Automatické spřáhlo Massoth

Massoth, PIKO, LGB

Re: Automatické spřáhlo Massoth

Příspěvekod nadkachna » pon 17. pro 2018 13:11:03

Jak vám funguje automatické spřáhlo v zimě? Doma v teple mě vše šlapalo jak hodinky, ale venku po cca. 20 minutách jízdy v -2 stupních se mě jedno spřáhlo vůbec nevysunulo a druhé zůstalo trčet v otevřené poloze. Po půlhodinové aklimatizaci zpět doma se to kouslé zatáhlo, ale to druhé jsem musel rozebrat a znovu nastavit polohu té hranaté matky, co posouvá spřáhlem. V manuálu píší o minimální provozní teplotě až -20 C a pouze varují před provozováním na sněhu. Ten tam sice byl, ale pouze umetený, takže k viditelnému kontaktu se spřáhlem nedošlo.
nadkachna
 
Příspěvky: 160
Registrován: sob 27. pro 2014 18:42:00

Re: Automatické spřáhlo Massoth

Příspěvekod radek » pát 28. pro 2018 18:10:10

No, víceméně funguje. Nenašel jsem přímou korelaci mezi teplotou a funkčností. Někdy se dostane do stavu, že i v letních dnech nechce fungovat - zasekává se, zůstává v otevřené poloze. Po pár dnech pobytu lokomotivy v poličce zase funguje normálně. Tak nevím.
radek
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon 19. kvě 2014 12:52:25

Re: Automatické spřáhlo Massoth

Příspěvekod nadkachna » sob 29. pro 2018 15:33:15

Tak i v +6 se mě nedovřelo. Spíše než s teplotou to nakonec bude asi souviset se zatížením. Dokud k němu není nic zapojeno a zkouším ho na volno, šlape bez problémů. Po pár kolečkách se soupravou je problém. V rozebraném stavu mě nepřijde, že by tam něco mechanicky drhlo. Druhé funguje v pohodě.
nadkachna
 
Příspěvky: 160
Registrován: sob 27. pro 2014 18:42:00

Předchozí

Zpět na Digitalizace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron


Sponzor fóra je firma Vlaky Zezulka


Blog Zahradní železnice blog-zahardni-zeleznice