Některé nedokonalé modely od LGB

Některé nedokonalé modely od LGB

Příspěvekod G_Zahrada » čtv 05. zář 2013 19:37:57

Kolega digitalista zde zmínil v tématu:http://www.forumzahradnizeleznice.cz/viewtopic.php?f=20&t=6&start=10 jistý neúspěch normálně-rozchodného modelu LGB E10 a doufám že to trochu rozvede :) . Rád bych se zde zmínil o jiném neúspěšném modelu LGB, který bylo nutno přinejmenším trochu doladit aby byl vůbec schopen jízdy.....

Tím modelem je lokomotiva U37.0 ČSD, jinak u OBB řada U nebo Mv. Model je nedovážený a nevyvážený - tudíž není schopen vytáhnout ani 2-vozovou soupravu o čtyřech nápravách na větším stoupání, leda kabinou napřed......Kvůli tomu se také musí upravit výška předního spřáhla :roll: . Jeden z mých dvou modelů U37.0 potupně skončil u mého kolegy na čestném místě ve vitríně se soupravou stylových vozů. :cry: Model U37.0 byl nahrazen na kolejišti modelem U25.0 Krauss http://www.modelova-zeleznice.info/u25.html s výrazně lepšími trakčními vlastnostmi.
Naposledy upravil G_Zahrada dne stř 06. lis 2013 11:55:57, celkově upraveno 2
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: Některé nedokonalé modely od LGB

Příspěvekod digitalista » úte 17. zář 2013 11:42:58

K neúspěšným modelům -

E 10 - zatím není co rozvádět, až se někde objeví................

LGB řada U - který model máte konkrétně na mysli ? První řada modelů kat. čísel 2070, 2070D, 2071, 2071D, 2072, 2073D, je v pohodě, nemá totiž v sobě skoro žádnou elektroniku a tak je napěchovaná závažím, z další řady je povedený kus 23701 a model Zillertal 1 Raimund. Loko vybavené deskou pro připojení dekodéru a nebo přímo s dekodérem jsou lehčí, protože závaží musela ustoupit elektronice. Další problém může nastat na nerovné trati, kdy náprava s bandáží ztratí kontakt s kolejnicí a hned si loko hrábne. Účka, která jsem viděl v akci, neměla na stoupání do 3 promile se třemi dvounápravovými a jedním čtyřnápravovým vozem žádný problém.
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Re: Některé nedokonalé modely od LGB

Příspěvekod G_Zahrada » stř 18. zář 2013 7:21:14

digitalista píše: Loko vybavené deskou pro připojení dekodéru a nebo přímo s dekodérem jsou lehčí, protože závaží musela ustoupit elektronice. Účka, která jsem viděl v akci, neměla na stoupání do 3 promile se třemi dvounápravovými a jedním čtyřnápravovým vozem žádný problém.

Hm tak to je zrovinka můj případ - deska s elektronikou (pro dekodér) a sklon 5-7%. :lol: :roll:
Takže jezdím boudou napřed........ :idea: Nebo raději s U25.0.
Pokud by model měl závaží po celé délce kotle a bandážované dvojkolí vzadu, tak by určitě jezdil lépe. Zřejmě u starších modelů to tak je..... :?
Naposledy upravil G_Zahrada dne stř 06. lis 2013 11:56:13, celkově upraveno 2
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: Některé nedokonalé modely od LGB

Příspěvekod digitalista » stř 18. zář 2013 8:05:59

G_Zahrada píše:
digitalista píše: Loko vybavené deskou pro připojení dekodéru a nebo přímo s dekodérem jsou lehčí, protože závaží musela ustoupit elektronice. Účka, která jsem viděl v akci, neměla na stoupání do 3 promile se třemi dvounápravovými a jedním čtyřnápravovým vozem žádný problém.

Hm tak to je zrovinka můj případ - deska s elektronikou (pro dekodér) a sklon 5-7%. :lol: :roll:
Takže jezdím boudou napřed........ :idea: Nebo raději s U25.0.
Pokud by model měl závaží po celé délce kotle a bandážované dvojkolí vzadu, tak by určitě jezdil lépe. Zřejmě u starších modelů to tak je..... :?


Podle dokumentace by neměl být problém dvojkolí mezi sebou prohodit. Co se týká závaží, spolehlivě vyřeší několik zavíracích sáčků s broky nebo nějakým olovem.
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Re: Některé nedokonalé modely od LGB

Příspěvekod digitalista » stř 18. zář 2013 8:05:59

G_Zahrada píše:
digitalista píše: Loko vybavené deskou pro připojení dekodéru a nebo přímo s dekodérem jsou lehčí, protože závaží musela ustoupit elektronice. Účka, která jsem viděl v akci, neměla na stoupání do 3 promile se třemi dvounápravovými a jedním čtyřnápravovým vozem žádný problém.

Hm tak to je zrovinka můj případ - deska s elektronikou (pro dekodér) a sklon 5-7%. :lol: :roll:
Takže jezdím boudou napřed........ :idea: Nebo raději s U25.0.
Pokud by model měl závaží po celé délce kotle a bandážované dvojkolí vzadu, tak by určitě jezdil lépe. Zřejmě u starších modelů to tak je..... :?
Naposledy upravil digitalista dne stř 18. zář 2013 8:07:46, celkově upraveno 1
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Re: Některé nedokonalé modely od LGB

Příspěvekod digitalista » stř 18. zář 2013 8:07:22

digitalista píše:
G_Zahrada píše:
digitalista píše: Loko vybavené deskou pro připojení dekodéru a nebo přímo s dekodérem jsou lehčí, protože závaží musela ustoupit elektronice. Účka, která jsem viděl v akci, neměla na stoupání do 3 promile se třemi dvounápravovými a jedním čtyřnápravovým vozem žádný problém.

Hm tak to je zrovinka můj případ - deska s elektronikou (pro dekodér) a sklon 5-7%. :lol: :roll:
Takže jezdím boudou napřed........ :idea: Nebo raději s U25.0.
Pokud by model měl závaží po celé délce kotle a bandážované dvojkolí vzadu, tak by určitě jezdil lépe. Zřejmě u starších modelů to tak je..... :?


Podle dokumentace by neměl být problém dvojkolí mezi sebou prohodit. Co se týká závaží, spolehlivě vyřeší několik zavíracích sáčků s broky nebo nějakým olovem.
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Re: Některé nedokonalé modely od LGB

Příspěvekod G_Zahrada » stř 18. zář 2013 16:43:40

digitalista píše:Podle dokumentace by neměl být problém dvojkolí mezi sebou prohodit. Co se týká závaží, spolehlivě vyřeší několik zavíracích sáčků s broky nebo nějakým olovem.

Cožpak kola by snad přehodit šla (i když i zde by mohl být problém s odšroubováváním čepů spojnic)-(U LGB je to jak se šroubením vodovodního potrubí - co jednou povolíš to už netěsní). Nejhorší je příliš malý prostor pod vanami a kotlem U37.0 (už jsem se do toho koukal - tam se toho olova moc nevejde. Spíš bude lepší odstranit základní desku a doplnit balast zde.
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: Některé nedokonalé modely od LGB

Příspěvekod G_Zahrada » úte 22. říj 2013 6:09:18

Tak jsem koukal na stránku: http://www.vlakyzezulka.cz/blog/lgb-lokomotiva-e10/ a nejde mi to bohužel přehrát. (Google tady stojí hodně za prd - americký polotovar, kde administrátoři berou peníze za nic) :roll: Už ji máte skladem?
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: Některé nedokonalé modely od LGB

Příspěvekod digitalista » úte 22. říj 2013 9:01:49

G_Zahrada píše:Tak jsem koukal na stránku: http://www.vlakyzezulka.cz/blog/lgb-lokomotiva-e10/ a nejde mi to bohužel přehrát. (Google tady stojí hodně za prd - americký polotovar, kde administrátoři berou peníze za nic) :roll: Už ji máte skladem?

Mě to v Google hraje v pohodě.
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Re: Některé nedokonalé modely od LGB

Příspěvekod G_Zahrada » úte 22. říj 2013 20:18:44

digitalista píše:
G_Zahrada píše:Tak jsem koukal na stránku: http://blogzahradnizeleznice.cz/lgb-lokomotiva-e10/ a nejde mi to bohužel přehrát. (Google tady stojí hodně za prd - americký polotovar, kde administrátoři berou peníze za nic) :roll: Už ji máte skladem?

Mě to v Google hraje v pohodě.

No on tady google vyžaduje vyšší verzi Adobe-player aby se lépe dal zavirovat počítač........... :lol: :lol:
(prostě polotovar). Kdyby se drželi zavedených technologií......ale to né. Administrace google vymýšlí nové a nové ptákoviny a pak neví které si vlastně mají vybrat......a pak některé z nich prostě zruší........Zavedli special rozhraní pro indexaci stránek, ale když potřebujete zrušit webovou stránku z vyhledávání, tak to neudělají-jaksi to prostě nefunguje. Google=děs běs. Nějak prostě nechápu jak jej může více lidí u nás používat jako vyhledávač. :roll: Přiznávám, na některé věci je o něco lepší než seznam(e-mailová služba). Ale ve vyhledávání si své "google bomby" vytváří zásadně sám. :lol: (Moje oblíbená je: lgb model hong kong - najde kavárenské prostírání a nádobí). :lol:
Tvárnice a Google nebrat......(Jáchyme hoď ho do stroje)
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Další

Zpět na LGB lokomotivy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron


Sponzor fóra je firma Vlaky Zezulka


Blog Zahradní železnice blog-zahardni-zeleznice