Oprava U25.0 Steinz

Pochlubte se jak tvoříte a přetváříte :-)

Re: Oprava U25.0 Steinz analog. zapojení

Příspěvekod pepaamisa » úte 06. led 2015 22:44:47

3.Ano máte pravdu, že některé starší modely LGB tohle mají (tři piny - vypínač je potřeba zapojit mezi dva sobě nejbližžší), ale moje maličkost tady hovoří o analogovém zapojení, dále o tom, že universální konektory z ICE podvozků pasují i na ty třípinové podvozky a také o tom, že pro úpravu U25.0 v DCC je možná potřeba založit novou sekci s nadpisem "Úprava U25.0 Steinz pro DCC zapojení provoz" a nechat tady na to odkaz. :idea:

Docela rád zasáhnu do vaší diskuze, a dám sem odkaz na digitalizaci loko Stainz o kterém píšete viz http://www.drah-servis.cz/detail.php?ty ... vod_stainz

PS: doufám že vás to pane G zahrado opět neinspiruje k pohanění pana Šilera, a jeho stránek.
pepaamisa
 
Příspěvky: 49
Registrován: ned 19. led 2014 14:53:19

Re: Oprava U25.0 Steinz analog. zapojení

Příspěvekod G_Zahrada » stř 07. led 2015 13:57:32

pepaamisa píše:.....................................................

PS: doufám že vás to pane G zahrado opět neinspiruje k pohanění pana Šilera, a jeho stránek.

No když jsem dostal cenovou nabídku od p. Zezulky na LGB CD-service a porovnal jsem to s tím co nabízí p.Šiler, tak by to možná určitě šlo. :lol: :lol: :lol: :lol:
Můžu se Vás na něco zeptat - jak mám chápat Vaše vystupování zde na foru:
1. Provokatér a rejpal.
2. Obchodní zástupce Drahservisu - špatně placený.
3. Obchodní zástupce Drahservisu - dobře placený.
4. Něco úplně jiného spojeného s Drahservisem.
Víte díky takovým lidem jako Vy vznikly některé Google-bomby - což je pro neznalé z oboru pro firmu Google do jisté míry ostudou (.......a to ještě ta bezpečnější varinta). :roll:

Krom toho všeho jste se odklonil o tématu: Tady se popisují úpravy vozidel a přemostění základní desky(analogové). Digitál je tady nebo tady.
PS: Přeji pěkný den.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: Oprava U25.0 Steinz analog. zapojení

Příspěvekod digitalista » stř 07. led 2015 19:11:38

G_Zahrada píše::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Dobrý den,
Bylo docela problém najít co jste vlastně chtěl sdělit předchozími 2 zprávami. :roll: (Málem jsem spadl ze židle). Zřejmě jste se do toho trochu zamotal, ale to nic.
1. Jak jsem po sáhodlouhém pátrání ve Vašem textu zjistil, že snad existuje nějaké CD s ND na LGB jen za 6,- Eur (u p. Zezulky zatím v nabídce není - nenašel jsem ji) - zkusíme mu napsat - třeba to dá do nabídky.
2. Moje maličkost měla jen nabídky na tištěné exempláře jeden za 200,- DM anebo ještě lépe za 100,- Eur při příslušných kursech. S kolegy jsme se shodli, že za tu cenu dostaneme na E-bay 2ks loko Steinz LGB a když náhodou jednu rozbijeme (což je málo pravděpodobné) při její demontáži, tak to vyjde pořád levněji. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
digitalista píše:Analogové lokomotivy byly zpočátku vybavovány podvozky se TŘEMI piny. Jeden pól motoru je spojen se sběračem proudu. Právě proto se tyto modely prodávají za pár babek, protože digital musí mít striktně oddělený motor a koleje a mechanická úprava není nic jednoduchého.

3.Ano máte pravdu, že některé starší modely LGB tohle mají (tři piny - vypínač je potřeba zapojit mezi dva sobě nejbližžší), ale moje maličkost tady hovoří o analogovém zapojení, dále o tom, že universální konektory z ICE podvozků pasují i na ty třípinové podvozky a také o tom, že pro úpravu U25.0 v DCC je možná potřeba založit novou sekci s nadpisem "Úprava U25.0 Steinz pro DCC zapojení provoz" a nechat tady na to odkaz. :idea:
PS: Koukal jem E-Bay a nějak nebyly cenové rozdíly mezi "starými" a "novými" Steinzkami. Zřejmě tam nakupují především sběratelé loko. skříní.

4. Nemá smysl tady vést další polemiku - jezdím na analog, (DCC opravdu nechystám) a text je určen především provozovatelům analogu. :lol: Kupuji občas E-Bay i starší loko. U25.0 Steinz, s tím, že je pro analogové zapojení nejdůležitější hl. konektor u místěný na podvozku shora (na všech modelech LGB je stejný). Některé podvozky těchto modelů jsou třípinové, některé čtyřpinové a je podstatné zapojit vypínač mezi dva krajní piny. U třípinového podvozku pak už není třeba dalších úprav, u čtyřpinového (těch je dnes převažující většina) je potřeba zkratovat druhé dva sousední piny na hl. univerzálním konektoru (Hl. konektor je pořád stále jeden a tentýž - proto je to na jedno kopyto). Zapojení DCC zde řešit nechci - to je úplně jiné. Na to si založte další sekci.
Přeji pěkný den. :D


........................u čtyřpinového (těch je dnes převažující většina) je potřeba zkratovat druhé dva sousední piny na hl. univerzálním konektoru :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o Tak tohle je bomba ! To fakt v žádném manuálu a dokumentaci nenajdete :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Re: Oprava U25.0 Steinz analog. zapojení

Příspěvekod pepaamisa » stř 07. led 2015 20:05:03

G_Zahrada píše:
pepaamisa píše:.....................................................

PS: doufám že vás to pane G zahrado opět neinspiruje k pohanění pana Šilera, a jeho stránek.

No když jsem dostal cenovou nabídku od p. Zezulky na LGB CD-service a porovnal jsem to s tím co nabízí p.Šiler, tak by to možná určitě šlo. :lol: :lol: :lol: :lol:
Můžu se Vás na něco zeptat - jak mám chápat Vaše vystupování zde na foru:
1. Provokatér a rejpal.
2. Obchodní zástupce Drahservisu - špatně placený.
3. Obchodní zástupce Drahservisu - dobře placený.
4. Něco úplně jiného spojeného s Drahservisem.
Víte díky takovým lidem jako Vy vznikly některé Google-bomby - což je pro neznalé z oboru pro firmu Google do jisté míry ostudou (.......a to ještě ta bezpečnější varinta). :roll:

Krom toho všeho jste se odklonil o tématu: Tady se popisují úpravy vozidel a přemostění základní desky(analogové). Digitál je tady nebo tady.
PS: Přeji pěkný den.


Můžete se zeptat, samozřejmě. Začnu od konce, od tématu bych se neodchýlil, kdyby jste nepsal, že by bylo vhodné do této analogové diskuze dát pouze odkaz na digitalizaci, jelikož jsem o něm věděl, našel jsem ho a dal ho sem. Spojený s Drah servisem ani panem Šilerem nijak nejsem, jen sem čerpal inspiraci z jeho stránek a i jsem u něho kdysi koupil pár věcí. Několikrát jste na něho nasadil a pořád jen zmiňujete jeho peníze nebo že je drahý - to je možné, ale myslím, že to můžete napsat jako konstatování a ne hanlivě - to sem dle mého nepatří. Já za sebe musím říct, že si mohu nakoupit třeba ještě u někoho jiného, kdo je levnější než pan Zezulka nebo pan Šiler, ale nehaním nikoho z nich. Vážím si všech, kteří dělají stránky o svém koníčku (včetně Vašich) byť u toho třeba i obchodují. Pro mě stránky Drahservisu jsou asi nejvíc inspirativní, nejpodrobnější, zvláště kvůli digitálu a z vlastní zkušenosti musím říct, že i rozhovor s panem Šilerem mi dal víc než přečtení několika fór. Takže z toho pro Vás plyne, že jsem rejpal, já si myslím, že píšu nestraně. Ostatní čtenáři tohoto fóra ať posoudí zda rýpu já nebo vy.
pepaamisa
 
Příspěvky: 49
Registrován: ned 19. led 2014 14:53:19

Re: Oprava U25.0 Steinz

Příspěvekod G_Zahrada » pát 09. led 2015 9:45:34

pepaamisa píše:Můžete se zeptat, samozřejmě. Začnu od konce, od tématu bych se neodchýlil, kdyby jste nepsal, že by bylo vhodné do této analogové diskuze dát pouze odkaz na digitalizaci, jelikož jsem o něm věděl, našel jsem ho a dal ho sem. Spojený s Drah servisem ani panem Šilerem nijak nejsem, jen sem čerpal inspiraci z jeho stránek a i jsem u něho kdysi koupil pár věcí. Několikrát jste na něho nasadil a pořád jen zmiňujete jeho peníze nebo že je drahý - to je možné, ale myslím, že to můžete napsat jako konstatování a ne hanlivě - to sem dle mého nepatří. Já za sebe musím říct, že si mohu nakoupit třeba ještě u někoho jiného, kdo je levnější než pan Zezulka nebo pan Šiler, ale nehaním nikoho z nich. Vážím si všech, kteří dělají stránky o svém koníčku (včetně Vašich) byť u toho třeba i obchodují. Pro mě stránky Drahservisu jsou asi nejvíc inspirativní, nejpodrobnější, zvláště kvůli digitálu a z vlastní zkušenosti musím říct, že i rozhovor s panem Šilerem mi dal víc než přečtení několika fór. Takže z toho pro Vás plyne, že jsem rejpal, já si myslím, že píšu nestraně. Ostatní čtenáři tohoto fóra ať posoudí zda rýpu já nebo vy.


Píšete bohužel zaujatě. A proč? Protože to co se někde nabízí cca do 200,- Kč má Šiler za 2000,- peněz.
I ostatní čtenáři si zajisté mohou koupit u p. Šilera manuál za 2000,-. Bude rád. :lol: :lol: :lol: :lol:
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: Oprava U25.0 Steinz analog. zapojení

Příspěvekod G_Zahrada » pát 09. led 2015 9:51:42

digitalista píše:........................u čtyřpinového (těch je dnes převažující většina) je potřeba zkratovat druhé dva sousední piny na hl. univerzálním konektoru :o :o :o :o Tak tohle je bomba ! To fakt v žádném manuálu a dokumentaci nenajdete :lol:

Je mi líto, ale v manuálu přibaleném k výrobku LGB nic takového není. A v manuálu Champex-linden krom fyzického schématu konečně taky ne!!!!!!!!!!!!!
Vy máte možná svoje postupy, které možná fungují a já mám zase ty svoje, které určitě fungují.

PS: napsal jsem do dvou zpráv, protože p.Zezulka povolil jen 5 smajlíků - už se tady zakazuje smát se.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: Oprava U25.0 Steinz analog. zapojení

Příspěvekod digitalista » pát 09. led 2015 21:31:56

G_Zahrada píše:
digitalista píše:........................u čtyřpinového (těch je dnes převažující většina) je potřeba zkratovat druhé dva sousední piny na hl. univerzálním konektoru :o :o :o :o Tak tohle je bomba ! To fakt v žádném manuálu a dokumentaci nenajdete :lol:

Je mi líto, ale v manuálu přibaleném k výrobku LGB nic takového není. A v manuálu Champex-linden krom fyzického schématu konečně taky ne!!!!!!!!!!!!!
Vy máte možná svoje postupy, které možná fungují a já mám zase ty svoje, které určitě fungují.

PS: napsal jsem do dvou zpráv, protože p.Zezulka povolil jen 5 smajlíků - už se tady zakazuje smát se.


Žádné vlastní postupy nemám, kupuji pouze funkční modely, které fungují bez úprav.
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Re: Oprava U25.0 Steinz

Příspěvekod digitalista » pát 09. led 2015 21:39:52

G_Zahrada píše:
pepaamisa píše:Můžete se zeptat, samozřejmě. Začnu od konce, od tématu bych se neodchýlil, kdyby jste nepsal, že by bylo vhodné do této analogové diskuze dát pouze odkaz na digitalizaci, jelikož jsem o něm věděl, našel jsem ho a dal ho sem. Spojený s Drah servisem ani panem Šilerem nijak nejsem, jen sem čerpal inspiraci z jeho stránek a i jsem u něho kdysi koupil pár věcí. Několikrát jste na něho nasadil a pořád jen zmiňujete jeho peníze nebo že je drahý - to je možné, ale myslím, že to můžete napsat jako konstatování a ne hanlivě - to sem dle mého nepatří. Já za sebe musím říct, že si mohu nakoupit třeba ještě u někoho jiného, kdo je levnější než pan Zezulka nebo pan Šiler, ale nehaním nikoho z nich. Vážím si všech, kteří dělají stránky o svém koníčku (včetně Vašich) byť u toho třeba i obchodují. Pro mě stránky Drahservisu jsou asi nejvíc inspirativní, nejpodrobnější, zvláště kvůli digitálu a z vlastní zkušenosti musím říct, že i rozhovor s panem Šilerem mi dal víc než přečtení několika fór. Takže z toho pro Vás plyne, že jsem rejpal, já si myslím, že píšu nestraně. Ostatní čtenáři tohoto fóra ať posoudí zda rýpu já nebo vy.


Píšete bohužel zaujatě. A proč? Protože to co se někde nabízí cca do 200,- Kč má Šiler za 2000,- peněz.
I ostatní čtenáři si zajisté mohou koupit u p. Šilera manuál z a 2000,-. Bude rád. :lol: :lol: :lol: :lol:


Vás určitě musí mrzet, že jste ten manuál za cca 200,- Kč propásl..........
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Re: Oprava U25.0 Steinz

Příspěvekod G_Zahrada » sob 10. led 2015 6:01:46

digitalista píše:Žádné vlastní postupy nemám, kupuji pouze funkční modely, které fungují bez úprav.

Tak buďte rád, že Vám to funguje a jezdí (i když Vám to úplně nevěřím protože věci se mají trochu jinak - myslím produkci LGB).
digitalista píše:Vás určitě musí mrzet, že jste ten manuál za cca 200,- Kč propásl..........

Vy jste se snad zbláznil. :roll: :roll: :lol: :lol:
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: Oprava U25.0 Steinz

Příspěvekod digitalista » ned 11. led 2015 0:15:30

G_Zahrada píše:
digitalista píše:Žádné vlastní postupy nemám, kupuji pouze funkční modely, které fungují bez úprav.

Tak buďte rád, že Vám to funguje a jezdí (i když Vám to úplně nevěřím protože věci se mají trochu jinak - myslím produkci LGB).

Vážený pane, mé modely jsou z produkce LGB Ernst Paul Lehmann Patentwerk a ty fungují naprosto spolehlivě ! Pokud uvidíte na mých fotkách nějaký novější model, tak je to jen nová kastle na starým dobrým pojezdu Made in Germany. Máte pravdu, že ty sračky po roce 2007 se mají trochu jinak. Hlavně šla dolů kvalita plastu a podle vstřiků myslím, že jedou ze starých forem.
Na rozdíl od Vás není moje kolejiště není předmětem podnikání. nemám žádné otvírací hodiny, takže nemusím jezdit za každého počasí.....moje modely se na rozdíl od vašich flákají. :oops:

digitalista píše:Vás určitě musí mrzet, že jste ten manuál za cca 200,- Kč propásl..........

Vy jste se snad zbláznil. :roll: :roll: :lol: :lol:
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

PředchozíDalší

Zpět na Stavby, přestavby a úpravy vozidel

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron


Sponzor fóra je firma Vlaky Zezulka


Blog Zahradní železnice blog-zahardni-zeleznice