Thiel na našich zahradách

Thiel na našich zahradách

Příspěvekod G_Zahrada » úte 29. říj 2013 5:14:34

Koukám že tohle kolejivo (Thiel) asi nikdo moc nepoužívá.......... :?
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: Thiel na našich zahradách

Příspěvekod GKarel » úte 29. říj 2013 18:11:23

Já mám na zahradě pár kusů kolejiva Thiel a nějaké pruty na flexi koleje , ale pražce používám nejraději LEBU. Thiel má dobré oblouky a velký výběr poloměrů.
A oblouky jsou ve velkých délkách, takže půlkruh R3 má jen čtyři kusy. Když jsem kolejivo Thiel nakupoval tak kusové kolejivo bylo dokonce levnější než od LGB.
Výhybky Thiel jsou ovšem úplně jiný level a taky cenou jsou někde jinde. A jinak kvalitou bych řekl že je to kolejivo od všech výrobců stejné , liší se hlavně
kvalitou a provedením pražců. Jinak zapomněl jsem napsat že jezdím na mosazi.
GKarel
 
Příspěvky: 223
Registrován: sob 16. bře 2013 16:19:16

Re: Thiel na našich zahradách

Příspěvekod digitalista » úte 29. říj 2013 22:32:42

Zdravím,
já mám od Thiela všechny velké poloměry a flexi koleje. Od LGB mám vyhybky s dorovnávacími oblouky R3 (nevím proč, ale ty jediné zčernaly) a několik kusovek 1200mm.
Všechno v niklu a v naprosté pohodě.................
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Re: Thiel na našich zahradách

Příspěvekod G_Zahrada » stř 30. říj 2013 8:33:49

digitalista píše:Zdravím,
já mám od Thiela všechny velké poloměry a flexi koleje. Od LGB mám vyhybky s dorovnávacími oblouky R3 (nevím proč, ale ty jediné zčernaly) a několik kusovek 1200mm.
Všechno v niklu a v naprosté pohodě.................

Hm tak v tom nejsem sám. :idea: Dorovnávací koleje mám v niklu (mosaz tehdy nebyla na skladě.......) Na snímcích kolejiště to ani není vidět - např. na titulní stránce Zahradní železnice nebo třeba v osobních vozech Osobní vozy anebo více snímků El. loko.. Thiel kolejivo má každopádně lepší spojky než LGB.
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: Thiel na našich zahradách

Příspěvekod Vlaky Zezulka » stř 30. říj 2013 19:06:53

Dobrý den
Já mám přední kolejiště s niklu od THIEL niklování je matnější než od Train Line 45. Od Thiel mám i oblouky i jednu výhybku. Výhybka je velice dobrá, jediná která má nejpevnější uložení jazyků. Srdcovka je pěkně dlouhá asi 10 cm, má očka na připojení el. proudu. Jen ta cena velice vysoká. :cry:
thiel-vyhybka.JPG


Zadní část kolejiště stavím v mosazi, kde provádím delší test oxidace kolejiva. Vice na http://zahradnizeleznicebelec.cz/navody/kolejivo-g/oxidace-mosaznych-koleji.
Potřeboval by jsem pěknou anglickou výhybku tak R 200 na 22,5°, to ani Thiel nevyrábí.

Čištění kolejiště od smetí je stejné jestli niklované nebo mosazné. Nejhorší je rozjezděná tráva a mravenci na kolejích. U niklované kolejiště při mé provozu na kolejišti čistím niklované koleje 2 krát za sezonu technickým benzíne. A mosaznou část přejedu brouskem od LGB ručně 4 krát za sezonu. U 90% vagonů už používám zásadně kovová kola.

Kdyby jsem mohl vrátit rozhodnuti ohledně niklu, tak by jsem měl jen celé kolejiště v mosazi. ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Vlaky Zezulka
Administrátor
 
Příspěvky: 151
Registrován: sob 02. bře 2013 1:08:38
Bydliště: Běleč nad orlicí 115

Re: Thiel na našich zahradách

Příspěvekod digitalista » stř 30. říj 2013 22:44:13

Vlaky Zezulka píše:Dobrý den
Já mám přední kolejiště s niklu od THIEL niklování je matnější než od Train Line 45. Od Thiel mám i oblouky i jednu výhybku. Výhybka je velice dobrá, jediná která má nejpevnější uložení jazyků. Srdcovka je pěkně dlouhá asi 10 cm, má očka na připojení el. proudu. Jen ta cena velice vysoká. :cry:
thiel-vyhybka.JPG


Zadní část kolejiště stavím v mosazi, kde provádím delší test oxidace kolejiva. Vice na http://zahradnizeleznicebelec.cz/navody/kolejivo-g/oxidace-mosaznych-koleji.
Potřeboval by jsem pěknou anglickou výhybku tak R 200 na 22,5°, to ani Thiel nevyrábí.

Čištění kolejiště od smetí je stejné jestli niklované nebo mosazné. Nejhorší je rozjezděná tráva a mravenci na kolejích. U niklované kolejiště při mé provozu na kolejišti čistím niklované koleje 2 krát za sezonu technickým benzíne. A mosaznou část přejedu brouskem od LGB ručně 4 krát za sezonu. U 90% vagonů už používám zásadně kovová kola.

Kdyby jsem mohl vrátit rozhodnuti ohledně niklu, tak by jsem měl jen celé kolejiště v mosazi. ;)


Já nedám na nikl dopustit, občas odstraním ptačí trus technickým benzínem a to je z údržby všechno. Za další výhodu považuji téměř žádnou teplotní roztažnost kolejiva.
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Re: Thiel na našich zahradách

Příspěvekod G_Zahrada » čtv 31. říj 2013 5:43:30

Vlaky Zezulka píše:Dobrý den
Já mám přední kolejiště s niklu od THIEL niklování je matnější než od Train Line 45. Od Thiel mám i oblouky i jednu výhybku. Výhybka je velice dobrá, jediná která má nejpevnější uložení jazyků. Srdcovka je pěkně dlouhá asi 10 cm, má očka na připojení el. proudu. Jen ta cena velice vysoká. :cry:
thiel-vyhybka.JPG

To vypadá dobře. Hlavně aby to někdo neukrad. :idea:
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: Thiel na našich zahradách

Příspěvekod lokomotiva-g » stř 28. kvě 2014 20:36:15

Na svém kolejišti používám nejvíce výhybky od PIKA. Jen na hlavní trase používám výhybka od THIEL r 200 vše v mosaz. Flexibilní pruty používám jen od THIEL.
lokomotiva-g
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 28. kvě 2014 19:42:22

Re: Thiel na našich zahradách

Příspěvekod Fantomik » čtv 16. lis 2023 21:17:00

Mám jen Thiel kolejivo v Niklu. Ale jestliže jste vy byli spokojeni před 10-15ti lety s kvalitou, já to úpplně potvrdit nemohu. Nakoupil jsem 130m flexi a 14 výhybek. Měl jsem několik problémů, reklamace těžko, ale vyřešeny. Výhybky R1175 stejně zlobí dodnes -jsou v jednom místě malinko užší...

Na další ploše zkusím TrainLine a uvidíme. PSST! Tu "další plochu" ještě doma nevědí! :mrgreen:
Fantomik
 
Příspěvky: 76
Registrován: pon 05. srp 2019 19:35:34

Re: Thiel na našich zahradách

Příspěvekod nadkachna » pon 20. lis 2023 8:46:44

O co přesně šlo? Já mám mosazné a velká spokojenost.
nadkachna
 
Příspěvky: 160
Registrován: sob 27. pro 2014 18:42:00

Další

Zpět na THIEL - Gleis kolejivo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník



Sponzor fóra je firma Vlaky Zezulka


Blog Zahradní železnice blog-zahardni-zeleznice