Některé nedokonalé modely od LGB

Přestavba U37.0 od LGB

Příspěvekod G_Zahrada » úte 03. pro 2013 14:42:08

Tak jsem rozdělal tu posmívanou U37.0 od LGB. Je fakt, že toho zinku-olova je tam zoufale málo a bude se muset dolít. Také se bude muset přepojit ta základní deska s elektronikou. Sice asi loko. nebude svítit, ale co se dá dělat. Další info z předělávky budou posléze. Trochu to člověka mrzí, že dá za model "ranec peněz" a on pak nejezdí tak jak by měl a musí to dodělávat doma. Už se na oné U37.0 musela předělávat spřáhla.
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: Některé nedokonalé modely od LGB - U37.0

Příspěvekod G_Zahrada » pát 13. pro 2013 13:56:35

Tak závaží mám odlito a umístěno v modelu U37.0. Trakční vlastnosti se zlepšily a to docela o dost. Pro venkovní provoz budu muset ještě přepojit základní desku modelu s elektronikou, protože modely jsou omezeny napětím baterie 12V. :idea: Ti kteří mají k dispozici napětí vyšší cca 12-18V, ti přepojovat nic nemusí.
Mňo model cca za 11000,- peněz (nový) bez takovéto dodělávky je snad i drahý. :idea: :roll:
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: Některé nedokonalé modely od LGB - U37.0

Příspěvekod digitalista » sob 14. pro 2013 21:36:49

G_Zahrada píše:Tak závaží mám odlito a umístěno v modelu U37.0. Trakční vlastnosti se zlepšily a to docela o dost. Pro venkovní provoz budu muset ještě přepojit základní desku modelu s elektronikou, protože modely jsou omezeny napětím baterie 12V. :idea: Ti kteří mají k dispozici napětí vyšší cca 12-18V, ti přepojovat nic nemusí.
Mňo model cca za 11000,- peněz (nový) bez takovéto dodělávky je snad i drahý. :idea: :roll:

Proč budete něco přepojovat ? Těch 12 Voltů ji neublíží..........
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Re: Některé nedokonalé modely od LGB - U37.0

Příspěvekod G_Zahrada » ned 15. pro 2013 7:32:59

digitalista píše:
G_Zahrada píše:Tak závaží mám odlito a umístěno v modelu U37.0. Trakční vlastnosti se zlepšily a to docela o dost. Pro venkovní provoz budu muset ještě přepojit základní desku modelu s elektronikou, protože modely jsou omezeny napětím baterie 12V. :idea: Ti kteří mají k dispozici napětí vyšší cca 12-18V, ti přepojovat nic nemusí.
Mňo model cca za 11000,- peněz (nový) bez takovéto dodělávky je snad i drahý. :idea: :roll:

Proč budete něco přepojovat ? Těch 12 Voltů ji neublíží..........

Protože motor U37.0 dostává dík elektronice příliš malé napětí.
Napaječ FZ1 (zkušební napájecí zdroj) mi dává na výstupu cca 18V a trakční baterie jen 12V s tím, že ještě něco sníží protizkratová ochrana svůj výstup do kolejí cca na 10-11V. Základní deska na U37.0 (nevím proč) pouští do motoru mnohem menší napětí než je tomu např. u U25.0 (Steinz). Proto chci dát základní desku s elektronikou pryč a nahradit ji přímým zapojením, aby se k motoru dostalo co největší napětí. :idea: Motor u U37.0 dostává díky elektronice na desce tak odhaduji 7V na napájení. Model U37.0 dík tomu jede na rovině sice modelověji, ale ve stoupání 6% pak neutáhne nic. S novou deskou s přímým propojením bude mít motor vyšší napájecí napětí - vyšší otáčky. Kola se budou točit o něco rychleji - právě tak aby se zlepšily trakční vlastnosti.
Nevím proč právě U37.0 má takovouto elektroniku, která tak výrazně snižuje napájecí napětí motorku. Žádný z jiných modelů LGB mi toto nedělá s výjimkou poruchy U25.0. :idea:
Ti kteří co používají DCC bez zvuku nebo i se zvukem(ten budou muset strčit do přívěšeného vozu kvůli místu pod vanami), zřejmě nebudou muset nic přepojovat- pokud je DCC rozumě nastaveno.
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: Některé nedokonalé modely od LGB

Příspěvekod G_Zahrada » stř 19. lis 2014 22:44:15

Další komentář k úpravě modelu U37.0 ČSD je na foru v sekci U37.0 - úprava modelu LGB a v Galerii 2014 Zahradní železnice Brno.
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Předchozí

Zpět na LGB lokomotivy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron


Sponzor fóra je firma Vlaky Zezulka


Blog Zahradní železnice blog-zahardni-zeleznice