LGB Meyer IV K

Re: LGB Meyer IV K

Příspěvekod Fantomik » stř 08. dub 2020 13:24:17

Tak jsem na chybu přišel. To by vás nenapadlo. Už to chodí parádně. Zkrátka kamarád mi půjčil centrálu, ale sáhl po trafu 12V. Mašina fungovala komplet, ale spřáhlo nic. :lol: Když jsem na to náhodou přišel, dojel jsem pro 18V trafo, a teď už O.K. Ovládá se tlačítkem F12. Zatím mi funguje jen zadní, přední (na druhém konektoru) mi nechce jít. Budu ještě zkoušet a pátrat. ;-)
Fantomik
 
Příspěvky: 76
Registrován: pon 05. srp 2019 19:35:34

Re: LGB Meyer IV K

Příspěvekod Fantomik » pát 24. dub 2020 18:16:53

Podělím se s vámi o komunikaci s "Merklinem".
První odpověď na dotaz jak připojit a ovládat spřáhla byla ta, že si mám kontaktovat výrobce spřáhla. A to jsem se snažil vysvětlit, že mi stačí pouze ovládat signál, takže mi jde o nastavení dekodéru.
Druhá odpověď: Nenechal jsem se odbýt a požádal jsem o přeposlání mého e-mailu nějakému vývojáři s tím, že jsem upřesnil, popsal, nakreslil, o co mi jde. Bohužel, odpověď byla, že nic takového jako výrobce neuvádí a nenabízí a tím pádem nic takového netestovali. Omlouvají se, že mi tím pádem nemohou pomoci.

Tak jsem jen konstatoval, že vyrábí krásnou lokomotivu, ale že je smutné, že se při výrobě nezamyslí nad ovládáním spřáhel a nad smysluplností dalších výstupů z dekodéru. Osobně si myslím, že jsem byl spíš slušně odpálkován, aby to se mnou nemusel někdo řešit.

Takže jestli dobře rozumím, zbývá mi jedině přidat další dekodér do lokomotivy. Neboť výstup, který mi funguje na spřáhlo, je ovládán zároveň se světlama, takže je pro mě nepoužitelný. :(
Fantomik
 
Příspěvky: 76
Registrován: pon 05. srp 2019 19:35:34

Re: LGB Meyer IV K

Příspěvekod digitalista » pát 24. dub 2020 23:55:00

Váš poslední komentář mě ujistil, že nejsem vyjimkou, mě naposledy odpověděl někdy v roce 2014 nějaký Frank Mayer /blbě) a od té doby nic...........
seriózní LGB skončilo v roce 2006. Od té doby je ve sračkách, někdy víc, někdy míň. V roce 2012 jsem na veletrhu v Lipsku koupil, výhodně (se slevou, když se vzdám záruky) páru RhB Thusis.
Doma jsem ji postavil na koleje, zakouřilo se z komína, z elektroniky smrad a po cca 5-ti vteřinách umřela. Prostě soudruzi v Maďarsku udělali chybu a nešlo o vyjimku. Po dalším problému s lokomotivou Lanxess, (taky vyrobena v Maďarsku) kde byla jiná základní deska a chyběl komplet ovládání pantografů, včetně elektroniky a motorů pantografů, KAŽDÝ model, kde je něco z elektroniky rozebírám, kontroluji a většinou opravuji. Jako poslední případ RhB Ge 4/4 "Kohle". nesvítila, protože nebylo připojeno osvětlení. S délkou kabelů ani být nikdy připojeno nemohlo. Kabely k panto mají naopak 67cm.
Abych se vrátil k Meyerce. další dekodér není třeba. tento dekodér má auxů dost, pouze nejsou na konektorech, ale pouze na letovacích ploškách. Pak ještě dobře naprogramovat. Nedostatek je v základních deskách, které jsou osazeny na míru pro jednotlivé modely. Vůbec nechápu, proč se Merklin vůči ostatním výrobcům modelů IIm uzavírá a už vůbec nerozumím proč i Massothu, který byl po dlouhá léta výhradním dodavatelem.
Myslím, že obě spřáhla by měla jít připojit do konektorů panto a spřáhlo. Selský rozum mi říká, že výstup panto a spřáhlo musí být totožné a zařízení připojené v každém konektoru by mělo být ovládané samostatně, stejně, jako kdybych připojil dva pantografy. Naprogramování ale takhle z hlavy nedám.
Ať se daří !!!
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Re: LGB Meyer IV K

Příspěvekod Fantomik » sob 25. dub 2020 11:18:05

digitalista píše:Váš poslední komentář mě ujistil, že nejsem vyjimkou, mě naposledy odpověděl někdy v roce 2014 nějaký Frank Mayer /blbě) a od té doby nic...........
Myslím, že obě spřáhla by měla jít připojit do konektorů panto a spřáhlo. Selský rozum mi říká, že výstup panto a spřáhlo musí být totožné a zařízení připojené v každém konektoru by mělo být ovládané samostatně, stejně, jako kdybych připojil dva pantografy. Naprogramování ale takhle z hlavy nedám.
Ať se daří !!!

Tak to jméno po letech stále sedí! :lol: To je on, který mi odpověděl! Jinak co se týká Meyerky, tak šlape parádně, vše nastavené, na první zapojení funguje, převodovky promazané... Až na skříplý kabel uvnitř nemám co vytknout (teda kabely dlouhé s rezervou jen pár mm :D ). Ale podpora prostě nulová a z komunikace jakoby vyplynulo, že se jim to náhodou povedlo takto zprovoznit a víc se tím nikdo nezabýval. :?

Co se týká programování, je to pro mě dost nejasná záležitost. Něco málo chápu, ale do tohoto bych se sám moc pouštět nechtěl. Ale zeptám se. To jako z toho dodaného návodu (nebo pdf k dekodéru) se dá nějak vyčíst, co s tím? Nevím, co je to vlastně za výstup na tom dekodéru. :-( A nějaké schéma tišťáku s výstupy není. :(
Fantomik
 
Příspěvky: 76
Registrován: pon 05. srp 2019 19:35:34

Re: LGB Meyer IV K

Příspěvekod digitalista » sob 25. dub 2020 15:28:06

Dodaný návod k lokomotivě je jen základ. Uvedené programovatelné parametry jsou základ, daný normou, který by měla umět každá digitální centrála systému DCC.
Návod k dekodéru udává přehled všeh programovatelných parametrů a rozsah hodnot pro programování. Tam je skryto řešení vašeho požadavku. Bohužel, asi nezbude nic jiného, než načíst všechna CV, která se týkají AUX 1 až AUX 6. Já si pro klid duše a eventuální budoucí problémy všechny dekodéry v loko načítám a ukládám v tištěné podobě. Pravda, máte ale potom doma takový malý archív StB.
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Re: LGB Meyer IV K

Příspěvekod Fantomik » pát 29. kvě 2020 19:36:48

Dnes, po X týdnech přišla znenadání ještě jedna odpověď z Märklinu (s přílohou):

Sehr geehrter Herr Fejfar,
anbei die Pin-Belegung bei der eingebauten Schnittstelle in diesem Modell. Die passenden Anschlüsse können Sie hieraus ermitteln. Sie sollten dann nur programmieren, welchen Modus der gewünschte Aux-Ausgang besitzen soll und über welche Funktion Sie dies auslösen wollen. Wir können hier nur empfehlen dies mit einer CS 2 oder CS 3 durchzuführen.
Mit freundlichen Grüßen...


001.jpg

003.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Fantomik
 
Příspěvky: 76
Registrován: pon 05. srp 2019 19:35:34

Re: LGB Meyer IV K

Příspěvekod Fantomik » ned 14. bře 2021 23:03:28

GKarel píše:Dekodér je Marklin MFX mSD3 a nebo mLD3, je to poslední verze, ke které jde už připojit i kondenzátorový záložní zdroj.

Tak toto mi přijde taky jako jen teorie. Zrovna u této mašiny ani nevím, kam bych ho připojil. :( Ta dokumentace k výrobkům je fakt katastrofální...
Fantomik
 
Příspěvky: 76
Registrován: pon 05. srp 2019 19:35:34

Re: LGB Meyer IV K

Příspěvekod GKarel » pon 15. bře 2021 18:54:37

Informace, to je dneska problém. Každý výrobce dekodérů jde svou cestou a začíná v tom být pěkný guláš. Ale kondíky se zapojují, alespoň podle mě vždy na U+ a Gnd-, jenže u některých dekodérů se musí nastavit, aby to fungovalo.
Já s tím bojoval u dekodérů Uhlenbrock, ale nějak jsem na to přišel jak to nastavit, aby to fungovalo správně. A Maerklin záložní zdroj k MFX nedodává ? Bylo by to asi jednodušší, protože k tomu by byl určitě nějaký manuál.
GKarel
 
Příspěvky: 223
Registrován: sob 16. bře 2013 16:19:16

Re: LGB Meyer IV K

Příspěvekod jirka13@seznam.cz » pon 15. bře 2021 19:37:56

Navod k dekoderu je tady: https://static.maerklin.de/damcontent/5 ... 737980.pdf
Jestli se dobře pamatuju tak v anglicke verzi na straně 17 je chyba, mapovani funkci se nastavuje při CV31=17 a CV32=0.
Musiš si nejdřív zjistit kolik je v paměti uloženo mapovacich řádků. Potom jsem zkusmo zkoušel přiřadit výstupy 4-7 tlačítku při připojených spřáhlech. číslo výstupů si ale nemapatuju můžu to kdyžtak o vikendu načíst z mašiny.
jirka13@seznam.cz
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát 20. úno 2015 17:28:57

Re: LGB Meyer IV K

Příspěvekod Fantomik » pát 19. bře 2021 18:06:57

jirka13@seznam.cz píše:Navod k dekoderu je tady: https://static.maerklin.de/damcontent/5 ... 737980.pdf
Jestli se dobře pamatuju tak v anglicke verzi na straně 17 je chyba, mapovani funkci se nastavuje při CV31=17 a CV32=0.
Musiš si nejdřív zjistit kolik je v paměti uloženo mapovacich řádků. Potom jsem zkusmo zkoušel přiřadit výstupy 4-7 tlačítku při připojených spřáhlech. číslo výstupů si ale nemapatuju můžu to kdyžtak o vikendu načíst z mašiny.

Díky moc! Jsem rád za každu informaci a pomoc! Zrovna o víkendu jsem si mašinu osadil spřáhlem i vpředu. Ano, po tak dlouhé době jsem se k tomu dostal. :D Ty máš taky tuto Lokomotivu? ;)
Fantomik
 
Příspěvky: 76
Registrován: pon 05. srp 2019 19:35:34

PředchozíDalší

Zpět na LGB lokomotivy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron


Sponzor fóra je firma Vlaky Zezulka


Blog Zahradní železnice blog-zahardni-zeleznice