Trolejové vedení LGB

Trolejové vedení LGB

Příspěvekod Vlaky Zezulka » sob 16. bře 2013 11:10:10

Video o montáži trolejového vedení na zahradní kolejiště velikosti 1:22,5 http://www.vlakyzezulka.cz/blog/trolejove-vedeni-lgb/ :o
Vlaky Zezulka
Administrátor
 
Příspěvky: 151
Registrován: sob 02. bře 2013 1:08:38
Bydliště: Běleč nad orlicí 115

Re: Trolejové vedení LGB

Příspěvekod G_Zahrada » ned 27. říj 2013 4:53:40

Vlaky Zezulka píše:Video o montáži trolejového vedení na zahradní kolejiště velikosti 1:22,5 http://www.vlakyzezulka.cz/blog/trolejove-vedeni-lgb/ :o

Tak tohle nepřehraju....... :?
Tohle ale jo: http://zahradnizeleznicebelec.cz/zahradni-zeleznice-cr/gardenbahn-cerna-za-bory.
YouTube má pokaždé jiný formát. :roll: :roll: :roll:
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: Trolejové vedení LGB

Příspěvekod GKarel » ned 09. bře 2014 15:46:38

Má někdo na trati trolejové vedení LGB, zajímalo by mě jak jsou stabilní sloupy a ty plastové patky ke kolejím. Zkušebně jsem si vyrobil pár sloupů s trolejí, podle
pana Zacha, který staví zahradní tramvaje. Je to sice funkční, ale takové vachrlaté. Proto by mě zajímalo jak jsou na tom ty originály od LGB.
GKarel
 
Příspěvky: 223
Registrován: sob 16. bře 2013 16:19:16

Re: Trolejové vedení LGB

Příspěvekod G_Zahrada » stř 02. dub 2014 15:02:01

GKarel píše:Má někdo na trati trolejové vedení LGB, zajímalo by mě jak jsou stabilní sloupy a ty plastové patky ke kolejím. Zkušebně jsem si vyrobil pár sloupů s trolejí, podle
pana Zacha, který staví zahradní tramvaje. Je to sice funkční, ale takové vachrlaté. Proto by mě zajímalo jak jsou na tom ty originály od LGB.

Drahservis(Ing. Šiler) má plno elektrik, ale trolej raději nemá, aby to neočesal. :idea: Moje maličkost to tam nedává z časových důvodů instalace a deinstalace dráhy.
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: Trolejové vedení LGB

Příspěvekod digitalista » pát 04. dub 2014 13:14:30

G_Zahrada píše:
GKarel píše:Má někdo na trati trolejové vedení LGB, zajímalo by mě jak jsou stabilní sloupy a ty plastové patky ke kolejím. Zkušebně jsem si vyrobil pár sloupů s trolejí, podle
pana Zacha, který staví zahradní tramvaje. Je to sice funkční, ale takové vachrlaté. Proto by mě zajímalo jak jsou na tom ty originály od LGB.

Drahservis(Ing. Šiler) má plno elektrik, ale trolej raději nemá, aby to neočesal. :idea: Moje maličkost to tam nedává z časových důvodů instalace a deinstalace dráhy.


Přestože přecházím kompletně na RhB, vůbec o trolejích neuvažuji. To hned z několika důvodů - 1/ omezený přístup do kolejiště. 2/co jsem viděl, tak je to dost nestabilní. 3/ vzhledem k malým poloměrům bych měl klec na kanáry. 3/ příjde mi účelnější peníze investovat do lokomotiv a vozů....
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Re: Trolejové vedení LGB

Příspěvekod GKarel » pát 04. dub 2014 21:53:27

Celé kolejiště zadrátovat, to si ani nedokážu představit, i když by to bylo asi na pohled pěkné. Aby jsem mohl jezdit ze zdviženým pantografem, potřebuji
vyřešit dvě místa na trati, kde mám hodně snížený profil. Jedno místo, průjezd pod mostem, mám v podstatě vyřešen. Teď řeším průjezd tunelem, kde bych
chtěl právě před a za tunelem postavit pár sloupů od LGB a trolejí snížit výšku pantografů, tak aby se vešla do tunelu. V tunelu bych na strop pověsil otočenou
kolejnici, po které by mohl pantograf bezpečně klouzat. Něco podobného řešil i Andreas Cadosch na svých stránkách.

Obrázek
Obrázek
GKarel
 
Příspěvky: 223
Registrován: sob 16. bře 2013 16:19:16

Re: Trolejové vedení LGB

Příspěvekod G_Zahrada » sob 05. dub 2014 7:05:31

GKarel píše:Celé kolejiště zadrátovat, to si ani nedokážu představit, i když by to bylo asi na pohled pěkné. Aby jsem mohl jezdit ze zdviženým pantografem, potřebuji
vyřešit dvě místa na trati, kde mám hodně snížený profil. Jedno místo, průjezd pod mostem, mám v podstatě vyřešen. Teď řeším průjezd tunelem, kde bych
chtěl právě před a za tunelem postavit pár sloupů od LGB a trolejí snížit výšku pantografů, tak aby se vešla do tunelu. V tunelu bych na strop pověsil otočenou
kolejnici, po které by mohl pantograf bezpečně klouzat. Něco podobného řešil i Andreas Cadosch na svých stránkách.


Nebo netunelovat....... :P
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: Trolejové vedení LGB

Příspěvekod Vlaky Zezulka » sob 05. dub 2014 22:29:50

Tady je jedno kolejiště trolejovém vedením http://www.buntbahn.de/modellbau/printview.php?t=9733&start=0
Vlaky Zezulka
Administrátor
 
Příspěvky: 151
Registrován: sob 02. bře 2013 1:08:38
Bydliště: Běleč nad orlicí 115

Re: Trolejové vedení LGB

Příspěvekod GKarel » ned 06. dub 2014 8:44:25

Toto dílo co je v odkaze sleduji už několik roků. Nechápal jsem jak mohl ten nádherný viadukt Brusio zbourat. Jenže co ten člověk buduje teď, to je fantazie.
Staví teď nádhernou ozubnicovou trať Furka-Oberalp, ale se vším všudy, opěrné zdi, tunely, galerie, mosty a taky trolejové vedení i z těmi dřevěnými sloupy,
které se tam dlouho používaly.
GKarel
 
Příspěvky: 223
Registrován: sob 16. bře 2013 16:19:16

Re: Trolejové vedení LGB

Příspěvekod G_Zahrada » ned 06. dub 2014 8:51:48

GKarel píše:Toto dílo co je v odkaze sleduji už několik roků. Nechápal jsem jak mohl ten nádherný viadukt Brusio zbourat. Jenže co ten člověk buduje teď, to je fantazie.
Staví teď nádhernou ozubnicovou trať Furka-Oberalp, ale se vším všudy, opěrné zdi, tunely, galerie, mosty a taky trolejové vedení i z těmi dřevěnými sloupy,
které se tam dlouho používaly.

Mňo asi mu to nějaký kritik, který nic nepostavil, tak ohodnotil, že to nědělá na "dostatečné úrovni" :?
Je to samozřejmě pěkné kolejiště zahradní železnice před i po. :P
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad


Zpět na LGB ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron


Sponzor fóra je firma Vlaky Zezulka


Blog Zahradní železnice blog-zahardni-zeleznice