Zvukový modul PIKO BR 218

Massoth, PIKO, LGB

Re: Zvukový modul PIKO BR 218

Příspěvekod digitalista » ned 01. zář 2013 21:53:10

Zdravím všechny v této diskuzi.
Podle obrázků se jedná o dekodér Uhlenbrock a zvuk taky Uhlenbrock nebo Dietz. Tady by se nemělo snad nic nastavovat.
Tuto, nebo podobnou kombinaci jsem instaloval do BR 80 od PIKA a vše fungovalo bez problému i v analogovém provozu.
Asi bych dekodér resetoval a zkusil vše znovu.
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Re: Zvukový modul PIKO BR 218

Příspěvekod GKarel » pon 02. zář 2013 15:12:03

Pan Zezulka byl na jaře u mě i z mašinou a zkoušely jsme načíst cv na PC modulu od Massoth. Dekodér se tváří jako Massoth XL a zvukový modul se nepodařilo
načíst vůbec. Jako kdyby tam nebyl. Massoth je asi od roku 2011 dvorní dodavatel i Pika v Géčku, ale zvukové moduly používají zřejmě Dietz.
GKarel
 
Příspěvky: 223
Registrován: sob 16. bře 2013 16:19:16

Re: Zvukový modul PIKO BR 218

Příspěvekod Vlaky Zezulka » pon 02. zář 2013 19:43:29

Tak jsem na to přišel, je vadný dekodér. Je poslaný na reklamaci. :D
Vlaky Zezulka
Administrátor
 
Příspěvky: 151
Registrován: sob 02. bře 2013 1:08:38
Bydliště: Běleč nad orlicí 115

Re: Zvukový modul PIKO BR 218

Příspěvekod digitalista » úte 03. zář 2013 10:39:45

Zdravím,
ještě malá technická
v odkaze
http://www.vlakyzezulka.cz/dekoder-loko ... -218-.html
jsou dva obrázky, který z nich je aktuální ? Uhlenbrock nebo Massoth ?
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Re: Zvukový modul PIKO BR 218

Příspěvekod GKarel » úte 03. zář 2013 19:44:06

Možná ještě nějakou dobu doprodávaly Uhlenbrock tak tam byly dva obrázky, ale aktuálně na webu Piko už je jen, alespoň podle mě Massoth.
GKarel
 
Příspěvky: 223
Registrován: sob 16. bře 2013 16:19:16

Re: Zvukový modul PIKO BR 218

Příspěvekod G_Zahrada » stř 04. zář 2013 10:08:33

Vlaky Zezulka píše:Tak jsem na to přišel, je vadný dekodér. Je poslaný na reklamaci. :D

:lol: Aspoň že jste to našel. Chcete se taky zasmát? Mě při zářiovém ježdění "vybouchla" základní deska ve Steintz-ce. :lol:
Když máte na zahradě cca 30 lidí a model Vám přestane jet, tak je to ostuda. :? Proto to DCC nemám moc rád. Vypínač za 20-50 Kč mě fascinuje víc. (Je výrazně spolehlivější) ;)
Další pojednání o zástavbě nového zapojení bude na stránce U25.0 Krauss.
Jinak přeju hodně zdaru v provozu DCC ;) a úspěšnosti reklamace dekodéru.
Naposledy upravil G_Zahrada dne čtv 13. úno 2014 19:47:18, celkově upraveno 1
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: Zvukový modul PIKO BR 218

Příspěvekod digitalista » čtv 05. zář 2013 9:10:55

G_Zahrada píše:
Vlaky Zezulka píše:Tak jsem na to přišel, je vadný dekodér. Je poslaný na reklamaci. :D

:lol: Aspoň že jste to našel. Chcete se taky zasmát? Mě při zářiovém ježdění "vybouchla" základní deska ve Steintz-ce. :lol:
Když máte na zahradě cca 30 lidí a model Vám přestane jet, tak je to ostuda. :? Proto to DCC nemám moc rád. Vypínač za 20-50 Kč mě fascinuje víc. (Je výrazně spolehlivější) ;)
Další pojednání o zástavbě nového zapojení bude na stránce U25.0 Krauss http://www.modelova-zeleznice.info/loko/u25.html
Jinak přeju hodně zdaru v provozu DCC ;) a úspěšnosti reklamace dekodéru.


Když přestane jet loko, a shoří elektronika, je to ostuda hlavně výrobce. K čemu ve vaší loko slouží přepínač ?
Ale ještě k DCC, Já také nemám moc rád DCC, hlavně to od Massotha od roku 2010. Pokud si dobře prohlédnete jednotlivé komponenty, vidíte "neupravené součástky", velmi špatné letování a v poslední době i zcela nefunkční kusy ! Někdy v roce 2011 mi kamarád přivezl na digitalizaci a ozvučení 5 mašin, do kterých měly být osazeny dekodéry Massoth LS. Z těch pěti kusů DVA ! NEFUNGOVALY VŮBEC !!! A TŘETÍ měl špatný výstup na motor. Okamžitě proběhla reklamace a vyjádření Massotha bylo, že jsme dekodéry "spálili" a jsou ochotni nám poslat jiné za poloviční cenu. Následovala VELMI OSTRÁ korespondence, která skončila zasláním nových dekodérů. Toto je jen jeden z několika případů, kdy některý z kamarádů měl problémy s Massothem.
Stejná situace je i v modelech. Dle máho názoru skutečné LGB skončilo rokem 2006. Co probíhá dál, je jen zoufalá snaha vytřískat co nejvíce ze jména Ernst Paul Lehman a LGB. Když vynechám elektroniku ( v některých modelech chybí i kabely, u dvoupodvozkových loko jede každý podvozek jinak rychle, což u starých modelů neni), tak se stačí podívat, jak nekvalitní jsou skříně modelů, propadlá místa vstřiků, šmajdají kola, ložisková kola jsou volná a zadírají se, špatně nastříkané barvy...........zatím posledním hitem je E10 - jedním slovem průser !!!..............ale to je možná na nové vlákno v diskuzi..............
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Re: Zvukový modul PIKO BR 218

Příspěvekod G_Zahrada » čtv 05. zář 2013 19:13:04

digitalista píše:Když přestane jet loko, a shoří elektronika, je to ostuda hlavně výrobce. K čemu ve vaší loko slouží přepínač ?

K napájení motorku vozidla - tedy lokomotivy nebo vozu - ten přepínač. To s tou ostudou máte samozřejmě pravdu, ale vysvětlujte to platícím divákům že........... :mrgreen:

digitalista píše:Ale ještě k DCC, Já také nemám moc rád DCC, hlavně to od Massotha od roku 2010. Pokud si dobře prohlédnete jednotlivé komponenty, vidíte "neupravené součástky", velmi špatné letování a v poslední době i zcela nefunkční kusy ! Někdy v roce 2011 mi kamarád přivezl na digitalizaci a ozvučení 5 mašin, do kterých měly být osazeny dekodéry Massoth LS. Z těch pěti kusů DVA ! NEFUNGOVALY VŮBEC !!! A TŘETÍ měl špatný výstup na motor. Okamžitě proběhla reklamace a vyjádření Massotha bylo, že jsme dekodéry "spálili" a jsou ochotni nám poslat jiné za poloviční cenu. Následovala VELMI OSTRÁ korespondence, která skončila zasláním nových dekodérů. Toto je jen jeden z několika případů, kdy některý z kamarádů měl problémy s Massothem.
Stejná situace je i v modelech. Dle máho názoru skutečné LGB skončilo rokem 2006. Co probíhá dál, je jen zoufalá snaha vytřískat co nejvíce ze jména Ernst Paul Lehman a LGB. Když vynechám elektroniku ( v některých modelech chybí i kabely, u dvoupodvozkových loko jede každý podvozek jinak rychle, což u starých modelů neni), tak se stačí podívat, jak nekvalitní jsou skříně modelů, propadlá místa vstřiků, šmajdají kola, ložisková kola jsou volná a zadírají se, špatně nastříkané barvy...........zatím posledním hitem je E10 - jedním slovem průser !!!..............ale to je možná na nové vlákno v diskuzi..............

Na tohle by asi skutečně mohlo býti založeno nové vlákno E10 od LGB. :idea: (ať si počtem). Pan Šiler na to zatím recenzi nemá.....Přiznávám, že ty normálně-rozchodné modely nesleduji......... Tu E10 jste viděl na veletrhu nebo v obchodě :?:
PS Spálit tak výkonný dekodér (Massoth)- to snad ani nejde.......
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: Zvukový modul PIKO BR 218

Příspěvekod GKarel » čtv 05. zář 2013 20:06:32

Také sleduji vývoj E10 od LGB, jsem zvědaví jak to dopadne.
GKarel
 
Příspěvky: 223
Registrován: sob 16. bře 2013 16:19:16

Re: Zvukový modul PIKO BR 218

Příspěvekod digitalista » úte 10. zář 2013 8:36:00

GKarel píše:Také sleduji vývoj E10 od LGB, jsem zvědaví jak to dopadne.


Měl jsem dva kusy digitalizovat, Marklin je ale od prodejců stáhl všechny zpět, další zprávy zatím nemám...........
digitalista
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 27. srp 2013 10:44:13

Předchozí

Zpět na Digitalizace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků



Sponzor fóra je firma Vlaky Zezulka


Blog Zahradní železnice blog-zahardni-zeleznice