Kurort Rathen

Kurort Rathen

Příspěvekod pepaamisa » sob 08. úno 2014 19:40:48

Vím, že většina z Vás zná, ale snad pro návštěvníky co tam ještě nebyli. A je to kousek za hranicemi.

http://www.eisenbahnwelten-rathen.de/
pepaamisa
 
Příspěvky: 49
Registrován: ned 19. led 2014 14:53:19

Re: Kurort Rathen

Příspěvekod G_Zahrada » sob 08. úno 2014 22:23:15

Tak tam jsem taky nebyl..... :oops: :?
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: Kurort Rathen

Příspěvekod Vlaky Zezulka » ned 09. úno 2014 11:50:53

Můžeme domluvy společnou návštěvu?
Vlaky Zezulka
Administrátor
 
Příspěvky: 151
Registrován: sob 02. bře 2013 1:08:38
Bydliště: Běleč nad orlicí 115

Re: Kurort Rathen

Příspěvekod GKarel » pát 05. zář 2014 21:07:37

Při letošní návštěvě Rathenu jsem objevil zajímavě řešené podvalníky, na převoz normálně rozchodných vozů. Jsou to zřejmě nějaké podvozky buďto Bachmann, nebo
Aristo, na nich naložený zavřený nákladní vůz Gklm od Pika. Jak jednoduché a efekt velice dobrý. Navíc použitelné i pro modeláře, kteří se snaží znázornit provoz na
našich úzkorozchodkách. Samozřejmě se nabízí spousta zdokonalení, ale nápad je to výborný.

Obrázek

Obrázek
GKarel
 
Příspěvky: 223
Registrován: sob 16. bře 2013 16:19:16

Re: Kurort Rathen

Příspěvekod G_Zahrada » ned 07. zář 2014 20:49:06

Mňo je to takový mižmaž. Němci byli experti na podvalové vozy, které mají vlastní brzdu a nikoli na podvalníky (vlastní brzdu nemají), které navíc potřebují vozovou brzdu. Když už mají v Rathenu tolik peněz, že by si mohli nechat vyrobit modely podvalových vozů na zakázku, tak tohle spíš vhodné pro naše zahradní kolejiště a TU29.0 nebo TU47.0 a vozovými brzdami. Je vidět, že Rathen je jen takové zábavní centrum. :mrgreen:
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: Kurort Rathen

Příspěvekod digitalista » úte 09. zář 2014 14:08:15

G_Zahrada píše:Mňo je to takový mižmaž. Němci byli experti na podvalové vozy, které mají vlastní brzdu a nikoli na podvalníky (vlastní brzdu nemají), které navíc potřebují vozovou brzdu. Když už mají v Rathenu tolik peněz, že by si mohli nechat vyrobit modely podvalových vozů na zakázku, tak tohle spíš vhodné pro naše zahradní kolejiště a TU29.0 nebo TU47.0 a vozovými brzdami. Je vidět, že Rathen je jen takové zábavní centrum. :mrgreen:


Ano, Rathen je zábavní centrum. kde jezdí hračky pro dospělé. Skutečně precizní modely jezdí na jiných kolejištích, ale to už není o LGB...................
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Re: Kurort Rathen

Příspěvekod radek » stř 10. zář 2014 8:42:04

Jsem se tam letos stavil s dětma a i když všude na webu i v turistických materiálech slibují přes léto provoz každý den, tak měli zavřeno. A vysvětlujte to malýmu klukovi, kterej se na to několik dní těší. A to jsem se ještě ten den ráno díval na jejich web, jestli maj skutečně otevříno a nic tam nebylo.
Zas takoví profíci to tedy nejsou, a to ani ve službách pro turisty. Pěkně mne nasr....
radek
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon 19. kvě 2014 12:52:25

Re: Kurort Rathen

Příspěvekod G_Zahrada » čtv 11. zář 2014 8:14:17

digitalista píše:
G_Zahrada píše:Mňo je to takový mižmaž. Němci byli experti na podvalové vozy, které mají vlastní brzdu a nikoli na podvalníky (vlastní brzdu nemají), které navíc potřebují vozovou brzdu. Když už mají v Rathenu tolik peněz, že by si mohli nechat vyrobit modely podvalových vozů na zakázku, tak tohle spíš vhodné pro naše zahradní kolejiště a TU29.0 nebo TU47.0 a vozovými brzdami. Je vidět, že Rathen je jen takové zábavní centrum. :mrgreen:


Ano, Rathen je zábavní centrum. kde jezdí hračky pro dospělé. Skutečně precizní modely jezdí na jiných kolejištích, ale to už není o LGB...................


Mňo to snad ani nejsou hračky pro dospělé, myslím že to je snad něco úplně jiného (už se tady o tom taky psalo)..............
Já taky nejezdím na zahradě např. s modelem M120.5 a některými jinými.............

radek píše:Jsem se tam letos stavil s dětma a i když všude na webu i v turistických materiálech slibují přes léto provoz každý den, tak měli zavřeno. A vysvětlujte to malýmu klukovi, kterej se na to několik dní těší. A to jsem se ještě ten den ráno díval na jejich web, jestli maj skutečně otevříno a nic tam nebylo.
Zas takoví profíci to tedy nejsou, a to ani ve službách pro turisty. Pěkně mne nasr....

Aby nesehnali alespoň jednoho do kasičky (soupravy jezdí automaticky) - to fakt ostuda. Bylo něco napsáno na vratech?
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: Kurort Rathen

Příspěvekod radek » čtv 11. zář 2014 10:51:44

Jo, že se omlouvají a že dnes nejezdí.
radek
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon 19. kvě 2014 12:52:25

Re: Kurort Rathen

Příspěvekod GKarel » čtv 11. zář 2014 11:48:47

No ono se to tam dost změnilo po té loňské povodni a potom ty kroupy, co jim rozmlátily spoustu těch staveb. Když jsem tam byl, tak byla dokonce kasa zavřená a
platilo se až v té restauraci.
GKarel
 
Příspěvky: 223
Registrován: sob 16. bře 2013 16:19:16

Další

Zpět na Veřejné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků



Sponzor fóra je firma Vlaky Zezulka


Blog Zahradní železnice blog-zahardni-zeleznice