Opravy od Massoth

Massoth, PIKO, LGB

Re: Opravy od Massoth

Příspěvekod radek » čtv 22. kvě 2014 11:23:37

No jo, jenže, když pak jeden člověk bude mít jiný systém než všichni ostatní, tak pak si se svými vozidly nezajezdí nikde jinde a nemůže ani nikoho pozvat na hostování... Což je trošku škoda.
A jaké jsou pro velikost G tedy ještě rozumné systémy? Mně přijde, že vše ostatní je spíš pro menší měřítka, tedy hlavně příkony motorů. Ale nejsem odborník, spíš se v tom snažím orientovat, tak asi nevím o všem dostupném. A co byste tedy doporučil.
radek
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon 19. kvě 2014 12:52:25

Re: Opravy od Massoth

Příspěvekod Vlaky Zezulka » čtv 22. kvě 2014 11:51:42

Rozšířeno je ještě lgb centrály, ale Massoth je více ucelený pro zahradní železnici.
Může navštívit moje kolejiště a vše si na vlastní kůži odzkoušet.
Vlaky Zezulka
Administrátor
 
Příspěvky: 151
Registrován: sob 02. bře 2013 1:08:38
Bydliště: Běleč nad orlicí 115

Re: Opravy od Massoth

Příspěvekod G_Zahrada » čtv 22. kvě 2014 13:19:44

radek píše:No jo, jenže, když pak jeden člověk bude mít jiný systém než všichni ostatní, tak pak si se svými vozidly nezajezdí nikde jinde a nemůže ani nikoho pozvat na hostování... Což je trošku škoda.
A jaké jsou pro velikost G tedy ještě rozumné systémy? Mně přijde, že vše ostatní je spíš pro menší měřítka, tedy hlavně příkony motorů. Ale nejsem odborník, spíš se v tom snažím orientovat, tak asi nevím o všem dostupném. A co byste tedy doporučil.

Na digitál sice nejezdím, ale je to tak jak píše p. Zezulka: Massoth. Zbytek u mojí maličkosti v odkazovně zahradní železnice. Je samozřejmě více systémů než Massoth (Zimo, Uhlenbrock - dodavatel DCC pro Piko (chybí kompaktibilita) nebo MTH-USA, Dietz - zvukotvorba a jiná elektronika) - toť asi tak vše.
Firma LGB dodává od Massothu sady LGB-MZS, tedy proto jezdí všici rozumní zahradníci a půdníci u nás i na tomhle foru na Massoth. A pokud nejezdí na Massoth, tak mají spíš problémy (jedinou výjimkou tady jsou snad produkty fy. Zimo). Ty jsou, ale ve své kategorii zpravidla dražší a Zimo není dvorní dodavatel LGB ani Piko, takže volba DCC pro zahradní železnici v Česku je víc než jednoznačná.
Navíc pro hostování na cizím kolejišti zahradní železnice nebo půdní železnice si můžete postavit model v RC-analogu. :mrgreen:
PS: Digitál pro zahradní železnici - Massoth je bohužel výrazně dražší než pro domácí kolejiště např. systém Lenz.
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: Opravy od Massoth

Příspěvekod radek » čtv 22. kvě 2014 16:10:58

Víceméně jste mi potvrdil, k čemu jsem ve svých pátráních dospěl sám. Vlastně tedy není moc na výběr. I tak všem diskutujícím moc děkuji.
radek
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon 19. kvě 2014 12:52:25

Re: Opravy od Massoth

Příspěvekod digitalista » čtv 22. kvě 2014 18:26:27

Pro Radka a ostatní.
Systémy jsou dva - Motorola a DCC. Motorolu používá hlavně Marklin a ostatní, kteří pod něj patří a dost je rozšířen v Americe.
V Evropě používá DCC Massoth, LGB, Zimo, Lenz, Roco, Fleischmann a spousta dalších výrobců.
Všechny komponenty DCC jsou v základních funkcích stejné a kompatibilní.
Massoth před osamostatněním dělal pro LGB, tam kompatibilita je. Je i kompatibilita mezi centrálou LENZ a ovladači Massoth.
Massoth dělá v současné době i digitál pro PIKO - kompatibilita plná.

TeĎ k jízdám na jiných kolejištích.
Pokud budete mít v loko dekodér formátu DCC, zajezdíte si na všech kolejištích, jejichž centrála je systému DCC.
Pokud budete mít v loko dekodér formátu Motorola, zajezdíte si na všech kolejištích, jejichž centrála je systému Motorola.
Pokud budete mít v loko dekodér, který umí oba formáty DCC i Motorola, zajezdíte si všude..........

Co je pro výběr centrály důležité, je výstupní napětí (v ideálním případě regulovatelné) a proud, který je centrála dodávat do kolejiště.
Mám kamaráda, který se v Géčku zabývá polní železnicí. Jezdí na centrálu ROCO a používá dekodéry pro H0.

Víc to tady rozebírat nebudu. Pro další info mě můžete kontaktovat na www.zahradnizeleznice.webz.cz
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Re: Opravy od Massoth

Příspěvekod G_Zahrada » pát 23. kvě 2014 7:42:08

digitalista píše:Pro Radka a ostatní.
Systémy jsou dva - Motorola a DCC. Motorolu používá hlavně Marklin a ostatní, kteří pod něj patří a dost je rozšířen v Americe.

Jako ve skupině "ostatní" jsem z toho jelen. Mám tomu rozumět tak, že systém nebo norma Motorola se používá pro řízení stejnosměrných sériových motorků (Produkce Märklin - HO) a systém DCC je pro regulaci motorků s permanetním magnetem?
Nebo se to také liší kodováním řídícího signálu?

digitalista píše:V Evropě používá DCC Massoth, LGB, Zimo, Lenz, Roco, Fleischmann a spousta dalších výrobců.
Všechny komponenty DCC jsou v základních funkcích stejné a kompatibilní.
Massoth před osamostatněním dělal pro LGB, tam kompatibilita je. Je i kompatibilita mezi centrálou LENZ a ovladači Massoth.
Massoth dělá v současné době i digitál pro PIKO - kompatibilita plná.

Kdy Piko přehodilo výhybku? Pokud vím tak v HO pro Piko byl dodavatelem Uhlenbrock.......Anebo je to tak, že v HO je to Uhlenbrock a v G Massoth (myslím u toho Pika)?

A ještě jedna maličkost: Firma LGB spadá pod Märklina. Čím lze vysvětlit fakt že dnes nenabízí také formát Motorola? :idea:
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: Opravy od Massoth

Příspěvekod digitalista » pát 23. kvě 2014 9:46:31

G_Zahrada píše:
digitalista píše:Pro Radka a ostatní.
Systémy jsou dva - Motorola a DCC. Motorolu používá hlavně Marklin a ostatní, kteří pod něj patří a dost je rozšířen v Americe.

Jako ve skupině "ostatní" jsem z toho jelen. Mám tomu rozumět tak, že systém nebo norma Motorola se používá pro řízení stejnosměrných sériových motorků (Produkce Märklin - HO) a systém DCC je pro regulaci motorků s permanetním magnetem?
Nebo se to také liší kodováním řídícího signálu?

digitalista píše:V Evropě používá DCC Massoth, LGB, Zimo, Lenz, Roco, Fleischmann a spousta dalších výrobců.
Všechny komponenty DCC jsou v základních funkcích stejné a kompatibilní.
Massoth před osamostatněním dělal pro LGB, tam kompatibilita je. Je i kompatibilita mezi centrálou LENZ a ovladači Massoth.
Massoth dělá v současné době i digitál pro PIKO - kompatibilita plná.

Kdy Piko přehodilo výhybku? Pokud vím tak v HO pro Piko byl dodavatelem Uhlenbrock.......Anebo je to tak, že v HO je to Uhlenbrock a v G Massoth (myslím u toho Pika)?

A ještě jedna maličkost: Firma LGB spadá pod Märklina. Čím lze vysvětlit fakt že dnes nenabízí také formát Motorola? :idea:


Nevím, co dělá PIKO v H0, ale v G nabízí toto http://www.piko-shop.de/index.php?vw_ty ... e&vw_id=19

LGB, Marklin, Trix a několik dalších firem mají pouze společného vlastníka, ale jsou jinak samostatné.........
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Re: Opravy od Massoth

Příspěvekod G_Zahrada » pát 23. kvě 2014 16:52:54

digitalista píše:Nevím, co dělá PIKO v H0, ale v G nabízí toto http://www.piko-shop.de/index.php?vw_ty ... e&vw_id=19

Přiznám se že nesleduji vývoj norem digitálu tak pozorně jako Vy - prostě na to nejezdím a jezdit asi nebudu. Nemám tak rozsáhlé znalosti o digitálu jako Vy, ale řekl bych že tohle je (v HO) Uhlenbrock jako vyšitý: http://www.piko-shop.de/index.php?vw_ty ... e&vw_id=39

digitalista píše:LGB, Marklin, Trix a několik dalších firem mají pouze společného vlastníka, ale jsou jinak samostatné.........

Že by to pak dopadlo jako u toho Pika? :idea:
Jen tak mimochodem, cenový rozdíl centrály od Pika a od Massoth je docela veliký, nechcete k tomu napsat něco víc? :idea:
Třeba, že se centrála Piko + to co k tomu patří u malých kolejišť tak nějak vyplatí....... :?
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: Opravy od Massoth

Příspěvekod GKarel » pát 23. kvě 2014 19:39:53

Piko do nedávna v HO používalo hlavně elektroniku od Uhlenbrocku, ale do nových mašin už dodávají zvukové dekodéry i od ESU. Ta Piko digitální centrála
s navigátorem, je snad nějaká očesaná verze Massoth. Má to jen 5A jako LGB centrála, ale na menší kolejiště to určitě stačí.
GKarel
 
Příspěvky: 223
Registrován: sob 16. bře 2013 16:19:16

Re: Opravy od Massoth

Příspěvekod digitalista » pát 23. kvě 2014 23:12:30

G_Zahrada píše:
digitalista píše:Nevím, co dělá PIKO v H0, ale v G nabízí toto http://www.piko-shop.de/index.php?vw_ty ... e&vw_id=19

Přiznám se že nesleduji vývoj norem digitálu tak pozorně jako Vy - prostě na to nejezdím a jezdit asi nebudu. Nemám tak rozsáhlé znalosti o digitálu jako Vy, ale řekl bych že tohle je (v HO) Uhlenbrock jako vyšitý: http://www.piko-shop.de/index.php?vw_ty ... e&vw_id=39

Jo, tohlemůže být Uhlenbrock, já ale předpokládám, že se zde bavíme hlavně o řízení velikosti G ???

digitalista píše:LGB, Marklin, Trix a několik dalších firem mají pouze společného vlastníka, ale jsou jinak samostatné.........

Že by to pak dopadlo jako u toho Pika? :idea:
Jen tak mimochodem, cenový rozdíl centrály od Pika a od Massoth je docela veliký, nechcete k tomu napsat něco víc? :idea:
Třeba, že se centrála Piko + to co k tomu patří u malých kolejišť tak nějak vyplatí....... :?


Nemám, co bych napsal, digitál od PIKA jsem v provozu neviděl, takže nemohu objektivně hodnotit.

Co je pojem malé kolejiště ? Tady záleží na proudovém odběru................
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

PředchozíDalší

Zpět na Digitalizace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron


Sponzor fóra je firma Vlaky Zezulka


Blog Zahradní železnice blog-zahardni-zeleznice