LGB Meyer IV K

LGB Meyer IV K

Příspěvekod GKarel » sob 19. říj 2019 10:41:34

V létě jsem se stal majitelem nádherné saské páry a pro mě hlavně novinka s dekodérem mfx. Meyerky LGB jsou krásné parní lokomotivy s dvěma otočnými podvozky a bezvadnými jízdními vlastnostmi. Lokomotiva má novou verzi
decodéru mfx se zvukem, taktovací nápravou a dynamickým kouřem. Musím říct, že mě nová digitální technika mile překvapila, je to moje první tovární zvuková mašina, na které, kromě adresy, není třeba nic měnit. Je vidět, že
Marklin zvukové projekty umí. Jaké máte zkušenosti s mfx, zajímalo by mě jak zní třeba diselové mašiny.

Obrázek
GKarel
 
Příspěvky: 223
Registrován: sob 16. bře 2013 16:19:16

Re: LGB Meyer IV K

Příspěvekod nadkachna » pon 21. říj 2019 10:00:30

Já frčím na Zimu, ale tuto lokomotivu mám též v merku a představa pouhé změny adresy zní lákavě. Nějaké video by případně nebylo? :-)
nadkachna
 
Příspěvky: 160
Registrován: sob 27. pro 2014 18:42:00

Re: LGB Meyer IV K

Příspěvekod GKarel » stř 23. říj 2019 19:32:59

Jak bude čas, tak se pokusím něco natočit. V létě jsem to sice zkoušel, ale video nebylo nic moc. V reálu to vypadá jinak, hlavně jak se mašina blíží z dálky, tak má člověk pocit, že se opravdu blíží parní mašina.
GKarel
 
Příspěvky: 223
Registrován: sob 16. bře 2013 16:19:16

Re: LGB Meyer IV K

Příspěvekod jirka13@seznam.cz » úte 12. lis 2019 22:01:43

Souhlasím. V200 s originálním dekodérem a 2x dynamickým kouřem je vynikající nic lepšího nemám. Ale viděl a slyšel jsem Ge 4/4 II "50 let LGB" a zněla divně, spíš jako diesel. Nějakou páru s novějším továrním zvukem a kouřem bych rád viděl.
Osobně mám v malých mašinách ZIMO MX645, v jedné s ADAPLU50 a jedno MX695. Co se týká možností nastavení a kvality dekodéru jde o výrazně lepší dekodéry, budu ale muset zapracovat na nějakém rezonátoru pro repráček. V tom bude asi tovární model lépe udělaný, ale nechce se mi tu V200 zbytečně otevírat. Na běřný ježdění pro návštěvy mám BR80 a LCE v obojím Uhlenbrock se zvukovým modulem, jeden zvukový modul ale letos shořel. Teď jsem se dostal k Nicky & Frank s dekodery Massoth a zatím jde o velké zklamání. Zajímavý bude ten nový dekodér PIKO/Uhlenbrock. Pardon že jsem odbočil.
jirka13@seznam.cz
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát 20. úno 2015 17:28:57

Re: LGB Meyer IV K

Příspěvekod digitalista » úte 26. lis 2019 9:54:48

Mfx je fajn protokol, ale jeho plné využití je jen s centrálou Marklin. S kvalitou zvuku to nemá nic společného. LGB RhB "50 Jahre" má taky dekodér s protokolem mfx a Jirka z ní nadšený nebyl.
Mám několik mašin LGB RhB, všechny jsou s orig. digitálem, protokolem mfx a přesto je někdy jako výrobce LGB, Massoth, Marklin a dokonce i Trix ! Prostě hoši to patlají jak jim to příjde pod ruku. Ozvučnici pro repro neřeší, polaritu na reproduktoru neřeší a typ reproduktoru neřeší. jasně, pokud dám do páry repro s gumovým okrajem, tak zvuk je "klepání koberce". určitě je důležité zvolit správný typ reproduktoru. Chce to ale zkoušet. Mám dobré zkušenosti s reproduktory z přenosných rádií a magnetofonů. jsou jich plné sběrné dvory a popelnice. Pokud máte možnost, tak repro z výrobků Panasonic, SONY a třeba Sanyo jsou několikanásobně lepší. jinak myslím, že co se týká zvuku, tak je důležitější, kdo dělal zvukový projekt, než samotný výrobce dekodéru. Jestli je lepší ESU nebo ZIMO nebo DIETZ nebo Uhlenbrock nebo Marklin nebo Massoth si netroufám rozhodnout.
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Re: LGB Meyer IV K

Příspěvekod jirka13@seznam.cz » stř 27. lis 2019 20:25:24

U té "50" šlo spíš o vlastní zvuk při jízdě něž o jeho čistotu nebo hlasitost. Může to být ale jenom můj pocit.
jirka13@seznam.cz
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát 20. úno 2015 17:28:57

Re: LGB Meyer IV K

Příspěvekod digitalista » stř 27. lis 2019 23:40:49

Já taky myslel vlastní zvuk, ta kvalita je u LGB (Massoth) všeobecně horší, pod některými zvukovými smyčkami je dost šumu.
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Re: LGB Meyer IV K

Příspěvekod Fantomik » úte 24. bře 2020 21:53:33

Mám takovou otázku... Pokud si koupím automatická spřáhla Massoth, stačí je napojit do dekodéru Meyerky? Je tam na to příprava? A jak potom s adresováním této funkce?
Fantomik
 
Příspěvky: 76
Registrován: pon 05. srp 2019 19:35:34

Re: LGB Meyer IV K

Příspěvekod GKarel » stř 25. bře 2020 17:40:03

Zkus massoth wiki, tam by měly být návody na zapojení do různých dekodérů.
GKarel
 
Příspěvky: 223
Registrován: sob 16. bře 2013 16:19:16

Re: LGB Meyer IV K

Příspěvekod digitalista » pon 30. bře 2020 15:25:34

Fantomik píše:Mám takovou otázku... Pokud si koupím automatická spřáhla Massoth, stačí je napojit do dekodéru Meyerky? Je tam na to příprava? A jak potom s adresováním této funkce?


Příprava pro přímé napojení konektorem je pouze v dekodérech Massoth.
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Další

Zpět na LGB lokomotivy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník



Sponzor fóra je firma Vlaky Zezulka


Blog Zahradní železnice blog-zahardni-zeleznice