Podvalníky Train Line

Podvalníky Train Line

Příspěvekod GKarel » sob 19. říj 2019 10:00:19

Zdravím všechny. Koupil jsem si na zkoušku jeden podvalník na letošní Hobby-Model v Lipsku. Kdo má rád úzkorozchodný provoz, je to parádní zpestření provozu. Upravil jsem si jeden nízký vůz s nárazníky od PIKO na rozchod 64mm,
úprava není složitá a náklad na podvalník je hotov. Podvalníky vypadají moc dobře, kovová kolečka s ložisky, spousta detailů, je to opravdu pěkný model. Zkušební jízda proběhla na jedničku, naložený podvalník je stabilní a jede parádně.
Určitě budu přikupovat další, souprava naložených podvalníků bude vypadat zajímavě. Předloha pro podvalníky Train Line je HSB na rozchod 1000mm, ale ony i ty podvalníky v sasku na rozchod 750mm byly téměř shodné.
V provozu jsou podvalníky, oproti malým podvalníkům, používaných na našich úzkorozchodných tratích, lepší, protože mají vlastní brzdový systém a nepotřebují v provozu brzdící vozy.

Obrázek
Obrázek
GKarel
 
Příspěvky: 223
Registrován: sob 16. bře 2013 16:19:16

Re: Podvalníky Train Line

Příspěvekod nadkachna » pon 21. říj 2019 9:55:37

Nebyly by pro inspiraci nějaké detaily toho rozšíření pikáckého vozu? Časem se na podvalníky také chystám, ale ty naše tuzemské.
nadkachna
 
Příspěvky: 160
Registrován: sob 27. pro 2014 18:42:00

Re: Podvalníky Train Line

Příspěvekod GKarel » sob 02. lis 2019 21:57:30

Úprava Piko vozu je jednoduchá. Vymontovat otočné podvozky a rozšířit stávající plastovou nápravu na rozchod 64mm. Polonápravy se stáhnou z ocelové osy a nasadí se na delší, myslím, že má průměr 3mm. Vzniklá mezera na nápravnici,
se vyplní jiným kouskem odřezaným z jiné nápravy. Náprava se vejde na chlup do stávajících ložiskových domků, jen je třeba vymezit vůli v domcích, vložením vhodných trubiček, já použil mosaznou trubičku. Brzdové špalky jsem odřezal
z otočných podvozků a nalepil přímo na podvozek, ale nemusí tam být, já je tam dal, protože tento vůz má i ruční brzdu. Vůz je sice taková maketa a vlastně náklad, protože spousta věcí rozměrově nesedí na velikost II, ale myslím, že pro
daný účel to stačí. Malé podvalníky dělá Modelbouw Boerman, koukal jsem na ně v Lipsku, dělá k nim i nakládací jámu a spoustu dalších věcí.
GKarel
 
Příspěvky: 223
Registrován: sob 16. bře 2013 16:19:16

Re: Podvalníky Train Line

Příspěvekod nadkachna » pon 11. lis 2019 16:26:19

Díky za tip, vypadají pěkně.
nadkachna
 
Příspěvky: 160
Registrován: sob 27. pro 2014 18:42:00


Zpět na Train Line 45 vagony

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron


Sponzor fóra je firma Vlaky Zezulka


Blog Zahradní železnice blog-zahardni-zeleznice