Automatické spřáhlo Massoth

Massoth, PIKO, LGB

Automatické spřáhlo Massoth

Příspěvekod radek » úte 27. kvě 2014 7:35:11

Máte s tím spřáhlem někdo zkušenosti? Funguje to bez problémů?
radek
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon 19. kvě 2014 12:52:25

Re: Automatické spřáhlo Massoth

Příspěvekod pepaamisa » stř 28. kvě 2014 14:00:08

Mám ho na více loko, funkce dobrá jen snad dát pozor aby bylo výškově vyladěné s vozy.
Video Massoth:
http://www.youtube.com/watch?v=_wnC527x ... 8JjFxlQCug
http://www.youtube.com/watch?v=HL3KTabi ... 8JjFxlQCug
pepaamisa
 
Příspěvky: 49
Registrován: ned 19. led 2014 14:53:19

Re: Automatické spřáhlo Massoth

Příspěvekod lokomotiva-g » stř 28. kvě 2014 20:24:48

Já ho mám jen na jedné lokomotivě na zkoušku, vše funguje dobře. Jen ale preferuji elektronický rozpojovač od LGB kterým při hráním můžu rozpojovat i jiné vagony na nádraží.
lokomotiva-g
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 28. kvě 2014 19:42:22

Re: Automatické spřáhlo Massoth

Příspěvekod radek » pát 11. črc 2014 12:36:57

Tak jsem to namontoval na 2 lokomotivy a zkušenost zatím rozporuplná. Stává se mi, že se občas vagony odpojí od lokomotivy a naopak při elektronickém rozpojení spřáhla se občas neodpojí. Tento druhý případ je často, ale ne vždy, způsoben tím, že souprava zůstane "v tahu" za lokomotivou a servo ve spřáhlu nepřepere ten tah soupravy.
Ten první případ mne štve víc. Koleje už mám docela pěkně podsypané štěrkem a ostatní vozidla (s původními LGB spřáhly) se nerozpojují vůbec. Zkontroloval jsem i výšku umístění spřáhel a ta je v pořádku. Máte někdo nějaký nápad?
radek
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon 19. kvě 2014 12:52:25

Re: Automatické spřáhlo Massoth

Příspěvekod digitalista » pon 14. črc 2014 8:56:09

radek píše:Tak jsem to namontoval na 2 lokomotivy a zkušenost zatím rozporuplná. Stává se mi, že se občas vagony odpojí od lokomotivy a naopak při elektronickém rozpojení spřáhla se občas neodpojí. Tento druhý případ je často, ale ne vždy, způsoben tím, že souprava zůstane "v tahu" za lokomotivou a servo ve spřáhlu nepřepere ten tah soupravy.
Ten první případ mne štve víc. Koleje už mám docela pěkně podsypané štěrkem a ostatní vozidla (s původními LGB spřáhly) se nerozpojují vůbec. Zkontroloval jsem i výšku umístění spřáhel a ta je v pořádku. Máte někdo nějaký nápad?


K původním LGB spřáhlům - již asi rok jezdím s řídícími vozy. Letos mi začala loko "ztrácet" vozy a to čím těžší souprava vozů byla. Přesně jak popisujete - výška i umístění v pořádku, ALE - při jízdě rameno od podvozku k oku pruží a prohýbá se. Další věc je ta, že když vozy tlačím, tak se oka nedostanou vůbec k sobě aniž by se nevyhnul hák. Ve finále jsem prozkoumal staré i nové háky i spřáhla a mají jiný profil. Hlavně je ale rozdíl i v materiálu podvozků. Staré podvozky jsou tuhé, plast skoro vůbec nepruží. Takže jsem vyměnil, přebrousil a je klid
K nerozpojování - podívejte se v jakém stavu jsou oka, stačí aby tam byla větší hrana a hák se zubem nepřejde............
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Re: Automatické spřáhlo Massoth

Příspěvekod pepaamisa » pon 14. črc 2014 21:59:12

digitalista píše:
radek píše:Tak jsem to namontoval na 2 lokomotivy a zkušenost zatím rozporuplná. Stává se mi, že se občas vagony odpojí od lokomotivy a naopak při elektronickém rozpojení spřáhla se občas neodpojí. Tento druhý případ je často, ale ne vždy, způsoben tím, že souprava zůstane "v tahu" za lokomotivou a servo ve spřáhlu nepřepere ten tah soupravy.
Ten první případ mne štve víc. Koleje už mám docela pěkně podsypané štěrkem a ostatní vozidla (s původními LGB spřáhly) se nerozpojují vůbec. Zkontroloval jsem i výšku umístění spřáhel a ta je v pořádku. Máte někdo nějaký nápad?


K původním LGB spřáhlům - již asi rok jezdím s řídícími vozy. Letos mi začala loko "ztrácet" vozy a to čím těžší souprava vozů byla. Přesně jak popisujete - výška i umístění v pořádku, ALE - při jízdě rameno od podvozku k oku pruží a prohýbá se. Další věc je ta, že když vozy tlačím, tak se oka nedostanou vůbec k sobě aniž by se nevyhnul hák. Ve finále jsem prozkoumal staré i nové háky i spřáhla a mají jiný profil. Hlavně je ale rozdíl i v materiálu podvozků. Staré podvozky jsou tuhé, plast skoro vůbec nepruží. Takže jsem vyměnil, přebrousil a je klid
K nerozpojování - podívejte se v jakém stavu jsou oka, stačí aby tam byla větší hrana a hák se zubem nepřejde............

Ano já mám stejnou zkušenost:
samovolné rozpojování jsem v podstatě odstranil tím, že jsem osadil zpět háky i na druhou stranu vozu za loko a 2 háky už se mi sami nerozpojují
při odpojování je nutné jak zde píšete sledovat zda po vysunutí spodního oka nezůstala hranka mezi vrchním a spodním posuvným okem, pokud ano rozmontovat spřáhlo a párkrát otočit matičkou na závitu tak, aby hák vozu sjel po okách loko bez zadrhnutí o hranku, u háku loko a oka vozu dle mého není problém
pepaamisa
 
Příspěvky: 49
Registrován: ned 19. led 2014 14:53:19

Re: Automatické spřáhlo Massoth

Příspěvekod G_Zahrada » pon 21. črc 2014 9:30:43

pepaamisa píše:
digitalista píše:
radek píše:Tak jsem to namontoval na 2 lokomotivy a zkušenost zatím rozporuplná. Stává se mi, že se občas vagony odpojí od lokomotivy a naopak při elektronickém rozpojení spřáhla se občas neodpojí. Tento druhý případ je často, ale ne vždy, způsoben tím, že souprava zůstane "v tahu" za lokomotivou a servo ve spřáhlu nepřepere ten tah soupravy.
Ten první případ mne štve víc. Koleje už mám docela pěkně podsypané štěrkem a ostatní vozidla (s původními LGB spřáhly) se nerozpojují vůbec. Zkontroloval jsem i výšku umístění spřáhel a ta je v pořádku. Máte někdo nějaký nápad?


K původním LGB spřáhlům - již asi rok jezdím s řídícími vozy. Letos mi začala loko "ztrácet" vozy a to čím těžší souprava vozů byla. Přesně jak popisujete - výška i umístění v pořádku, ALE - při jízdě rameno od podvozku k oku pruží a prohýbá se. Další věc je ta, že když vozy tlačím, tak se oka nedostanou vůbec k sobě aniž by se nevyhnul hák. Ve finále jsem prozkoumal staré i nové háky i spřáhla a mají jiný profil. Hlavně je ale rozdíl i v materiálu podvozků. Staré podvozky jsou tuhé, plast skoro vůbec nepruží. Takže jsem vyměnil, přebrousil a je klid
K nerozpojování - podívejte se v jakém stavu jsou oka, stačí aby tam byla větší hrana a hák se zubem nepřejde............

Ano já mám stejnou zkušenost:
samovolné rozpojování jsem v podstatě odstranil tím, že jsem osadil zpět háky i na druhou stranu vozu za loko a 2 háky už se mi sami nerozpojují
při odpojování je nutné jak zde píšete sledovat zda po vysunutí spodního oka nezůstala hranka mezi vrchním a spodním posuvným okem, pokud ano rozmontovat spřáhlo a párkrát otočit matičkou na závitu tak, aby hák vozu sjel po okách loko bez zadrhnutí o hranku, u háku loko a oka vozu dle mého není problém

K tomu nechtěnému rozpojování a také nechtěnému držení rozpojovaného spoje: Používáte někdo tohle (automatické) spřáhlo? Je to podle názvu "Americké spřáhlo", ale připomíná to také trochu ruské SA3.
Mám jej na "feldbahnce" u výsypných vozíků - jinak naprostá spokojenost spřahování.
Pro rozpojení nutno použít el. nebo pevnou rozpojovací kolej.
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: Automatické spřáhlo Massoth

Příspěvekod radek » pon 21. črc 2014 13:14:43

S jinými "automatickými" spřáhly zkušenost nemám. Ale hlavně chci spřáhlo ovládané na lokomotivě a ne v kolejích, abych mohl odpojovat kde chci a ne jen v místě kde náhodou mám rozpojovací kolej.
Spíš jsem koukal na e-bay, že automatické spřáhlo kompatibilní s LGB dělá ještě i kdosi jiný. A toto je konstrukčně trošku jinak řešeno - pro odpojení má uvnitř oka destičku, která se asi pohybuje pro odpojení dolů. Bohužel už to na e-bay nemohu najít, abych se dal obrázek. Nemáte zkušenosti s tímto?
radek
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon 19. kvě 2014 12:52:25

Re: Automatické spřáhlo Massoth

Příspěvekod G_Zahrada » pon 21. črc 2014 16:13:19

radek píše:S jinými "automatickými" spřáhly zkušenost nemám. Ale hlavně chci spřáhlo ovládané na lokomotivě a ne v kolejích, abych mohl odpojovat kde chci a ne jen v místě kde náhodou mám rozpojovací kolej.
Spíš jsem koukal na e-bay, že automatické spřáhlo kompatibilní s LGB dělá ještě i kdosi jiný. A toto je konstrukčně trošku jinak řešeno - pro odpojení má uvnitř oka destičku, která se asi pohybuje pro odpojení dolů. Bohužel už to na e-bay nemohu najít, abych se dal obrázek. Nemáte zkušenosti s tímto?

A není to jen po domácku "upravený" Massoth (v sekci podukte - příslušenství). :idea:
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: Automatické spřáhlo Massoth

Příspěvekod GKarel » pon 21. črc 2014 20:08:46

To spřáhlo s tou destičkou co stlačila při rozpojování háky dolů, vyráběl myslím Dietz. Dával a nebo je ještě dává na svoje modely.
GKarel
 
Příspěvky: 223
Registrován: sob 16. bře 2013 16:19:16

Další

Zpět na Digitalizace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron


Sponzor fóra je firma Vlaky Zezulka


Blog Zahradní železnice blog-zahardni-zeleznice