LGB ozubnicová železnice

LGB ozubnicová železnice

Příspěvekod GKarel » ned 30. čer 2013 11:58:34

V pátek mi přišla objednaná ozubnicová elektrická lokomotiva HGe 2-2. Švýcarská společnost Furka-Oberalp-Bahn ji provozovala na úseku strmé ozubnicové trati bývalé
Schollenenbahn. Model je krásně zpracován a má spoustu pěkných detailů, model se však těžko provozuje adhezně tzn. bez ozubnice. Má jen dvě nápravy a na žádné
není bandáž to je škoda, protože skutečná lokomotiva byla určená i na adhezní provoz. Proto přemýšlím část tratě přestavět na ozubnici, může to být provozně zajímavé. Takže zatím sbírám informace o provozu na modelové ozubnici a hlavně o úskalí provozu.

Obrázek
Obrázek
GKarel
 
Příspěvky: 223
Registrován: sob 16. bře 2013 16:19:16

Re: LGB ozubnicová železnice

Příspěvekod G_Zahrada » úte 16. črc 2013 21:50:49

Pěkný model........ :D :D Ta chybějící bandáž snad ani na rovince a v mírném kopečku nevadí .......(při provozu se 2-mi vozy)
Jinak opravdu pěkný model......
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: LGB ozubnicová železnice

Příspěvekod GKarel » ned 18. srp 2013 14:05:41

Trakce lokomotivy se výrazně zlepšila po zvýšení hmotnosti na 2,5 kg ,původně měla asi 2,2 kg a taky jako by se zajela. Teď vytáhne i bez ozubnice do stoupání
7% svůj vlak který je na fotce. Po třech letech jsem přeměřoval trať kvůli stoupání a zjistil jsem že i tam kde byla rovina už rovina není. Terén pod tratí neustále
pracuje a trať s ním, hlavně ty zimy s kolejištěm pořádně zacvičí.


Obrázek
GKarel
 
Příspěvky: 223
Registrován: sob 16. bře 2013 16:19:16

Re: LGB ozubnicová železnice

Příspěvekod GKarel » ned 09. bře 2014 15:17:43

Dnes jsem si trochu hrál na téma model a skutečnost. Inspirovala mě fotka ozubnicové železnice bývalé Schollelenbahn už v barvách FO, z roku asi 1978 tak jsem
ten moment zachycený na fotografii zkoušel napodobit. Ty Alpy na mojí fotce citelně chybí. Obrázek
GKarel
 
Příspěvky: 223
Registrován: sob 16. bře 2013 16:19:16

Re: LGB ozubnicová železnice

Příspěvekod digitalista » ned 09. bře 2014 21:53:41

GKarel píše:Dnes jsem si trochu hrál na téma model a skutečnost. Inspirovala mě fotka ozubnicové železnice bývalé Schollelenbahn už v barvách FO, z roku asi 1978 tak jsem
ten moment zachycený na fotografii zkoušel napodobit. Ty Alpy na mojí fotce citelně chybí. [img]http://www.mkmodel.ic.cz/galerie/main.php?%20%20cmd=image&var1=G%2F2014%2FP3090078.JPG&var2=0_0[/img]


Nechybí, oni je tam mají navíc.......... :lol:
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Re: LGB ozubnicová železnice

Příspěvekod G_Zahrada » pon 10. bře 2014 9:11:14

GKarel píše:Dnes jsem si trochu hrál na téma model a skutečnost. Inspirovala mě fotka ozubnicové železnice bývalé Schollelenbahn už v barvách FO, z roku asi 1978 tak jsem
ten moment zachycený na fotografii zkoušel napodobit. Ty Alpy na mojí fotce citelně chybí.

Jako pozadí zahradní žleleznice nasypat hromady (nejlépe několik) štěrku (kamení - Digitalista měl pěkné menhiry :mrgreen: ) nebo hlíny a ty hliněné osázet (tůje atd.). :idea:
PS: Jinak ta černobílá Vaše foto vypadá docela slušně.
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: LGB ozubnicová železnice

Příspěvekod Rupert von Kracmar » pát 01. dub 2016 20:05:42

Nádherný stroj, taky jsem si spohrával s myšlenkou na ozubnici. Škoda, že jsem ji opustil. A mnoho zdaru při realizaci zubačky.
Zahradník
Rupert von Kracmar
 
Příspěvky: 25
Registrován: pát 07. lis 2014 16:08:11
Bydliště: kroměřížsko


Zpět na LGB kolejivo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron


Sponzor fóra je firma Vlaky Zezulka


Blog Zahradní železnice blog-zahardni-zeleznice