E10 LGB

E10 LGB

Příspěvekod G_Zahrada » pon 11. lis 2013 21:15:31

Tak jsem viděl E10 od LGB :roll: Pohon jen na dvě nápravy........... :? Údajně se dají doplnit ještě dva motory pro pohon těch nehnaných náprav........ :? :roll: Jinak plastové střešní sběrače.Tak nevím........ :?: Naštěstí to není moje parketa...... :idea:
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: E10 LGB

Příspěvekod digitalista » úte 12. lis 2013 10:13:08

G_Zahrada píše:Tak jsem viděl E10 od LGB :roll: Pohon jen na dvě nápravy........... :? Údajně se dají doplnit ještě dva motory pro pohon těch nehnaných náprav........ :? :roll: Jinak plastové střešní sběrače.Tak nevím........ :?: Naštěstí to není moje parketa...... :idea:


Moje také ne.....protože
1/ E 10 nemá s LGB nic společného.
2/ LGB (Lehmann Gross Bahn) skončil v roce 2006 díky nenežranosti.......pak bych dal tak dva roky, než se zpracovaly všechny díly, které zbyly po původním LGB a vše se uzavřelo obrovskou aukcí v Norimberku, kde se úplně všechno vydražilo.
Od té doby jde pouze o využití značky LGB
3/ .....doplnit dva motory, hnací nápravy, vyměnit sběrače, udělat novou elektroniku..........ať ji tedy prodávají za páďo jako stavebnici.
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Re: E10 LGB

Příspěvekod GKarel » úte 12. lis 2013 22:54:58

S kvalitou modelů má dneska problém většina výrobců modelové železnice všech měřítek. Zajímavé je, že začátek všeho byl tlak na cenu a tím použití levnějších
materiálů a různých levnějších řešení nebo výroba v Číně a nebo všechno dohromady. Výsledek je, že modely jsou čím dál dražší a kvalita hodně pokulhává. Jsou
samozřejmě i výjimky, ale není jich mnoho.
GKarel
 
Příspěvky: 223
Registrován: sob 16. bře 2013 16:19:16

Re: E10 LGB

Příspěvekod digitalista » stř 13. lis 2013 11:45:32

GKarel píše:S kvalitou modelů má dneska problém většina výrobců modelové železnice všech měřítek. Zajímavé je, že začátek všeho byl tlak na cenu a tím použití levnějších
materiálů a různých levnějších řešení nebo výroba v Číně a nebo všechno dohromady. Výsledek je, že modely jsou čím dál dražší a kvalita hodně pokulhává. Jsou
samozřejmě i výjimky, ale není jich mnoho.


Dovolím si několik poznámek -
1 / Výrobci opravdových modelů s kvalitou modelů problémy nemají, nechají si ji ale samozřejmě zaplatit. Je otázkou nazývat modelem něco, co má k modelu někdy hodně daleko. Podle mě třeba LGB a PIKO nejsou modely, ale v některých případech hračky velmi vysoké kvality a úrovně........
2 / Začátkem všech problémů je podle většiny mých známých "venku" internetový prodej a značné rozpětí cen. Kdo má krám a s tím samozřejmě provozní náklady musí odebrané zboží zaplatit, prodejní cenou ale nemůže přímo konkurovat internetovému prodeji. Tudíž většina vyrobeného leží ve skladech, každý čeká na nejvýhodnější ceny a vyrábí se na úvěr. To je pravá příčina zvýšení cen, protože nikdo nepůjčí zadarmo..........levnější materiály a jiná řešení včetně přesunu výroby jinam jsou už jen důsledky........
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Re: E10 LGB

Příspěvekod Vlaky Zezulka » sob 16. lis 2013 17:05:54

LGB si vzala že do pěti let převede všechnu výrobu do Evropy. Tak uvidíme jak to bude vypadat s novýma modely. V ČR je pořad zahradní železnice na začátku.
Vlaky Zezulka
Administrátor
 
Příspěvky: 151
Registrován: sob 02. bře 2013 1:08:38
Bydliště: Běleč nad orlicí 115

Re: E10 LGB

Příspěvekod G_Zahrada » ned 17. lis 2013 11:44:28

Vlaky Zezulka píše:LGB si vzala že do pěti let převede všechnu výrobu do Evropy. Tak uvidíme jak to bude vypadat s novýma modely. V ČR je pořad zahradní železnice na začátku.

Mňo nevím nevím kolik zahradníků u nás v ČR jezdí s americkými modely (p. Sedláček)........ :? :? .......a doprava je čím dál tím dražší... :? Samozřejmě jinak by bylo lepší, když by se vše vyrábělo v Evropě z důvodu pracovních míst, ale ekonomika je ekonomika....
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: E10 LGB

Příspěvekod digitalista » úte 19. lis 2013 11:13:17

Vlaky Zezulka píše:LGB si vzala že do pěti let převede všechnu výrobu do Evropy. Tak uvidíme jak to bude vypadat s novýma modely. V ČR je pořad zahradní železnice na začátku.

Ano. Převedení výroby bývalého LGB do Evropy je jen marketingový tah, aby se zdůvodnila vyšší cena.
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Re: E10 LGB

Příspěvekod digitalista » úte 19. lis 2013 11:18:59

Vlaky Zezulka píše:LGB si vzala že do pěti let převede všechnu výrobu do Evropy. Tak uvidíme jak to bude vypadat s novýma modely. V ČR je pořad zahradní železnice na začátku.

V ČR je zahradní železnice poměrně dost rozšířená. Tím, že jsme s ní začali později, je technicky na vyšší úrovni. Co nás asi nejvíce brzdí, jsou peníze, osobně si myslím, že jsou ale i dražší záliby.
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Re: E10 LGB

Příspěvekod G_Zahrada » čtv 21. lis 2013 14:37:35

digitalista píše:
Vlaky Zezulka píše:LGB si vzala že do pěti let převede všechnu výrobu do Evropy. Tak uvidíme jak to bude vypadat s novýma modely. V ČR je pořad zahradní železnice na začátku.

V ČR je zahradní železnice poměrně dost rozšířená. Tím, že jsme s ní začali později, je technicky na vyšší úrovni. Co nás asi nejvíce brzdí, jsou peníze, osobně si myslím, že jsou ale i dražší záliby.

Myslím, že nás moc není - typuju tak 20-30 uživatelů LGB+Piko. Je fakt, že cenově začíná být produkce LGB na úrovni domácích modelů HO nebo TT(myslím u modelů polních, lesních a průmyslových železnic). U modelů RhB je to už jiné..... :? Nová loko. na HO (Roco) od 2000,- , moje oblíbená U25.0 od LGB na E-bay i za 1500,- a to modelu v zásadě nic nechybí. Vozejky od Toy-Train, které k ní pasují se pohybují od 500,- do 1500,-. Nové modely vozů od Roca na HO jsou také na stejné cenové úrovni :idea: .
I kolejivo zlevnilo. Původně jsem kupoval LGB R1 ruční za 1400,- peněz a dnes na E-Bay ji lze koupit za cca 600,- peněz a je tam nějakého materiálu. Nová vyhybka od Peca stojí nějakých 280,- až 450,-, kolejivo 1m Thiel - 350,- (původně 450,-), 1m Roco HO cca 100,-. Jen tedy to kolejivo a výhybky jsou poněkud výše... :roll:
Hlavní výhodou "G-éčka" je nepotřebnost velké údržby kolejí pokud se model provozuje třeba na půdě. Velikost HO (TT, HOe)by takovéto zacházení rozhodně nesnesla.
digitalista píše: ...............osobně si myslím, že jsou ale i dražší záliby.

Je to tak - pokud člověk jezdí závodně RC modely 1:24 a větším měřítku, tak zaplatí mnohem více...... :P
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: E10 LGB

Příspěvekod digitalista » čtv 21. lis 2013 17:22:02

G_Zahrada píše:
digitalista píše:
Vlaky Zezulka píše:LGB si vzala že do pěti let převede všechnu výrobu do Evropy. Tak uvidíme jak to bude vypadat s novýma modely. V ČR je pořad zahradní železnice na začátku.

V ČR je zahradní železnice poměrně dost rozšířená. Tím, že jsme s ní začali později, je technicky na vyšší úrovni. Co nás asi nejvíce brzdí, jsou peníze, osobně si myslím, že jsou ale i dražší záliby.

Myslím, že nás moc není - typuju tak 20-30 uživatelů LGB+Piko. Je fakt, že cenově začíná být produkce LGB na úrovni domácích modelů HO nebo TT(myslím u modelů polních, lesních a průmyslových železnic). U modelů RhB je to už jiné..... :? Nová loko. na HO (Roco) od 2000,- , moje oblíbená U25.0 od LGB na E-bay i za 1500,- a to modelu v zásadě nic nechybí. Vozejky od Toy-Train, které k ní pasují se pohybují od 500,- do 1500,-. Nové modely vozů od Roca na HO jsou také na stejné cenové úrovni :idea: .
I kolejivo zlevnilo. Původně jsem kupoval LGB R1 ruční za 1400,- peněz a dnes na E-Bay ji lze koupit za cca 600,- peněz a je tam nějakého materiálu. Nová vyhybka od Peca stojí nějakých 280,- až 450,-, kolejivo 1m Thiel - 350,- (původně 450,-), 1m Roco HO cca 100,-. Jen tedy to kolejivo a výhybky jsou poněkud výše... :roll:
Hlavní výhodou "G-éčka" je nepotřebnost velké údržby kolejí pokud se model provozuje třeba na půdě. Velikost HO (TT, HOe)by takovéto zacházení rozhodně nesnesla.
digitalista píše: ...............osobně si myslím, že jsou ale i dražší záliby.

Je to tak - pokud člověk jezdí závodně RC modely 1:24 a větším měřítku, tak zaplatí mnohem více...... :P


Moje "databáze" lidí, se kterými jsem kdy komunikoval ohledně zahradní železnice má 243 jmen.....
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Další

Zpět na LGB lokomotivy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků



Sponzor fóra je firma Vlaky Zezulka


Blog Zahradní železnice blog-zahardni-zeleznice