PIKO - MASSOTH - ROCO - mXion

Massoth, PIKO, LGB

PIKO - MASSOTH - ROCO - mXion

Příspěvekod Fantomik » sob 18. led 2020 17:07:23

Zeptám se, máte někdo přehled? :D
Pokud zvolím PIKO digitalizaci, o co přijdu oproti MASSOTH? Jde mi o to, že je tam propastný rozdíl, a tak mě zajímá nějaký souhrn, v čem je vlastně ten rozdíl. Jako rozdíl v napájení 5A-12A je mi jasný, ale co dál? ;)
Naposledy upravil Fantomik dne úte 29. lis 2022 20:50:31, celkově upraveno 2
Fantomik
 
Příspěvky: 76
Registrován: pon 05. srp 2019 19:35:34

Re: PIKO - MASSOTH

Příspěvekod nadkachna » ned 19. led 2020 9:10:19

Myslím, že o nic zásadního. Vzhledem k tomu, že výrobcem je právě Massoth a ovladač je zcela totožný s Navigatorem, rozdíly jsou pouze u centrály. Osobně absenci šroubových spojů považuji u takto pojatého setu spíše za výhodu (centrálu nemám napevno a vždy ji uklízím) a bez extra výstupu na programovací kolej se také dá žít. Pro běžné domácí ježdění na bezdrátový ovladač a středně velké kolejiště rozsahem funkcí i výkonem plně dostačující.
nadkachna
 
Příspěvky: 160
Registrován: sob 27. pro 2014 18:42:00

Re: PIKO - MASSOTH

Příspěvekod GKarel » úte 21. led 2020 18:47:08

Taky mám pár let PIKO centrálu a jsem s ní spokojen. Asi zásadní rozdíl je fakt v těch ampérech.
GKarel
 
Příspěvky: 223
Registrován: sob 16. bře 2013 16:19:16

Re: PIKO - MASSOTH

Příspěvekod digitalista » sob 01. úno 2020 23:08:01

Pokud vám stačí výstupní proud 5A, není co řešit. Ovladač je totožný a centrála je v základu stejně Massoth. Absence programovací koleje určitě není důvod, proč tento systém nekoupit.
Přestože systém Massoth používám již 11 let, dnes bych o jeho zakoupení váhal. V současné době je v digitálních systémech poměrně velký výběr. Třeba řízení a ovládání tabletem nebo mobilem ušetří náklady za ovladače a pokud jezdí "celá rodina", tak se rozhodně vyplatí investovat do centrály s možností připojení zesilovačů (boosterů).
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Re: PIKO - MASSOTH - ROCO

Příspěvekod Fantomik » úte 04. úno 2020 20:01:44

digitalista píše: V současné době je v digitálních systémech poměrně velký výběr. Třeba řízení a ovládání tabletem nebo mobilem ušetří náklady za ovladače a pokud jezdí "celá rodina", tak se rozhodně vyplatí investovat do centrály s možností připojení zesilovačů (boosterů).

No, tak jsem chtěl psát, že těch systémů moc není (min. 5A), ale ještě jsem díky vašemu příspěvku projel internet. Zaujal mě Z21 XL. Ta možnost řízení přes PC/mobil se mi docela líbí. ;) A zase je o čem přemýšlet. :mrgreen:
Fantomik
 
Příspěvky: 76
Registrován: pon 05. srp 2019 19:35:34

Re: PIKO - MASSOTH - ROCO

Příspěvekod Michal.Neubauer » stř 12. úno 2020 17:08:27

Přidám informaci v rozdílu Piko vs. Massoth. Piko má limitaci dále v rozsahu F funkcí, tedy FL + F1 - F16. Oproti tomu Massoth má FL + F1-F28 (+případných 99 binárních výstupů). Binární výstupy jsem nikdy neviděl používat, a je tedy pravda že u zvukových dekodérů by se někdy těch 12 funkcí navíc hodilo. Trochu rozšířím dotaz o informace ohledně dekodérů. Zde jsem nejprve začínal s PIKO dekodéry pro G pak přešel na Massoth XLS a nyní jsem přešel k ESU Loksound 5 XL. A musím říct že je to nebe a dudy, ten dekodér od ESU. Ve srovnání s Massothem.
Michal.Neubauer
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát 19. říj 2018 19:56:07

Re: PIKO - MASSOTH - ROCO

Příspěvekod Fantomik » úte 03. bře 2020 17:02:24

Tak když už jsem si konečně vybral systém, tak mi výrobce napsal, že bude až na konci srpna. :-(
z21xlm.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Fantomik
 
Příspěvky: 76
Registrován: pon 05. srp 2019 19:35:34

Re: PIKO - MASSOTH - ROCO - mXion

Příspěvekod Fantomik » úte 29. lis 2022 21:09:04

Upravil jsem nadpis, neboť jsem se nakonec rozhodl pro úplně jinou centrálu. Přiznávám, že z počátku to nebylo jednoduché. Měl jsem problém s programovací kolejí, který mi výrobce dlouho nevěřil. Ale v lednu si konečně koupil dvoumotorovou lokomotivu s párou a zjistil, kde je zakopaný pes. :lol: Takže centrály koupené od letoška jsou zcela O.K. Koupené starší lze zaslat, upraví. ;)

Když to shrnu. Pro své kolejiště jsem pořídil vše od mXion -centrálu 30Z, výhybkové dekodéry, osvětlení vagónů...
x02.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Fantomik
 
Příspěvky: 76
Registrován: pon 05. srp 2019 19:35:34

Re: PIKO - MASSOTH - ROCO - mXion

Příspěvekod GKarel » ned 11. pro 2022 16:44:49

MD electronics, tu firmu sleduji už dlouho, mají hodně zajímavé věci a velmi dobré ceny. Mám od nich jeden dekodér do motoráku LGB, je takový hodně speciální, hlavně tvarově. Trochu jsem bojoval z nastavením,
protože používají dost moderní elektroniku. Výhoda je, že je to velká firma na elektroniku a mají zřejmě obrovské zázemí.
GKarel
 
Příspěvky: 223
Registrován: sob 16. bře 2013 16:19:16

Re: PIKO - MASSOTH - ROCO - mXion

Příspěvekod Fantomik » ned 11. pro 2022 23:05:15

GKarel píše:MD electronics, tu firmu sleduji už dlouho, mají hodně zajímavé věci a velmi dobré ceny.


Jo, jo. Je to tato firma, nedávno to trochu přejmenovali -nevím proč. :D Už ani nefungují stránky na původní adrese.
Nyní je to micron-dynamics.de. A produkty které nás zajímají jsou mXion.de

A takový katalog co vše mají pro železnici je ke stažení zde.

Minulý týden mi přišly od nich automatická spřáhla. Až je dám na lokomotivu, udělám videjko. Vypadají dobře -a žádný 3D tisk, ale plast z formy...
Fantomik
 
Příspěvky: 76
Registrován: pon 05. srp 2019 19:35:34

Další

Zpět na Digitalizace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron


Sponzor fóra je firma Vlaky Zezulka


Blog Zahradní železnice blog-zahardni-zeleznice