Vollmer skončil výrobu

Domečky

Vollmer skončil výrobu

Příspěvekod G_Zahrada » čtv 12. čer 2014 11:03:58

Tak další zavedená krachující modelářská firma dík hospodářské krizi. Stránka firmy Vollmer. :?
Jejich modely staveb G.
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: Vollmer skončil výrobu

Příspěvekod digitalista » pát 13. čer 2014 10:48:24

G_Zahrada píše:Tak další zavedená krachující modelářská firma dík hospodářské krizi. Stránka firmy Vollmer. :?
Jejich modely staveb G.


Proč dík hospodářské krizi ? Z jejich nabídky není nic zajímavé ani za poloviční cenu. Spíš bych řekl, že na to "kašlali"......
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Re: Vollmer skončil výrobu

Příspěvekod G_Zahrada » pon 16. čer 2014 16:13:52

digitalista píše:
G_Zahrada píše:Tak další zavedená krachující modelářská firma dík hospodářské krizi. Stránka firmy Vollmer. :?
Jejich modely staveb G.


Proč dík hospodářské krizi ? Z jejich nabídky není nic zajímavé ani za poloviční cenu. Spíš bych řekl, že na to "kašlali"......

Mňo já bych řekl, že částečně kvůli krizi a částečně kvůli čínskému (Tchajwan?) superlevnému dovozu Kibri - (koupil Viessmann) a jiných firem v HO a v N. :idea:
PS: Stavby ve velikosti G tady zřejmě nebyly jako výdělečný program(dojná kráva), ale spíše jako marketingový doplněk - podle toho i cena(hvězda nebo divoká kočka) - což je u všech firem na tomhle trhu vel. G. Hl. produkce-obživa firmy Vollmer byla v HO a N a tady na to určitě nekašlali (co do kvality i kvantity-nabídky).
Jinak mě osobně se líbí jejich lok. remíza nebo kiosek (G) (ceny jsou dokonce nižší než u Pika.......(Lokschuppe)). Pro příznivce Švýcarska (RhB, FO, BVZ a jiné) tam mnoho není, ale příznivci "Feldbahnu" rozhodně o něco přišli. :idea:
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: Vollmer skončil výrobu

Příspěvekod digitalista » úte 17. čer 2014 13:37:55

G_Zahrada píše:
digitalista píše:
G_Zahrada píše:Tak další zavedená krachující modelářská firma dík hospodářské krizi. Stránka firmy Vollmer. :?
Jejich modely staveb G.


Proč dík hospodářské krizi ? Z jejich nabídky není nic zajímavé ani za poloviční cenu. Spíš bych řekl, že na to "kašlali"......

Mňo já bych řekl, že částečně kvůli krizi a částečně kvůli čínskému (Tchajwan?) superlevnému dovozu Kibri - (koupil Viessmann) a jiných firem v HO a v N. :idea:
PS: Stavby ve velikosti G tady zřejmě nebyly jako výdělečný program(dojná kráva), ale spíše jako marketingový doplněk - podle toho i cena(hvězda nebo divoká kočka) - což je u všech firem na tomhle trhu vel. G. Hl. produkce-obživa firmy Vollmer byla v HO a N a tady na to určitě nekašlali (co do kvality i kvantity-nabídky).
Jinak mě osobně se líbí jejich lok. remíza nebo kiosek (G) (ceny jsou dokonce nižší než u Pika.......(Lokschuppe)). Pro příznivce Švýcarska (RhB, FO, BVZ a jiné) tam mnoho není, ale příznivci "Feldbahnu" rozhodně o něco přišli. :idea:


Vlastně máte pravdu, pod slovo krize se toho nechá schovat hodně. A že to dělají v Číně a na Thajwanu ? Kdopak jim asi ty technologie a formy dodal ??? Přišly časy, kdy všechny tyto firmy v rukou bankovních institucí a různých group půjdou do hajzlu.
A že na to nekašlou ? Budu se zmiňovat pouze o G. Největšími výrobci doplňků a figurek je Faller/POLA a Preiser. Jejich produkce figurek je téměř totožná. Myslíte, že krize může za to, že tyto firmy vyprodukovaly jen 24 !!! typů sedících figurek do vozů ? A to nejdou ani všechny posadit........V Norimberku na veletrhu jsem se obou výrobců ptal, jestli budou dělat v budoucnu nějakého mašinfíru. Čuměli jak vejři. Viděl jste toho trotla, který sedí v Allegře, která stojí skoro 49 000,- ?
Ta figurka je stará skoro jako LGB. Kolik z nás má na zahradě figurku Helmuta Kohla nebo papeže ? Bordel s kurvama, plážové volejbalisty, idiota, který jede na kole a na zádech má violončelo a podobné zhovadilosti........
Když jedu ven tak mám seznam, co bych potřeboval - nějakou současnou zemědělskou techniku. zajímavé figurky, vybavení jídelních vozů, víte, kolik jsem už ušetřil peněz ?
Proto fandím malovýrobcům a těm, kteří chápou co potřebujeme, pravda není to zrovna nejlevnější............
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Re: Vollmer skončil výrobu

Příspěvekod G_Zahrada » stř 18. čer 2014 9:09:51

digitalista píše:Vlastně máte pravdu, pod slovo krize se toho nechá schovat hodně. A že to dělají v Číně a na Thajwanu ? Kdopak jim asi ty technologie a formy dodal ??? Přišly časy, kdy všechny tyto firmy v rukou bankovních institucí a různých group půjdou do hajzlu.

Doufejme že to tak bude........

digitalista píše:A že na to nekašlou ? Budu se zmiňovat pouze o G. Největšími výrobci doplňků a figurek je Faller/POLA a Preiser. Jejich produkce figurek je téměř totožná. Myslíte, že krize může za to, že tyto firmy vyprodukovaly jen 24 !!! typů sedících figurek do vozů ? A to nejdou ani všechny posadit........V Norimberku na veletrhu jsem se obou výrobců ptal, jestli budou dělat v budoucnu nějakého mašinfíru. Čuměli jak vejři. Viděl jste toho trotla, který sedí v Allegře, která stojí skoro 49 000,- ?

Přiznávám že nikoli - pokud je to nějaká "kvalitativní vykopávka" jako kipplora LGB, tak by se za tu cenu asi měli pochlapit.
Kdyžtak to zkuste vyfotit ať se zasměju nebo zapláču? Přiznávám že na Allegru opravdu nemám a navíc by se na kolejiště pořádně ani nevešla.

digitalista píše:Ta figurka je stará skoro jako LGB. Kolik z nás má na zahradě figurku Helmuta Kohla nebo papeže ? Bordel s kurvama, plážové volejbalisty, idiota, který jede na kole a na zádech má violončelo a podobné zhovadilosti........

Podnik "Why not" - to si vzpomínám, ten si chtěl koupit jeden můj kolega, ale uznal že nátěry na zahradní železnici jsou důležitější tak z toho nebylo nakonec nic. "Idioty na kole s hudebními nástroji" - to sbíráme já i můj kolega, hodí se to k "Feldbahnu".

digitalista píše:Když jedu ven tak mám seznam, co bych potřeboval - nějakou současnou zemědělskou techniku. zajímavé figurky, vybavení jídelních vozů, víte, kolik jsem už ušetřil peněz ?
Proto fandím malovýrobcům a těm, kteří chápou co potřebujeme, pravda není to zrovna nejlevnější............

Mám kovový traktor (tuším nový John Deer) s pluhem obracákem měřítko 1:24 a nepoužívám jej (nevybaleno z krabice) a je to v podstatě funglovka, takže pokud byste měl o něj zájem, můžu ho vzít na červencové ježdění nebo napište SZ...... :idea:
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad


Zpět na POLA G

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron


Sponzor fóra je firma Vlaky Zezulka


Blog Zahradní železnice blog-zahardni-zeleznice