kolejiště pana Šilera

Re: kolejiště pana Šilera

Příspěvekod digitalista » stř 07. kvě 2014 19:46:18

Kolejiště samozřejmě dvě vratné smyčky má. Bourat nic nebudu, rozšiřovat není kam.....
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Re: kolejiště pana Šilera

Příspěvekod GKarel » stř 07. kvě 2014 20:48:22

Pánové tady se to nějak rozjelo. Chtěl jsem původně na něco z vašich názorů reagovat, ale už nevím na co. Snad jenom věčné téma analog versus digitál. Toto téma
je u nás propírané snad na všech fórech. Já osobně elektrice vůbec nerozumím a přesto jezdím digitál. Všechno v podstatě montuju podle obrázkových návodů,
které k těm digitálním komponentům jsou a funguje to. V dnešní době přece nějaké nuly a jedničky řídí úplně všechno, digitál je prostě všude.
GKarel
 
Příspěvky: 223
Registrován: sob 16. bře 2013 16:19:16

Re: kolejiště pana Šilera

Příspěvekod G_Zahrada » čtv 08. kvě 2014 7:06:29

GKarel píše:Pánové tady se to nějak rozjelo.

Taky mám pocit, že je lepší se dát k Němcům.......... :?
GKarel píše:
Toto téma je u nás propírané snad na všech fórech. Já osobně elektrice vůbec nerozumím a přesto jezdím digitál. Všechno v podstatě montuju podle obrázkových návodů, které k těm digitálním komponentům jsou a funguje to. V dnešní době přece nějaké nuly a jedničky řídí úplně všechno, digitál je prostě všude.

Uživatel pepaamisa s tím zápasí tady na foru.

PS:Odhadované rozpočty kolejišť bez kolejí, vozidel a ovládání. :idea:
Je škoda že obsah odhadovaných základních stavebních rozpočtů (bez kolejí, vozidel a ovládání) p. Zezulka smazal..... :|
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: kolejiště pana Šilera

Příspěvekod G_Zahrada » sob 10. kvě 2014 12:10:23

Jo a když jsem chtěl po p.Šilerovi střešní izolátory na Ge4/4 nebo na Deh4/4, tak se tvářil jako, že to nejde koupit. :? Ale přitom zdroj je na LGB-foru.de nebo u p. Zezulky odkazovně.
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: kolejiště pana Šilera

Příspěvekod digitalista » pon 12. kvě 2014 9:29:45

G_Zahrada píše:Jo a když jsem chtěl po p.Šilerovi střešní izolátory na Ge4/4 nebo na Deh4/4, tak se tvářil jako, že to nejde koupit. :? Ale přitom zdroj je na LGB-foru.de nebo u p. Zezulky odkazovně.


Je otázka, jestli se to panu Šilerovi vyplatí a vy jste ochoten dát za 1 izolátor 2,00 Eura a cca. 20,00 Eur poštovné.....
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Re: kolejiště pana Šilera

Příspěvekod G_Zahrada » pon 12. kvě 2014 21:12:20

digitalista píše:
G_Zahrada píše:Jo a když jsem chtěl po p.Šilerovi střešní izolátory na Ge4/4 nebo na Deh4/4, tak se tvářil jako, že to nejde koupit. :? Ale přitom zdroj je na LGB-foru.de nebo u p. Zezulky odkazovně.


Je otázka, jestli se to panu Šilerovi vyplatí a vy jste ochoten dát za 1 izolátor 2,00 Eura a cca. 20,00 Eur poštovné.....

Mňo jednak Šiler nakupuje ve velkém a dodává po půl roce i déle, takže poštovné 20,- Eur se do jisté míry smrskne. A 2 Eur za izolátor není zas tak moc - není jich tolik potřeba. Konečně za 2 smetáky jsem zaplatil taky 1000,- Kč. Izolátory na model by stály cca 500-1000,- Kč. Když jsem po něm chtěl nějakou nabídku tak řekl, že to nejde - mohl rovnou říct, že mu to nevyplatí. Digitál mi nutil horem dolem a pořád mě přesvědčoval o nějakých jeho výhodách (nechci se tady přít co je lepší zda DCC nebo analog - tady jde o přístup - když šlo o větší peníze, byl jak mílius).
Možná se taky ptáte co mám proti jeho kolejišti - mám, protože na něj umístil jistý evidentní kýč navíc za slušný balík peněz (který mnozí hlupáci obdivují) - do jisté míry se to podobá jistému RC-analogu-digitálu za 17000,-. A v případě tohoto kolejiště navíc nejde o kýč za nějakých 17 tis. :P
Tož tak. :P
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: kolejiště pana Šilera

Příspěvekod digitalista » úte 13. kvě 2014 13:31:17

G_Zahrada píše:
digitalista píše:
G_Zahrada píše:Jo a když jsem chtěl po p.Šilerovi střešní izolátory na Ge4/4 nebo na Deh4/4, tak se tvářil jako, že to nejde koupit. :? Ale přitom zdroj je na LGB-foru.de nebo u p. Zezulky odkazovně.


Je otázka, jestli se to panu Šilerovi vyplatí a vy jste ochoten dát za 1 izolátor 2,00 Eura a cca. 20,00 Eur poštovné.....

Mňo jednak Šiler nakupuje ve velkém a dodává po půl roce i déle, takže poštovné 20,- Eur se do jisté míry smrskne. A 2 Eur za izolátor není zas tak moc - není jich tolik potřeba. Konečně za 2 smetáky jsem zaplatil taky 1000,- Kč. Izolátory na model by stály cca 500-1000,- Kč. Když jsem po něm chtěl nějakou nabídku tak řekl, že to nejde - mohl rovnou říct, že mu to nevyplatí. Digitál mi nutil horem dolem a pořád mě přesvědčoval o nějakých jeho výhodách (nechci se tady přít co je lepší zda DCC nebo analog - tady jde o přístup - když šlo o větší peníze, byl jak mílius).
Možná se taky ptáte co mám proti jeho kolejišti - mám, protože na něj umístil jistý evidentní kýč navíc za slušný balík peněz (který mnozí hlupáci obdivují) - do jisté míry se to podobá jistému RC-analogu-digitálu za 17000,-. A v případě tohoto kolejiště navíc nejde o kýč za nějakých 17 tis. :P
Tož tak. :P

Jo, může to tak být. Kolejiště p Šilera jsem neviděl a ani mě nějak nezajímá. co si každý postaví na zahradě je jeho věc........
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Re: kolejiště pana Šilera

Příspěvekod G_Zahrada » stř 14. kvě 2014 19:43:14

digitalista píše:Jo, může to tak být. Kolejiště p Šilera jsem neviděl a ani mě nějak nezajímá. co si každý postaví na zahradě je jeho věc........

Do jisté míry máte pravdu, ale jinak vidím, že to nemá smysl. :mrgreen:
Tady jsem ještě našel foto ještě ze staré zástavby Šilerovic kolejiště. Musím říct, že to staré vypadá mnohem lépe než nový mostní kýč, který by ve skutečnosti při tomto rozpětí neunesl ani sám sebe. :mrgreen:
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: kolejiště pana Šilera

Příspěvekod Fantomik » stř 08. lis 2023 22:00:04

Po letech...

Kolejiště pana Šilera jsem viděl před rokem (dvěma?). Hrůza. Zarostlé tak, že tam pět let mašina neprojela. :D Ale třeba má spousty jiných starostí. Je to jeho věc a jeho zahrada!!!

Co mě ale dostalo před pár týdny. Po spousty e-mailech jsme se dohodli, že mi pošle 4 vagony. ale pak na faktuře poštovné (+balné) skoro 550Kč? Jako fakt? A jako že jedině PPL na adresu? Na parcelshop nelze? Kdekoli jinde v ČR je poštovné v této částce zdarma. Z Německa, Francie (dokonce lokomotiva LGB 99 731), Itálie, běžně nakupuji MAX 16Eur poštovné! Na druhou starnu má skladem věci, které nakoupil před 15ti lety a jinde se shánějí obtížně. A tak jsem se skřípěním zubů zaplatil (a to nemluvím o fakt těžkopádné, dlouhé e-mailové komunikaci). Kdyby jako obchodník přirazil 200Kč na každý historický vagon a dal poštovné zdarma...

Závěrem tak jak to je. Pokud u něj chcete nakoupit, obrňte se trpělivostí. Nové věci koupíte jinde levněji, nesehnatelné starší u něj jistě.
Fantomik
 
Příspěvky: 76
Registrován: pon 05. srp 2019 19:35:34

Re: kolejiště pana Šilera

Příspěvekod GKarel » sob 18. lis 2023 9:50:45

Jo ono to tak je, člověk to kolejiště venku s nadšením vybuduje, ale potom se o to musíte neustále starat a udržovat. Já to před dvěma roky venku vzdal a jsem na půdě pod střechou. Na začátku jsem měl strach jestli jsem neudělal
chybný krok, ale teď jsem rád, že jsem to tak udělal. Roky přibývají síly ubývají a pod střechou je to absolutně bezúdržbové.
S tím nakupováním u pana Šilera. Já tam jezdil vždycky osobně, protože ani on sám nikdy přesně nevěděl co má na prodej skladem. Tak jsem spoustu zajímavých věcí koupil jen tak, že jsem to tam u něj viděl. Je pravda, že
domluvit termín schůzky nebylo nikdy jednoduché, on byl vždy hodně zaneprázdněný člověk. Nevím jak je to u něj teď, ale vidět tu jeho sbírku modelů na živo, to je teda věc.
GKarel
 
Příspěvky: 223
Registrován: sob 16. bře 2013 16:19:16

Předchozí

Zpět na Neveřejné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků



Sponzor fóra je firma Vlaky Zezulka


Blog Zahradní železnice blog-zahardni-zeleznice