdlo, takže zde asi bude ten problém -díky za tip.
Jak napadl sníh, šla dráha ven a kupodivu jízda přes vyhýbky začala být bezproblémová. Možná jen chtěla trochu zajet, nebo jí prostě pokojové klima nedělalo dobře :)
nadkachna
 
Příspěvky: 160
Registrován: sob 27. pro 2014 18:42:00

Re: LGB start set

Příspěvekod G_Zahrada » stř 31. pro 2014 15:05:55

nadkachna píše:Je pravda, že jsem generátor plnil až po hrdlo, takže zde asi bude ten problém -díky za tip. :)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Naposledy upravil G_Zahrada dne pát 02. led 2015 13:07:47, celkově upraveno 3
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: LGB start set

Příspěvekod G_Zahrada » stř 31. pro 2014 15:16:13

nadkachna píše:Je pravda, že jsem generátor plnil až po hrdlo, takže zde asi bude ten problém -díky za tip. :)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Mňo někteří kolegové, kteří se nechtějí zbavit té mřížky na báni komína U25.0 tu kapalinu (mazivo i kouřová kapalina) ji tam vpravují injekční stříkačkou nebo jemným kapátkem - celkový objem vpravené kapaliny by měl být tak 1-4 ml "aby to kouřilo". :idea:
Další technické info o modelu "Steinz na věčné časy......." tady na diskusním foru zahradníků. :idea:

nadkachna píše:Jak napadl sníh, šla dráha ven a kupodivu jízda přes vyhýbky začala být bezproblémová. Možná jen chtěla trochu zajet, nebo jí prostě pokojové klima nedělalo dobře :)

Zimní scenérie s LGB - ty mám nejradši. :P
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: LGB start set

Příspěvekod digitalista » čtv 01. led 2015 18:55:48

G_Zahrada píše:
nadkachna píše:Ježíšek nám letos donesl analogový start set LGB (72403) s parní loko Stainz a já bych měl na případné znalé pár dotazů. U setu je uváděno, že loko kouří, součástí je i lahvička s olejem, ale nepřišel jsem na to, jak to celé spustit. Po nalití do kouřového generátoru se nic neděje a kromě přepínače vypínajícího zvuk jsem žádný další nenašel.

Ahoj Nadkachno,
Moje maličkost odbrousila mřížku, která je na báni komína a zůstal zde kruhový otvor, kterým se nechá lépe plnit kouřící kapalinou. Vybroušení mřížky horního krytu komína se chystá na stránce loko. U25.0. Aby kouřový generátor generoval dým - nesmí se utopit. Osobně doporučuji otočit otevřenou lahvičku s kapalinou a 2x chrstnout (né víc) olej do generátoru. Generátor funguje při napájení 8-10V regulátoru. Při nižším napětí generátor přestává generovat dým (analog). U DCC toto by mělo jít pak nastavit na dekodéru. :?: Tady pak kontaktovat sekci DCC-digitalizaci zahradní železnice.

nadkachna píše:Druhý dotaz se týká sběru proudu. Na výhybkách Piko loko v místě platové srdcovky při nižších rychlostech často cuká. Je chyba ve výhybkách, analogovém napájení nebo v malé loko, která je ale většinou vychvalována jako spolehlivá?

Výhybky Piko neužívám - nevím kde může být problém. Na výhybkách LGB problémy loko. U25.0 Steinz nemá. Pokud by příčina byla v napájení (délka plastové srdcovky) je možno spojit galvanicky lokomotivu s prvním přivěšeným vozem, který má sbírací dvojkolí. (Řada kolegů to tak řeší). :idea:
Takže hodně úspěchů s modelem "Na věčné časy a nikdy jinak". :lol:


Ve vaší loko je kouřový generátor 5V, nekouřil, protože jste ho asi "ulil". Měl by fungovat již od 5V, snese i 6,5 ale záleží na kouři, pak se totiž olej napaluje a snižuje se efekt. Na 8_10V si zakouří jen jednou...............Co se týká množství kapaliny, tak dávám 10 kapek a průběžně "přikrmuji". Při provozu v DCC se řeší "kouř" individuálně podle jednotlivého modelu a jeho vybavení, to je ale na jinou diskuzi.
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Re: LGB start set

Příspěvekod G_Zahrada » čtv 01. led 2015 20:02:43

digitalista píše:Ve vaší loko je kouřový generátor 5V, nekouřil, protože jste ho asi "ulil". Měl by fungovat již od 5V, snese i 6,5 ale záleží na kouři, pak se totiž olej napaluje a snižuje se efekt. Na 8_10V si zakouří jen jednou...............Co se týká množství kapaliny, tak dávám 10 kapek a průběžně "přikrmuji". Při provozu v DCC se řeší "kouř" individuálně podle jednotlivého modelu a jeho vybavení, to je ale na jinou diskuzi.

Já se tedy omlouvám - měl jsem na mysli napětí 8-10V na kolejích a na svorkách napájecího regulátoru a nikoli na svorkách kouřového generátoru. Kouřový generátor zde musí být připojen k základní desce v kotli loko. Steinz. :idea:
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: LGB start set

Příspěvekod nadkachna » čtv 01. led 2015 20:38:36

V lokomotivě jsem se nijak nehrabal, takže tam jde napětí, jak nastavil výrobce. Ubrání kapaliny částečně pomohlo, po cca 2 minutách už to na chvíli zakouřilo, ale žádné konstantní bafání se stále nekoná. V TT mám vše digitální, takže asi i zde to tak nakonec skončí…
nadkachna
 
Příspěvky: 160
Registrován: sob 27. pro 2014 18:42:00

Re: LGB start set

Příspěvekod nadkachna » pát 02. led 2015 9:49:19

Trocha zimních náladovek z prvních jízd.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
nadkachna
 
Příspěvky: 160
Registrován: sob 27. pro 2014 18:42:00

Re: LGB start set

Příspěvekod pepaamisa » pát 02. led 2015 11:33:43

Taky jsem nevydržel a vyrazil pluhovat přidávám fotečku :-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
pepaamisa
 
Příspěvky: 49
Registrován: ned 19. led 2014 14:53:19

Další

Zpět na LGB lokomotivy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron


Sponzor fóra je firma Vlaky Zezulka


Blog Zahradní železnice blog-zahardni-zeleznice