LGB Meyer IV K

Re: LGB Meyer IV K

Příspěvekod Fantomik » pon 30. bře 2020 16:23:28

digitalista píše:Příprava pro přímé napojení konektorem je pouze v dekodérech Massoth.

No to si právě nejsem jistý. Podle pdf manuálu spřáhla, je připojení i na některých LGB dekodérech. Ale nemůžu nikde najít, jaký je dekodér v Meyerce. I v návodu u rozsypu je jen obrázek bez katalog. čísla, bez nějakého popisu... Nebo blbě hledám. :D
Fantomik
 
Příspěvky: 76
Registrován: pon 05. srp 2019 19:35:34

Re: LGB Meyer IV K

Příspěvekod digitalista » pon 30. bře 2020 21:57:28

Fantomik píše:
digitalista píše:Příprava pro přímé napojení konektorem je pouze v dekodérech Massoth.

No to si právě nejsem jistý. Podle pdf manuálu spřáhla, je připojení i na některých LGB dekodérech. Ale nemůžu nikde najít, jaký je dekodér v Meyerce. I v návodu u rozsypu je jen obrázek bez katalog. čísla, bez nějakého popisu... Nebo blbě hledám. :D


hledáte dobře, ale zbytečně. V návodu to není a jelikož patlalové od MLGB nemají žádnou jasnou koncepci, tak výrobce dekodéru zjistíte podle načtených hodnot CV 7 a CV 8.
Podle návodu by měla být lokomotiva osazená dekodérem MFX. Spřáhlo se připojuje na výstup F1. Konektor tohoto výstupu je a nebo není na základní desce. Jediným řešením bude asi loko rozebrat a zjistit, jak se věci mají.
Jinak co se týká dekodérů, tak první pro LGB dodávala firma LENZ a pak veškerou elektroniku Massoth
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Re: LGB Meyer IV K

Příspěvekod Fantomik » úte 31. bře 2020 13:01:05

Tak mi to nedalo a podíval se dovnitř. Je to vlastně jen 6 šroubků. O moc chytřejší nejsem. Provedení uvnitř by se taky dalo lecos vytknout:
1. Kabílek skřípnutý tak, že prosvítal drát skrz izolaci.
2. Na spodku tišťáku uskřípané vývody konektorů, které jsou dost ostré. Tišťák je přišroubovaný sice přes distanční sloupky, ale část vychází nad reprák. Na něm je nalepená vrstva el. izolačky, ale přes ty ostré konce na spodku tišťáku už byly docela hluboké díry. Horní část repro je kovová, ke zkratu blízko. Ale možná to všechno vzniklo právě tím skříplým kablíkem (bod 1)
3. Drát od jedné z jakýchsi součástek (něco jako tlumivka) neizolovaný bužírkou (na další je to OK)

Ale co to připojení? Jsou zde tři konektory, které nejsou obsazené. Jeden není označen vůbec -značení se nevejde. Další dva mají popis: "Panto./Kpl." (že by zkratka pro spřáhlo?) :D
A že bych našel nějaké smysluplné označení tišťáku, to ne. Jen jakési nicneříkající číslo (033270, příp. UE180122A/LS)

Takže toho asi moc nezjistím. :-(
0002.jpg

0003.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Fantomik
 
Příspěvky: 76
Registrován: pon 05. srp 2019 19:35:34

Re: LGB Meyer IV K

Příspěvekod Fantomik » úte 31. bře 2020 16:41:16

Tak, podělím se o to, co jsem vypátral. Dekodér v lokomotivě je opravdu nedopátratelný. Nicméně spřáhlo Massoth by se mělo připojit právě do pozice s označením: "Panto./Kpl.". Není potřeba žádná úprava, spřáhlo disponuje správným konektorem.
A teď už zbývá otázka, jestli se musí nějak nastavit CV, nebo to bude fachčit rovnou samo. Jazyky mi jsou v podstatě cizí, a nastavování i úplné pochopení zatím taky. ;)
Přesto jsem si spřáhla objednal, v pondělí budou doma. :-D
Fantomik
 
Příspěvky: 76
Registrován: pon 05. srp 2019 19:35:34

Re: LGB Meyer IV K

Příspěvekod GKarel » ned 05. dub 2020 10:18:09

Dekodér je Marklin MFX mSD3 a nebo mLD3, je to poslední verze, ke které jde už připojit i kondenzátorový záložní zdroj. Podrobný cv list je na stránkám u Merlinu.https://www.maerklin.de/de/service/tech ... n/decoder/
GKarel
 
Příspěvky: 223
Registrován: sob 16. bře 2013 16:19:16

Re: LGB Meyer IV K

Příspěvekod Fantomik » pon 06. dub 2020 17:05:07

Dnes přišla spřáhla od p. Zezulky. A tak jsem se vykašlal na zahradní práce a vrhl se na montáž. Čekal jsem to jednodušší. :D Ale jako správný modelář jsem si s tím poradil. Vytáhl nože, pilčičky, brusku, šupléru... ;) Přikládám souhrn několika fotek pro představu (až bude komplet v provozu, třeba udělám nějaký stručný popis co a jak).
cele.jpg
Zatím je namontováno jen zadní spřáhlo. U předního to bude malinko jinak. Centrála stále není, tak musím počkat, až mi ji kolega půjčí. Nicméně stále nemám moc info, co a jak s tím. Takže uvidíme.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Fantomik
 
Příspěvky: 76
Registrován: pon 05. srp 2019 19:35:34

Re: LGB Meyer IV K

Příspěvekod GKarel » pon 06. dub 2020 17:19:13

Pěkná práce a jde to tam nějak zapojit ? Já našel jen obrázky montáže https://www.massoth.de/entkuppler-lgb-2 ... ische-iv-k
GKarel
 
Příspěvky: 223
Registrován: sob 16. bře 2013 16:19:16

Re: LGB Meyer IV K

Příspěvekod Fantomik » pon 06. dub 2020 17:40:00

GKarel píše:Pěkná práce a jde to tam nějak zapojit ? Já našel jen obrázky montáže https://www.massoth.de/entkuppler-lgb-2 ... ische-iv-k

Na ty obrázky jsem taky narazil, je to úprava na přední části (teď jsem si všiml, že jeden obr je ze zadku). Ale web jsem jim prolustroval, info o připojení/nastavení jsem nenašel. Ale na základní desce jsou dva volné konektory s označením Panto./Kpl. (viz obr v jednom z mých příspěvků). Podle kolegy se jedná o připojení spřáhel. A dokonce teoreticky by mohly být aktivované s tlačítkem, které vydává zvuk spřáhla. No, jsem zvědavý, k čemu se dopátrám, až bude centrála.
Fantomik
 
Příspěvky: 76
Registrován: pon 05. srp 2019 19:35:34

Re: LGB Meyer IV K

Příspěvekod Fantomik » úte 07. dub 2020 12:33:27

Tak bohužel, jednoduchá varianta nefunguje. Bude to chtít nějaké nastavení. Ale kde to vypátrat? :(
Jinak polaritu + signál jsem kontroloval, na konektoru je to správně. ;)
Fantomik
 
Příspěvky: 76
Registrován: pon 05. srp 2019 19:35:34

Re: LGB Meyer IV K

Příspěvekod nadkachna » úte 07. dub 2020 14:29:57

Zkus poptat Zezulku, Massoth prodává a jistě bude vědět co a jak. Já když něco potřeboval, vždy byl velmi ochotný a pomohl.
Já požívám dekodéry Zimo, tam se extra programuje výstup a extra samotný proces rozpojování + poodjetí. Teoreticky by to mělo být podobné.

Dej pak vědět, jak se ti osvědčily v provozu. Já mám kupované použité a často se mě zůstávají otevřené, takže je pak musím rozebírat.
nadkachna
 
Příspěvky: 160
Registrován: sob 27. pro 2014 18:42:00

PředchozíDalší

Zpět na LGB lokomotivy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron


Sponzor fóra je firma Vlaky Zezulka


Blog Zahradní železnice blog-zahardni-zeleznice